Hyundai a motory +

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

..prečítal som si len pár prvých príspevkov, tak neviem či napíšem niečo nové(mám Lantru 1.2 12V,r.v.12/96, 194tis.km):

1. hrdza - kvitnúť začínajú zadné blatníky, a taká tá lišta na zadných dverách medzi oknami

2. motor - že vraj Mitsubishi Alpha, aj po toľkých rokoch a kilometroch s ním robím spotrebu ako v meste, tak aj na diaľnici okolo 6,5 litra
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:Čus Michale.hele zatím jsem stím jel 200km/h ve třech a eště na mokrý silnici na Mělník.pořád by eště šel ale nechtěl jsem zabít kamarády:-).prohánět jak se to vezme-civic 1.5lsi dostane oktávky kromě rs dostanou taky starej Hyundai S coupe(r.v.92)ty co maj 1.5turbo tu 115koní taky dostal.myslím si že to jede slušně.a zavodil jsem se Civicem VTI a nějak rychle mi taky neujížděl.s 205gti a glfem jsem eště nezávodil tak nevím
no jestli jsi jel proti starymu scoupe, tak to nebylo turbo.. ty stary (do 92) maj motory mitzu, 1.5 8V lina mrdka, ted nedavno jsme s tim sprintovali a bylo beznadejne pozadu za vsema scoupe :) Turbo by jsi fakt nepredjel, tomu ver.. kamarad s tim jel 220, ja bych se s nim bal no a zrychleni to ma za 7,4, hmm, to ti teda neverim frajere zes ho dal:) Mozna tesne bys dostal 1.5 12V bez turba, to novejsi, ale turbo urcite ne... Mozna naky vokraglovany.. :) 205GTi co ja vim tak je taky silenost, temer neovladatelny ale jede to hodne blaznive.. :)
black_sheep

Re: Hyundai a motory +

Příspěvek od black_sheep »

david píše:Zdravim, nekde jsem slysel, ze stry Hyundaie nemely vlatni motory, prej to melo v koncepcy Mitsubishi, myslim ze to rikaly v ,Auto moto revue, docela me to zaskocilo, muj acent ma motor mitsubishi?? Tak me zajima co je na tom pravdy.
+ taky mate nekdo u acenta orezly lemy blatniku v zadu a spodky dveri?? Ja uz pracuju na oprave, ale zajima me, jestli to nekomu taky zrezlo.
takze... na scoupe je krasnej priklad.. :)

Rok vyroby 90-92 jsou motory od mitzu, to samy co bylo v civicu starym, nekdy v koncem 80. let. liny, silene nespolehlivy (co jsem se jak tak setkal s par lidma co ho meli), spotreba docela v pohode.. No v r. 93 byl facelift a prvni hnujdaj motor, nazvanej podle reckyho pismenka A = alpha engine. 1.5i 12V, celkove dost vylepcenej motor, sice se hodne "ucili" od mitzu ale uz to bylo jiny kafe a prevrtany se to pouziva dodnes v Getziku jako 1.1ka myslim.. :) do coupe uz se pak davali beta engine atd a vubec ty recky pismenka jim zustali az doted.. :) povest toho starsiho motoru mi muze napravit jedine clovicek se kterym mam spicha pristi vejkend, pac mame sraz novoborskejch scoupecek.. :) takze nas tam celkem bude..... dva, mozna tri z okoli, buhvi :)
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

black_sheep píše:
lukas.frela píše:Čus Michale.hele zatím jsem stím jel 200km/h ve třech a eště na mokrý silnici na Mělník.pořád by eště šel ale nechtěl jsem zabít kamarády:-).prohánět jak se to vezme-civic 1.5lsi dostane oktávky kromě rs dostanou taky starej Hyundai S coupe(r.v.92)ty co maj 1.5turbo tu 115koní taky dostal.myslím si že to jede slušně.a zavodil jsem se Civicem VTI a nějak rychle mi taky neujížděl.s 205gti a glfem jsem eště nezávodil tak nevím
no jestli jsi jel proti starymu scoupe, tak to nebylo turbo.. ty stary (do 92) maj motory mitzu, 1.5 8V lina mrdka, ted nedavno jsme s tim sprintovali a bylo beznadejne pozadu za vsema scoupe :) Turbo by jsi fakt nepredjel, tomu ver.. kamarad s tim jel 220, ja bych se s nim bal no a zrychleni to ma za 7,4, hmm, to ti teda neverim frajere zes ho dal:) Mozna tesne bys dostal 1.5 12V bez turba, to novejsi, ale turbo urcite ne... Mozna naky vokraglovany.. :) 205GTi co ja vim tak je taky silenost, temer neovladatelny ale jede to hodne blaznive.. :)
Hehe,husty nooo :)) Ale teda ja jako taky zaprisahlej ted uz SCoupeckar,tak jako pro "lukas.frela",jo verim ti ze to jede 200 jako nic,ale to das i s SCoupe,a ver mi ze SCoupe GT=1.5 Turbo bys nedal ani kdyby si se postavil na hlavu!!Zas tak to auto nepodcenuj!!Ja s nim jel v Autocentru Donát u H.Kralove,neboli Autoslužby Donát,znalý uricte p.Donáta znají,mi kdyz sme si tam nechali vymenit motor u Sonaty,tak z nudy mi dal klice at se jedu projet v tom "cernym GT" :) nez vyridej papiry...s tim ze at to klesu jedu ohrat a pak tomu mam dat plnej kotel,a jako u GT at tam mate 1,2,3,nebo 4 rychlosti stupen,tak to vypada tak ze z otacek pod 2000 tam behem mrknuti mate 6000 a vic...docela se ani clovek nestaci divit ze tam fakt kolem tech 10s je 130 a radi jak o zivot!Me to teda moc nevyhovovalo(mel jsem v ty dobe diesela),ale jako GT fakt rachot,takze s atmosferou se klidni,at uz tam mas kolik kW! Docela hustej je tam na pristrojovce ten ukazatel tlaku/tahu turba,to clovek misto aby koukal na silnici cumi na to jak se rozsvici ta stupnice barevne :D :D Jo,jo GTcko...ale zase ta spotreba :(
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

V novy Sonate je 2.4i ctyrvalcova Theta...je to tak, oznaceni pochazi z recke abecedy
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Romcis píše:
black_sheep píše:
lukas.frela píše:Čus Michale.hele zatím jsem stím jel 200km/h ve třech a eště na mokrý silnici na Mělník.pořád by eště šel ale nechtěl jsem zabít kamarády:-).prohánět jak se to vezme-civic 1.5lsi dostane oktávky kromě rs dostanou taky starej Hyundai S coupe(r.v.92)ty co maj 1.5turbo tu 115koní taky dostal.myslím si že to jede slušně.a zavodil jsem se Civicem VTI a nějak rychle mi taky neujížděl.s 205gti a glfem jsem eště nezávodil tak nevím
no jestli jsi jel proti starymu scoupe, tak to nebylo turbo.. ty stary (do 92) maj motory mitzu, 1.5 8V lina mrdka, ted nedavno jsme s tim sprintovali a bylo beznadejne pozadu za vsema scoupe :) Turbo by jsi fakt nepredjel, tomu ver.. kamarad s tim jel 220, ja bych se s nim bal no a zrychleni to ma za 7,4, hmm, to ti teda neverim frajere zes ho dal:) Mozna tesne bys dostal 1.5 12V bez turba, to novejsi, ale turbo urcite ne... Mozna naky vokraglovany.. :) 205GTi co ja vim tak je taky silenost, temer neovladatelny ale jede to hodne blaznive.. :)
Hehe,husty nooo :)) Ale teda ja jako taky zaprisahlej ted uz SCoupeckar,tak jako pro "lukas.frela",jo verim ti ze to jede 200 jako nic,ale to das i s SCoupe,a ver mi ze SCoupe GT=1.5 Turbo bys nedal ani kdyby si se postavil na hlavu!!Zas tak to auto nepodcenuj!!Ja s nim jel v Autocentru Donát u H.Kralove,neboli Autoslužby Donát,znalý uricte p.Donáta znají,mi kdyz sme si tam nechali vymenit motor u Sonaty,tak z nudy mi dal klice at se jedu projet v tom "cernym GT" :) nez vyridej papiry...s tim ze at to klesu jedu ohrat a pak tomu mam dat plnej kotel,a jako u GT at tam mate 1,2,3,nebo 4 rychlosti stupen,tak to vypada tak ze z otacek pod 2000 tam behem mrknuti mate 6000 a vic...docela se ani clovek nestaci divit ze tam fakt kolem tech 10s je 130 a radi jak o zivot!Me to teda moc nevyhovovalo(mel jsem v ty dobe diesela),ale jako GT fakt rachot,takze s atmosferou se klidni,at uz tam mas kolik kW! Docela hustej je tam na pristrojovce ten ukazatel tlaku/tahu turba,to clovek misto aby koukal na silnici cumi na to jak se rozsvici ta stupnice barevne :D :D Jo,jo GTcko...ale zase ta spotreba :(
jestli ja jednou fakt vydelam prachy ze dam to moje scoupe dokupy ze bude jak novy, tak si koupim jeste turbo a to si budu fakt uzivat a atmosferu budu jen vystavovat :) se spotrebou se prej do 8,5 vejdes.. :) musi to bejt narez, jenze mam v kontaktech uz asi 15 lidi se scoupe a vsici maj bez turbaa :cry: chjooo, snad se nekdy svezu alespon jako spolujezdec.. :twisted:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jo a na 200 si veri i moje atmosfera.. :) ted uz to nebudu hnat, zima se blizi, ale z jara, budou novy brzdy, tak az je zajedu tak sjedu na letiste a verim tomu ze to da i vic.. z cesky lipy do boru v noci, no vyhled super do dalky, ve tri rano ani noha, 190 a porad se mu chtelo, jenze uz jsem radsi zacal brzdit pac jsem si nebezpecne blizil do obce.. :) no hezky to cloveka rozpumpuje kdyz dobrzdi do obce na 50 a uvedomi si to co to bylo zase za blbej napad :)

ale jsou tam takovy hupy a ve 190ti ve scoupe to je fakt narez, kam se sere horska draha, skoda ze tam uz clovek pomalu bude brzdit pac se blizi obec :)

tech 200 ale radsi na letisti, na to jsem moc posera a uvedomuju si co by se mohlo stat... vono uz takhle to je o hubu slusne receno.. :)

je to stejne husty, pred "par" rokama auto jelo 100 a byl to zazitek.. nechci vedet v cem budou jezdit moje vnoucata, jestli se jich doziju :) uz ted, ten Veyron da 407km/h, nedokazu.. nechci si to predstavovat :)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jo a sorry za dylku, dneska mi to nak keca :)
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

hoši nebudu se sváma přít říkam že to bylo coupe v turbu.možná to ten maník měl už vytahaný aleříkam že to bylo turbo!!!a nevyvracím že by mě nedal ale říkám že stím kterým jsem závodil bylo 1.5 v turbu a dostal.třeba ta turbína měla už dost i to se stává.všichni se o auto a motor nestaraj tak proč byne.kdybych závodil s maníkem co to má v cajku mohlo to být jinak.A mě je to u prdele jestli prohraju nebo vyhraju akorát vím že to jede slušně to mé auto.P.S.jo a to že atmosférák je trapnej tak to nevíš co meleš.asi jsi se nevezl v novém cli 2,0 16v ten mi málem vytrhnul volant i na trojku z ruky!!!a vtom dvd tuning magazinu tak tam sním v bonusech jede a to je zvuk od motoru!!!!!
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:hoši nebudu se sváma přít říkam že to bylo coupe v turbu.možná to ten maník měl už vytahaný aleříkam že to bylo turbo!!!a nevyvracím že by mě nedal ale říkám že stím kterým jsem závodil bylo 1.5 v turbu a dostal.třeba ta turbína měla už dost i to se stává.všichni se o auto a motor nestaraj tak proč byne.kdybych závodil s maníkem co to má v cajku mohlo to být jinak.A mě je to u prdele jestli prohraju nebo vyhraju akorát vím že to jede slušně to mé auto.P.S.jo a to že atmosférák je trapnej tak to nevíš co meleš.asi jsi se nevezl v novém cli 2,0 16v ten mi málem vytrhnul volant i na trojku z ruky!!!a vtom dvd tuning magazinu tak tam sním v bonusech jede a to je zvuk od motoru!!!!!
hmm tak nikdo nerika ze atmosfera je trapna a jeslti to tak uz vyznelo tak to bylo mysleno nadnesene... muj sen je Ford Capri alespon 2.0 V6 a opravdu bych tam po turbu nebrecel.. :twisted: Ja se s tebou nebudu hadat, ok, dal jsi ho.. ale bud to byl nakej "levak bob" nebo to mel vylagrovany a to ze krute, pac 7,4 sec na kilo je 7,4 sec a nerikej ze mas 1.5 atmosferu ktera je na tom lip, preplnovani dela divy, kor v takovy "krabicce".. :) me taky relativne staci moje 1.5 bez turba.. pomalu uz prestava stacit, ale bude muset, jiny auto zatim nechci a turbo instalovat nehodlam, to kdo vyhraje nebo prohraje je hodne o jezdci a stavu auta, staci se podivat na sprinty scoupecek na srazu, rozdily celkem zajimavy.. :) hlavne proboha deti - nezkousejte to na silnicich, krizku uz je tam vic nez dost.. :cry:
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

ti říkám že to mohla být vytahaná mrdka ale říkám ti že sem to dal.taky se nebudu hádat nejspíš to ten maník měl namydlený.To já mám taky sny ale zatím neuskutečnitelný ale přemýšlím nad tím že bych ten motor vyměnil z mého accenta a dal tam toho 2.0 16v ze Sonaty to by byla už pila.Kámoš to měl a byl to docela rachot a nebo ktomu mýmu motoru dát taky turbo z toho coupe.co myslíš to by mohlo být zajímavý ne???
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

lukas.frela píše:ti říkám že to mohla být vytahaná mrdka ale říkám ti že sem to dal.taky se nebudu hádat nejspíš to ten maník měl namydlený.To já mám taky sny ale zatím neuskutečnitelný ale přemýšlím nad tím že bych ten motor vyměnil z mého accenta a dal tam toho 2.0 16v ze Sonaty to by byla už pila.Kámoš to měl a byl to docela rachot a nebo ktomu mýmu motoru dát taky turbo z toho coupe.co myslíš to by mohlo být zajímavý ne???
Chlape drobet slušnosti dikec! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
lukas.frela

Příspěvek od lukas.frela »

drobec slušnosti????jsem řek jedno slovo tak ocoti jde???nejsem jedinej kdo tumluvil sprostě.jdeno slovo a ty můžeš hned prasknout :wink:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lukas.frela píše:drobec slušnosti????jsem řek jedno slovo tak ocoti jde???nejsem jedinej kdo tumluvil sprostě.jdeno slovo a ty můžeš hned prasknout :wink:
jak ze to je? potrefena husa..... :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
lukas.frela píše:drobec slušnosti????jsem řek jedno slovo tak ocoti jde???nejsem jedinej kdo tumluvil sprostě.jdeno slovo a ty můžeš hned prasknout :wink:
jak ze to je? potrefena husa..... :lol:
Přesně já veděl,že se chytne! :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“