MiniNotebook... Máte zkušenost?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Dr Meduza »

Martun píše:Borek
Zase máš výhodu že ti to nikdo neukradne :!: :lol: :lol: ale obraz mi přijde takovej statickej né? :mrgreen:
no ale zase na tom muze bezet realistickej screensaver ohne :twisted:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Minulý rok v září jsem si po řádném výběru koupil MSI U123(8500,-Kč)a od té doby je u mě jednou z oblíbených hraček. :wink: Má 10" LCD,160Gb hard.....atd.,ale co má naprosto geniální,to je citlivost wifi připojení(b,g,n).Soused má velký Acer (15")a když jsem mu říkal,že doma chytnu 15 sítí,nevěřil.Tak jsme se postavili vedle sebe-na mém miníku 15 sítí,na jeho Aceru 3 :!: ,ať se snažil jak chtěl.Důležitý je také rozdíl v tvrdosti,odolnosti,síle vrchního panelu s lcd obrazovkou.Stačí zajít do prodejny a zkusit,jak lehce jde prohnout celá horní část(vrchní díl s LCD) u Acerů :( Mech.odolnost si myslím,že je u pc,které člověk stále někde sebou tahá dost důležitá.MSI U123(Microstar)se mnou procestovala kde co a drží bez chybičky.Koupil jsem ho se 6čl.baterkou,protože 3čl.baterky prd vydrží a pc bez šťávy,je jako :hyu: bez benzínu,že. :mrgreen:
přesně proto jsem měl vždycky IBM... teda nejdříve po zkušenostech s novými Acery, Asusy a jiným svinstvu jsem kupoval repasovaný IBM. teď jsem chtěl něco novýho (novější systém, nová baterie, záruka) tak jsem zajel do prahy to všecko prohlídnout a šel jsem do těch činanů co IBM koupili (Lenovo) navzdory všem předsudkům. za podobný peníze připadali v úvahu ještě nějaký Delly jenže to by muselo bejt Lattitude (aby to drželo něco) a to je už drahý dost.

sice odsuzuju to, jak v číně zachází se zaměstatnci, že porušují snad všechny světový domlouvy ale notebook mi dělá radost. výdrž na baterii, příjem WiFi, klávesnice je přímo mistrovské dílo, touchpad, trackpoint takový nedělá ani Dell.. a odolnost? klávesnice odolná proti polití, display proti prohnutí, disk chráněn proti otřesům a i ty plasťáky maj šasíčko o level bytelnější než konkurence..

k tomu mini: podle mě ideální rozměr klasický notebook, ve 14"; ale po mininotebooku koukám pro přítelkyni.. ačkoliv si osobně myslím že je to nahovno.. co se mi ale líbí je 11,6" Lenovo ThinkPad Edge, před nedávnem jsem měl v ruce 14" a 13" a oba docela pěkný, ačkoliv oproti mému ThinkPadu to je spíš modelka než pracant. navíc ta záruka, to je masakr. za příplatek, ale 3 roky next bussiness day s ochranou proti náhodnému zničení. takže když to rozbiju, pošlou novej :) chá chá.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od black_sheep »

Dr Meduza píše:
Farrael píše:Btw. Harde za jakou cenu, že jsi schopnej sehnat notebook? Uvažuju, že koupím novej, tak by mě zajímalo co jsi schopnej sehnat cca za 14 tis :-) Eventuelně tohle levněji :-D http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y550-d148085.htm
videl si to nekdy nazivo?
Displej:
15,6" LCD Vibrant View, lesklý
Rozlišení: 1366 x 768 bodů

to je silenost, po vsech ohledech, teda jestli nejsi silne slabozrakej a nepotrebujes mit velkej text (a to opravdu prehnane velkej)
taky me tyhle nový displaye pěkně serou, jako programátora tuplem. nicméně si dneska už nevybereš, fakt né. :/ Farraeli na ideapad zapomeň ten notebook jsem měl v ruce a na tuhle řadu nepasuje co píšu o příspěvek vejš... za ty prachy vem raději ThinkPad Edge nebo ThinkPad SL. tuhle jsem viděl mírně používaný ThinkPad T400 (téčková řada, no) se zárukou na 687 dní za cca 15tis.. pecka.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Mno momentálně mě to netankuje. Koupil jsem MDA tedy notebook nepotřebuju. Mám doma ještě Acer, kterej stále drží a sebou ho netahám. PC využívám akorát stolní - Jo jo jsem pohodlnej. Z Notebooku mě bolej záda :mrgreen: . Ale s tim displayem je to pravda. Táta a ségra to má a je to hrůza. Zlatá 15,4 ve wide provedení.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Dr Meduza »

black_sheep píše:...taky me tyhle nový displaye pěkně serou, jako programátora tuplem. nicméně si dneska už nevybereš, fakt né. :/ Farraeli na ideapad zapomeň ten notebook jsem měl v ruce a na tuhle řadu nepasuje co píšu o příspěvek vejš... za ty prachy vem raději ThinkPad Edge nebo ThinkPad SL. tuhle jsem viděl mírně používaný ThinkPad T400 (téčková řada, no) se zárukou na 687 dní za cca 15tis.. pecka.
Mimochodem na Ebay sem videl prodavat repasovany W500 za podobnou cenu, coz je pekna nabidka :D/ kdyz bych potreboval este jeden, tak asi nevaham a navic k nemu prodavaj 12 clankovou baterku (neco pres 100Wh) tekze vydrzi se pak da dostat na 6 hodin prace, coz je slusny na to ze to je vlastne nahrada pracovniho stolniho PC :D/
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Martun »

Je tu počítačový kouzelník?? :mrgreen:
pánové, totálně mi odešel noťas. Zaplať bůh, že jsme zázrakem v biosu zachránili data a fotky za 3.5 roku...,

počítač byl zakoupen s instalovaným WIN XP , instalaci jsem spustil po prvním spuštění počitače.. Tudíž k tomu žádné CD s instalací neexistuje...


A teď... Je to acer one 751 ,, v biosu jsme na jedný "pártyšně" nalezli WIN.RE
znamená to jako oprava?? Jako reinstal? Protože vím, že to do win dávají, že si to přeinstaluji původním windows.

Otázka: pokud to tak je, existuje nějaká klávesová zkratka, kterou bych uvedl do pohybu reinstalaci?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od cert »

Brnkni mi, už jsem se s tim setkal - sice u Lenova, ale bývá to u NTB podobné.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od tatchwud »

Je to snad F1, nebo F9. ale to by mělo být v návodu. Už se DVD k NTB nedává,NTB mají rezervovanou část disku na kterém je WIN. a tak se to přeinstalovává z disku. Jinak můžeš stáhnout win z netu a dát tam číslo,které máš na NTB většinou zespodu.Jen si smažeš všechny data. A zálohuješ???? jak otravuji všechny doma..... :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

Martune co se podívat do manuálu? :mrgreen: Je tam velmi dobře popsané jak spustit reinstalaci pomocí klávesové zkratky. Já už si to z hlavy nepamatuju a navíc to nebude u všech modelů stejné. Lze to však vyvolat. Myslím, že se to vyvolávalo pomocí CTRL či Shift plus nějaká Fková klávesa. Ale už si bohužel nevzpomenu co přesně to bylo. V manuálu to ale určitě bude ;-)
EDIT: Tohle je z mého starého -
Povolení obnovení z disku na disk
Chcete-li povolit obnovení z disku na disk (obnovení pevného disku), aktivujte
nástroj BIOS a potom v kategoriích uvedených v horní části obrazovky vyberte
položku Main. Vyhledejte v dolní části obrazovky položku D2D Recovery a pomocí
kláves <F5> a <F6> nastavte u této funkce hodnotu Enabled. - Teda pokud to je ono.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Martun »

Tak vše hotovo a jsem opět naživu, ale byly to nervy #-o
Cert mi pomohl a máte pravdu, posléze jsem to našel i v manuálu ](*,) nojo no.. já návody nikdy moc nečtu... 8-[ jinak bylo to <Alt> <F10>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Chasnik »

Tak to jsi dopadl dobře. Mně, když odešel noťas, tak jsem akorát vyšrouboval harddisk, připojil ke stolnímu PC a stáhnul nejnovější nezálohované dokumenty. Tím starý noťásek skončil...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od alvin »

ja mám HP COMPAQ 110,
http://www.predajpc.com/notebook/produc ... darma.html
2 roky,raz stihol odísť HD,našťastie ešte v záruka sa súbory som mal odzálohovane,inak spokojnosť
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Martun »

Pánové je tu nějaký počítačový odborník?? :-k [-o< :wink:

Potřeboval bych obrázek vytvořený v corelu převést do JPG.. dokážete to někdo prosím? =D>

Poslal bych přílohu na email..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

co je to za format?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2077
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od milosh »

zoner media explorer by to mel umet
Odpovědět

Zpět na „Pokec“