VYMENA OLEJA

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Selshig píše:nebo se zeptej cypiska ten mi pernamentně jezdí do polska pro díly sou za hezke lidove ceny :-)
Já vím,já se tam byl podívat.Ale zkouším i jinde pro lepší přehled. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

njn tak zkoušej mě vychazelo nejlevnějš tam ty ceny...sice rozvodovy řemen byl mitsuboshi nějakej ale drži to tam doted :D a těsnění pod víkem ventilu taky...jinak olejovy filtr je všude levnej ... max 150korun... jen olej vychazi všude jinde..jinak kldyž ted nad tim farám musím jit zkontrolovat po třech tisdicah kolik to žere oleje...jo jiank když sem psal o tom rozvodaku vedle v tematu tak olejovy filtr tchan taky neměnil...ale kilometry psat nebudu po kolika se to cca měnilo..nejsem barbar a nechci aby vam vypadly oči :lol: :lol: :roll:
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Letos mě taky pravděpodobně čekají rozvody.Jinak bych taky byl barbar. :) No,letos mě toho taky čeká dost.V prosinci mám technickou.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

tak to aby sis koupil nove auto ne??? VTIP :lol: :lol: :lol:
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Ty jsi měl na Velikonoce asi vtipnou kaši. :) :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no to ne ale ted jsem dolil olej do auta za tři tisice kilaku snad litr oleje no možna o něco vice ještě mi tam krapetek chybi no....
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
jurasko69
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2007, 08:52
Bydliště: Trnava-Brestovany

15w40 alebo 10w40

Příspěvek od jurasko69 »

caute,

rad by som teraz pri prezuvani na letne vymenil s gumami aj olej, kdeze od kupy accentika som ho este nemenil a neviem v akom stave je. Moja otazka je podla nalepky pod kapotou tam je naliaty nejaky Castrol 15w40. Povodne som chcel kupit novy olej Valvoline Max life 10W40, ale docital som sa na tomto fore, ze ked uz raz je pouzity minelal tak sa ma pouzivat len mineral. Tak sa chcem opytat, ci sa oplati vymyslat s polosyntetikou Valvoline MAx life 10w40, alebo tam naliat rovno Valvoline Max Life 15w40. Ak pouzijem tu polosyntetiku, mozem nieco pokazit ci nie, pocitim vobec nejaky rozdiel oproti mineralu????

Za odpovede vopred dik.
Hyundai Accent 1.3 12V (62kW) 1997
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

je to ulpne jedno jestli tam das polosyntetiku nebo mineral, toto oznaceni stejne skoro nikdo nedodrzuje - vetsina oleju s udanim polosynteticky je stejne mineral.
Jestli moc nejezdis v zime, staci ti 15W40, ale pokud jezdis i pres zimu, tak je do nasi oblasti vhodnejsi 10W40.
Accent 1,3 63kw 2004
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

no spiš jde o to kolik ti to žere oleje..mineral je hustší než polosyntetika. jinak kdyby jsi nedodržel to "5W""10""15" jak tady popisuje kolega tak bys mohl mit i nehezkej problem..ono nalit z mineralu jen tak polosyntetiku asi není jen tak normalní počin....pokud tam chceš dat polosyntetiku když tam byl mineral musíš použit nebo měl bys použit pročištovací olej ... stojí stovku v tescu jsem ho viděl...jinak někdo mi řikal že pokud setam da jednou mineral bylo by vhodne ho tam už nechat...nic tim nezkaziš ...ja tam liju mineral jezdim v zimě a s autem nic nemam jen mu trva tři kilaky než se vyhřeje motor...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Mineral nemusi byt hustsi nez polosyntetika. Hustotu urcuje viskozitni trida, 15W40 je opravdu hustsi nez 10W40, ale dnes neni problem vyrobit mineral s viskozitni tridou 10W40. Pro tebe je dulezity udaj vykonove specifikace treba APi - pro tvuj motor potrebujes API SG nebo lepsi - tzn. zadny super olej neni potreba - trida SG je pekne stara a vetsina oleju ji s prehledem prekovana. Viskozitu volis vzhledem k podminkam, ve kterych motor provozujes viz. doporuceni vyse. Je jasne ze pokud ti motor zere olej, tak podanim hustsiho oleje tuto spotrebu snizis, ale neni to vselek. Cili pokud nemas velkou spotrebu oleje vubec se neboj tam nalit 10W40.
Proplachovani neni nutne - vyjety olej neobsahuje jiz zadne aditiva - vsechny jsou spotrebovany, takze tam zustava v podstate vyjety zakladovy olej v nepatrnem mnozstvi, ktery zadnemu michani s jinymi oleji nevadi.
Jeste jedna vec - pokud auto pouzivas prevazne na kratke trasy, taky je lepsi pouzit olej s nizsi hustotou (10W40) aby ti lepe mazal pri studenem motoru.
Accent 1,3 63kw 2004
Uživatelský avatar
jurasko69
Příspěvky: 9
Registrován: 29 lis 2007, 08:52
Bydliště: Trnava-Brestovany

10w40 abo 15w40

Příspěvek od jurasko69 »

tak ja fakt neviem, aspon co som sledoval olej co tam teraz mam, tak mi netecie olej ani sa nejako nemina. NA druhu stranu moc nejazdim, hlavne cez vikendy a hlavne kratke cesty. Od decembra 2007, kedy som kupil accentika som najazdil tak do 2500km. Na jednu stranu mam obavy ze mi to s tym redsim olejom moze zacat tiect, na druhu stranu nieviem ci sa motor s tym hustsim olejom na tych kratkych trasach dobre maze. Tak fakt neviem aku viskozitu si vybrat.
Hyundai Accent 1.3 12V (62kW) 1997
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Vubec to neres, jestli ti to olej nebere, tak i kdyz tam das 10W40 tak s tvym najezdem kilometru nebudes olej urcite dolivat. A jelikoz jezdis kratsi trasy, tak urcite bude lepsi - pojede ti lehceji pri nezahratem motoru - olej se zahreje na provozni teplotu az tak po 10- 15ti km. To neni jak voda, ktera vystreli nahoru rychle.
Accent 1,3 63kw 2004
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Olej

Příspěvek od tvist »

Čus bus.Otec dělá mechanika leteckejch motorů a šolíchá takhle různě lidem motorky a občas auta.Ptal sem se ho,jak je to s tím olejem.takže do hyundai accent je prej nejlepší 10W40 a je prej úplně jedno,jakej to je výrobce.že když je prej značkovej,tak se platí pouze značka.Je jasný,že hegeš,za 50 kč litr nebude kvalitní jako Shell za 300 ale oleje kolem 100 kč atd...sou v cajku.a do accenta se vejde kolem 4 litrů,ale to už asi někdo psal.
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

3,3litru myslim optimalni je nalet tři litry něco a zkontrolovat jak steče kolik tohoje a pak dolit..raději dat min než ho utopit :D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: VYMENA OLEJA

Příspěvek od tvist »

eraserko píše:Nazdar mam hyundai accent 1.5i 65kw r.v. 1996 kupoval som ho v bazare a potreboval by som vediet aky motorovy olej tam mozem dat ( viskozita ) .... kedze neviem aky tam predtym bol tak sa mozem spolahnut asi len na uplnu vymenu ? zatial dik
ˇ

Nalej tam 10W40 jakej koliv a před tím je super tam nalejt od firmy STP Aditivum pro čištení motoru.Stojí to kolem 180 kč,ale je to krutost.Naleješ to do stávajícího oleje.nastartuješ auto.necháš ho 15 minut běžet na volnoběh.pak vypustíš tuhle kejdu a budeš se hodně divit,kolik toho tahle dobrota vytáhne z motoru.vyhodíš filtr,našroubuješ novej,naleješ novej olej a tradá.....rozdíl je poznat na chodu motoru,otáčkách a na spotřebě....vřele doporučuju.
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“