LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

severtom píše:Zrovna tohle bych nebral jako argument, protože ekozóny a ekoplakety se jasně určují podle emisní třídy motoru v ORV díl I.
Nemyslím si to, LPG je vždy hozeno do EU IV : http://www.jistab.cz/plakety.html
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

jak psal severtom
je to jenom o (spotřební) dani s tím, že LPG je a asi bude levnější ale polovina to už nebude :-D

jinak já si myslím, že ta směrnice je doporučení z nějakýho roku a že se vlády dohodli o jeho nezávaznému plnění, takže my (a zřejmě i všichni ostatní) už na ní jedeme akorát se blížíme k prvnímu milníku zvýšení daně (na kterém se dohodli) je to jako deregulace nájemnýho kdy v roce xy budou všechny paliva mít stejný startovní základ (jako tržní nájemné)

pánové pozor !! je to na gigajoule !!! takže to třeba budou nějaký fufně, muselo by se spočítat a nejsem ani ekonom ani ekoterorista a vím, že se s tim nedá nic dělat takže i dnešních 18,90 vlastně je taky dobrá cena :D [-X #-o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

fish: vždy? Favorit jednobod nebo Škoda 120 s klapkou a se zelenou plaketou?
Čtu tam "zážehový motor – benzín, LPG, CNG" společně a pak 83 RII B s LPG/NG.
To není totéž jako 83 R02 B. RII je totíž až Euro 3/4, zatímco R02 je Euro 1.
Takže motory s míň než Euro 3 nemají "automaticky zelenou".

caruser: buď v klidu, dnes je v ČR daň na benál o půlku vyšší než vyžaduje EU, takže zatímco min. zdanění dle EU možná jednou bude muset růst, na cenách PHM se to minimálně rok-dva nemusí projevit, kapišto?
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od lukis01 »

mmv píše:jak psal severtom
je to jenom o (spotřební) dani s tím, že LPG je a asi bude levnější ale polovina to už nebude :-D

jinak já si myslím, že ta směrnice je doporučení z nějakýho roku a že se vlády dohodli o jeho nezávaznému plnění, takže my (a zřejmě i všichni ostatní) už na ní jedeme akorát se blížíme k prvnímu milníku zvýšení daně (na kterém se dohodli) je to jako deregulace nájemnýho kdy v roce xy budou všechny paliva mít stejný startovní základ (jako tržní nájemné)

pánové pozor !! je to na gigajoule !!! takže to třeba budou nějaký fufně, muselo by se spočítat a nejsem ani ekonom ani ekoterorista a vím, že se s tim nedá nic dělat takže i dnešních 18,90 vlastně je taky dobrá cena :D [-X #-o
Nebude to polovina, ale taky to nebude nic drsného...viz http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/re ... -4092.html
v roce 2015 si připlatíme necelých 5 kaček, a v roce 2018 necelých 10 káčées oproti dnešním cenám (pokud beru v úvahu pouze růst daně).
Kde v tu dobu bude díky nenažranosti pumpařů benzín a díky navýšení daně také nafta, to ví jen ten nahoře :-$
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Já bych to moc nehrozil. Do tý doby už někomu rupne v kouli a vezme na to vidle, nebo nějakej kvér a pojede se nejdřív podívat do Strakovky a pak do Bruselu 8-[
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Tak na kvér bych nesázel, držitelů kvérů je u nás 800 000 a nic se neděje.
Sázel bych na to, že EU nevydrží (horizont 3-5 let) nebo že utahování šroubů, zvyšování daní a podpora nesmyslných projektů způsobí takovou krizi, že cena ropy opět půjde ze 150 dolarů za barel na 50 dolarů během půl roku. Nedávno se to stalo... viz Obrázek
Nejdůležitější je, opakuji, že cenu určuje to, co jsou lidi ochotni dát.
Až bude 25% lidí bez práce, benál krutě zlevní. Nejdřív zdraží, viděl jsem to v Řecku. Ale až to bude celoevropský problém, ne problém pár zemí, půjdou ceny dolů.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

EU nepadne. A to iba preto, lebo potom by skrachovalo nemecko a to oni nedovolia. Budú sa tlačiť eurá ako v USA doláre, maximálne sa vylúčia niektoré slabé štáty.

Podla mňa, možno sa mýlim. Ak by euro padlo, to by bola potom pravá kríza...

Naspať k LPG: keď aj zdražie plyn, benzín isto nezlacie, ale tiež zdražie. Za 5 rokov si nikto do auta LPG nedá. Jedine, že by sme dostali nejaké dotácie na nákup. Už teraz sme došli do doby, kedy je otázne či sa LPG oplatí. Čo bude o 3 - 5 rokov? To nikto nevie. nevieme čo bude o rok... :-k
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

Nexus píše:servisáci většinou říkají že to nejde, můj magic jsem zkoušel mockrát a nikdy se mi to nepovedlo... ale tartarini prý jde tak, že otočíš klíček do polohy, kdy začne blikat kontrolka plynu, zmáčkneš a držíš tlačítko a nastartuješ, tohle by mělo aktivovat nouzový start na lpg. U mě to nejde, takže prodávám jak jsem koupil
tak vyzkoušeno, přesně jak zde popsáno 8) zapneš zapalování, zmáčkneš a podržíš čudlík a je přepnuto na plyn, pak už jenom start :-) teplý to nemá problém nastartovat :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

mnkk píše:Už teraz sme došli do doby, kedy je otázne či sa LPG oplatí. Čo bude o 3 - 5 rokov? To nikto nevie. nevieme čo bude o rok... :-k
Hmmmm... mě se už vyplatilo, takže to nemusím řešit :-) pokud jde o mé zkušenosti ze zemí mimo EU, jako že jich je ve vzdálenosti mého dojezdu několik, LPG tam stojí od 40 do 60% ceny benzínu a to tam nejsou povinni dodržovat jakékoli EU předpisy. Srbsko, Ukrajina... lepší silnice i lidi, menší opruz.

Za rok to na 60% bude stejné jako dnes, jak píšeš, budou se tisknout prachy, ale to stejně nic nevyřeší. Do 5 let si tipnu, že tady EU nebude. Už dávno začala hořet auta, teď začínají hořet i policäjti. Partajní systém se přežil, naprosto zdiskreditoval. Čekají nás zajímavé časy.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom

Čo ťa vedie k takýmto úvahám o budúcnosti EÚ?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

caruser: realistická úvaha + myšlenka na to, co by bylo nejlepší pro všechny? Vyjma zájmových skupin samozřejmě... jediný v co můžu doufat, že to nebude trvat těch dlouhých 5let :shock:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

Nexus

EÚ určite nie je najlepšie riešenie, ale koniec EÚ by nebol tak jednoduchý ako si to predstavujete. Týmto sa nechcem zastávať EÚ, je to ťažkopádny byrokratický aparát, ale určite to nebude tak ľahké aby EÚ skončila z jedného dňa na druhý.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

severtom píše: Hmmmm... mě se už vyplatilo, takže to nemusím řešit :-) pokud jde o mé zkušenosti ze zemí mimo EU, jako že jich je ve vzdálenosti mého dojezdu několik, LPG tam stojí od 40 do 60% ceny benzínu a to tam nejsou povinni dodržovat jakékoli EU předpisy. Srbsko, Ukrajina... lepší silnice i lidi, menší opruz.
Našťastie sa to vyplatilo už aj mne. :mrgreen: =D>

Odkial máš dojazd na Ukrajinu? Keď spočítaš dojazd benzín + plyn? Na Ukrajinu nedojdem s LPG možno ani ja zo Slovenska. :lol: To len tak mimo témy. :mrgreen:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

caruser: tento měsíc je u nás nezaměstnanost nejvyšší za 8 let.
Itálie 25%, Španělsko 25%, v Řecku jsem videl silnice mezi městy úplně bez provozu, lidi od 40 let jen seděli na zahrádkách před domy a jako v Africe čekali, až spadne pomeranč a za půl roku další :)
Letos zvednou DPH o další % a lidi začnou o nejmíň *dvakrát tolik* míň utrácet.
70% lidí jsou děti, důchodci, politici a státní zaměstnanci. 30% produktivních lidí je táhne.
Jak dlouho to slavná EU může táhnout dál? Pár let. Bankéři stejně příjdou o své výhody z opcí a královské platy, už nebude kde brát.

Re: dojezd na Ukrajinu - do Lvova to mám 850 km většinou po dálnici, tj. na plyn a půl nádrže benzínu to dám :) normálně tankuju před Krakowem na dálnici LPG a je to.
Ze Slovenska pojedu 28.4. Partizánské - Košice - Užhorod a to dám z CZ přes SK na UA hranice na 1 nádrž LPG.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Ty si teda poriadny cestovatel. :wink:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“