LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom

Nechám sa prekvapiť, koľko EU vydrží :)
Koľko km dáš na jednu nádrž z CZ na SK/UA hranice?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Re EU: tohle v TV neřeknou, protože to jsou velmi jednoduché počty - přibývá zemí, kde víc než čtvrtina lidí z té necelé třetiny, která skutečně tvoří nějakou hodnotu, sedí na zadku. Jejich život se pak spolu s životem těch 70%, které ji netvořily ani předtím, platí z rostoucích dluhů.
Každé % zhoršení v tomto ohledu způsobí, že min. 2x tolik % lidí přestane platit daně v zemi, která je zvyšuje, a začne je platit tam, kde % snížují. Ty máš asi nejblíž Švýcary, stačí tam složit poměrně malou částku na účet a do jistého příjmu je daň z příjmu nulová. Já se ale nechci učit německy a přes veškerou snahu být ještě 30 let za auslandera (zkušenost pár známých), takže mířím na jihovýchod.
Před 2 lety jsem si ještě říkal "pezinocká vinohradnícká oblast", ale pak to převzal Fico. Rakouské vinice jsou pasé z důvodu uvedeného výše. Takže zbývá okolí Oděsy nebo Krym (i když je kousek ruský).
Pokud by se trhlo Katalánsko, tak ještě teď v listopadu se tam dalo koupat - taky prima země, skvělí lidé, levné živobytí.
Je vůbec super, že jsou v jednodenním dojezdu auta země, kde se nemusí půl roku platit za topení :-) hned můžeš dělat o 2 dny v týdnu míň a mít stejný komfort.

Re: spotřeba - dlouhodobě 7,5 litru LPG na sto. Dálky i pod 6, naposledy z Chorvatska, ale to byl extrém, noc, nulový provoz.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom

6 l LPG, to si šiel 80 z kopca :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Měl jsem účtenky, mohl sis napsat o sken, když to bylo aktuální.
Lehká noha, nespěchám, 110-130 tacho = 85 km/h průměr na nějakých 1050 km cesty - slušné.
Nezapomeň: noc, nepoužívání brzd + nafoukané gumy :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom

Jasné môže byť, pri dlhších cestách je spotreba vždy nižšia. U mňa taktiež cesta do Talianska a späť (tam som šiel v noci 90 - 100, naspäť cez deň 120 - 140) a spotreba 5,1.
Brzdy nepoužívam ani cez deň, môžno aj preto mi pískajú :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

severtom: takze to vidim, ze se brzo prejmenujes na jihotom :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od lukis01 »

tak otázka TPMS do auta/dojezdová rezerva v kufru vyřešena! Poté co jsem zjistil, že čidla TPMS mají deklarovanou životnost baterie 3-5 let a pořizovací cena nových se pohybuje v rozmezí 500 Kč - xx/ks jsem radši pořídil dojezdovku za 1500,-, trošku ji ufouknu,ať se mi vleze pěkně za sedačky pod roletku a fertig. KOmpresor stejně vozím celý rok v kufru, takže není co řešit :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

jj, díky za potvrzení, že ta spotřeba na dálkách je běžná. Psal jsem o 9.8 jsko překvapení, protože větší půlka byla MIMO dálnici.
hardcam/jihotom: tak určitééééé.... ale nebude to hned. To Slovensko bylo v merku, než si naběhli na euro. Bylo jasné že do pár let budou v háji, v nějakém tom FSM.
lukis: cos čekal? Když něco vymyslí EU jako povinné, vždy na tom zákazník tratí. Snad jen LED denní svícení u nových aut je k něčemu. Životnost TMPS - není co dodat. 2-6 let je taky délka "projektů" EU. Proč? Ve stejném intervalu jsou úředníci nepostradatelní - od vypsání přes schválení až po vyplacení a kontrolu. Úředníci u nás, úředníci na cestě, úředníci tam.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

Škoda, že tie LEDky nie sú povinné pre výrobcov.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od lukis01 »

Přátelé plynaři, měl bych drobný dotaz. Snažím se vyjet nádrž s plynem vždycky "do sucha",a bohužel jsem se nikde nedočetl, za jak dlouho přestane systém v okamžiku kdy plyn dojde pípat. Konec plynu se projevuje cukáním a úbytkem výkonu, jakmile krabička začne pípat, dojede k přepnutí na benzín (rozsvítí se se červená kontrolka) a v autě je bugr - zatím jsem to vydžel vždycky jen pár set metrů, neež jsem to nevydržel a prostě ten spínač zmáčkl - děláte to tak všichni, nebo jen já?:(

Btw slíbil jsem sofistikovanější měření spotřeby a tady je:
Plyn 44,13 l
Nájezd 575 km
Spotřeba benzínu 5l (měřeno 2x po sobě dotankováním do plna, tj. vycvyknutí pistole, 30 sekund pauza a znova do vycvaknutí)

Spotřeba plynu tedy šikovných 7,67 l/100 km - a ejhle na palubním PC je hodnota 7,7 :)
Spotřeba benzínu 0,87 l/100 km

Náklady na 1km v plynu (cena 17,4 Kč) tedy 1,35 Kč
Náklady na 1km v benzínu (cena 34,5 Kč) tedy 0,30 Kč
Náklady na 1km celkem 1,65 Kč

Původní spotřeba benzínu cca 6,7 l/100km, tedy 2,31 Kč

ÚSPORA na 1km provozu LPG+benzín 0,66 Kč
Teoretická návratnost (bez prohlídek a dalších nákladů) 45 454 km

Tfuj sem se ale rozepsal :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Ses nejak zapomnel vsimnout jedny dulezity veci a to, ze ti pri pipani uz sviti cervena kontrolka - jedes tedy na benzin. Zmackni to az to zase bude svitit zelene, po par set metrech to opet zacne pipat, tak to samy znova, dokud na to neujedes jen 5 metru :D IMHO trochu na palici, ale kdo chce kam, pomozme mu tam :mrgreen:
Btw, cisla mas teda moc pekny =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

No jestli je to jako u mě, tak to po přepnutí na benzín začne řvát, protože oznamuje, že došla šťáva. Nicméně když to přepneš zpátky, tak můžeš mít štěstí a pojedeš zase dál pár km a nebo ne a hned to přepne zpátky a zase začne křičet. Být tebou tak se ale na to vykašlu. Taky jsem to ze začátku dělal a je to k ničemu. Lepší to dojet na benzínku na benzín, než trápit plyn.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od lukis01 »

přesně tohle jsem měl na mysli...řve, tak po tom cvaknu, je klid. dojedu na pumpu, dotankuju obligátních 44,1l (nevím jak to dělá, ale už po 3 to je stejné) po startu cvaknu po plynu a zas tradááá :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

nesíš zapomenout znova cvaknout jako já :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Luboshak »

Zdravím, šli byste teď do přestavby? Moje i30cwU, r.v. 2010, přesně za 2 roky najeto 31000. Předpokládám, že 100tis s autem ještě najedu. A taky předpokládám, že když to budu mít v plynu, tak budu jezdit víc.

Harde, dělá přestavbu Autostop Rakovník?
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“