Stránka 1 z 1

přepážky

Napsal: 07 zář 2009, 10:49
od rica
Co vy na to:V polovině září začne platit novela vyhlášky, která ruší dosavadní povinnost pro lehké užitkové vozy mít oddělený zavazadlový prostor od sedadel posádky pevnou přepážkou.

Zatímco dodávky, které s mřížkou již opustily výrobní pás, si ji budou muset ponechat i nadále, dodatečně montované přepážky v takzvaných přestavbách z osobních aut budou moci jejich provozovatelé odstranit.

Legislativní radou vlády již vyhláška prošla, nyní ji čeká ještě závěrečný podpis ministra dopravy.

Přepážky se musely montovat i do osobních aut upravovaných na užitkové vozy kvůli odpočtu DPH. Od letošního dubna firmy mohou odečíst DPH i při pořízení osobních vozů a zájem o české specifikum v podobě užitkových přestaveb výrazně klesl.

Re: přepážky

Napsal: 09 zář 2009, 16:44
od Jarda776
A budem si to moct vydelat sami nebo mosime zajet do servisu? 8)

Re: přepážky

Napsal: 09 zář 2009, 17:49
od rica
Jo Jo Konec mřížek. Za týden ji můžete vymontovat z auta
velikost textu:8. září 2009 14:38
Od půlky září můžete vymontovat mřížku. V autě kategorie N1 už nebude povinné mít kufr oddělený od prostoru pro posádku dělící přepážkou. Patnáctého září ji stačí jednoduše vymontovat.
foto: Michal Šafránek, iDNES.czIlustrační foto


Umožnila to novela zákona provozu vozidel na pozemních komunikacích.

"Je to změna ve vyhlášce číslo 283/2009, která novelizuje předchozí prováděcí předpis zákona 341/2002 Sb.," upřesnil Radek Pilař, manažer prodeje ojetých vozidel ARVAL CZ.

Vyhláška kromě mnoha ostatních změn týkajících se podmínek provozu na pozemních komunikacích (např. upuštění od povinnosti náhradního kola; nový obsah lékárniček od 1.1.2011 atd.) řeší právě i změnu ustanovení povinnosti mít ve voze dělící přepážku u vozidel kategorie N1 - tedy osobních vozidel upravených na nákladní.

Podle novely nemusí být u takových vozidel za poslední řadou sedadel přepážka oddělující prostor pro cestující od prostoru pro náklad. Novela platí i pro vozidla už přestavěná, je tedy možná zpětná demontáž.

"Chtěli jsme, aby se srovnaly podmínky pro majitele starších aut. Majitelé nových aut už v autě totiž mřížku mít nemusí," vysvětluje pro MF DNES Karel Hanzelka, tiskový mluvčí ministerstva dopravy.

"Změny se ale netýká kategorie vozidla (zpětná přestavba z N1 na M1) ani zpětného navýšení počtu míst (např. ze 4 na 5), jedná se pouze o ´nepovinnost´ mít v autě přepážku," vysvětluje Radek Pilař. "Od 15.9. nemusí vůz kategorie N1 obsahovat dělící přepážku, avšak pokud byl čtyřmístný, zůstává jím i nadále."

Re: přepážky

Napsal: 10 zář 2009, 16:25
od TOMTOM
Ahoj,konečně dobrá zpráva,jen aby to byla pravda :D/ !!!!

Re: přepážky

Napsal: 16 zář 2009, 20:21
od Jarda776
Tak co uz ste si nekdo videlali mrizku??? :wink:

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 08:10
od Zdeněk ČB
Jarda776 píše:Tak co uz ste si nekdo videlali mrizku??? :wink:
už dávno, potřebuješ s něčím poradit ... ?

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 13:12
od rica
já taky jde to v pohodě jen navrchu v kufru mě zůstali dvě díry tak to musím nějak vyřešit máte tip?

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 13:34
od Zdeněk ČB
rica píše:já taky jde to v pohodě jen navrchu v kufru mě zůstali dvě díry tak to musím nějak vyřešit máte tip?
jestli myslíš ty nahoře pod stropem, dostal jsem v servisu :hyu: takový malý plastový háčky co jsou tam original než se dávala přepážka ....

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 14:55
od rica
jj ty myslím díky

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 14:58
od pepan
Ve Sbírce zákonů - částka 88, rozeslané dne 31. srpna 2009, vyšla vyhláška MD č. 283/2009 Sb., kterou se mění vyhl. MD č. 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a ... (ke stažení např. na http://www.mvcr.cz/clanek/sbirka-zakonu ... akonu.aspx ). Tato dlouho očekávaná novela původní vyhlášky nabývá účinnosti dnem 15. září 2009.



Na jejím základě – odstavec 38, strana 4151 - již vybavení pevnou přepážkou (mříží) a ochrana zadních oken není dnem 15. zaří 2009 u vozidel N1 vyrobených z M1 povinné (možno demontovat).





Všechna vozidla přestavěná z verze M1 na N1 tedy již nemusí být vybavena přepážkou je tudíž na majiteli vozidla, zda přepážku vymontuje či nikoliv. Totéž platí i v případě neprůhledné fólie v zadních oknech. Tato změna, přestože platí od 15.9.2009, se vztahuje rovněž na vozidla uvedená do provozu před tímto datem.



Pozor – nejedná se o zpětnou přestavbu, ale o „zlegalizování“ provozu vozidel přestavěných z verze M1 na N1 bez přepážky a tudíž vozidlo nadále zůstává označené jako N1, ale zákazník nemusí nikde žádat o změnu.



Obsaditelnost vozidla se nemění v žádném případě, zůstává taková, jak je uvedeno v TP a zvýšení není možné.



Zpětná přestavba z kategorie N1 na M1 pak u vozidel s typem karoserie AF není možná.



Zdravím,



Stanislav Horák
garanční technik
HYUNDAI Motor Czech s.r.o.
www.hyundai.cz

tel: +420 251 025 331
fax: +420 251 626 971
e-mail: horak.stanislav@hyundai.cz

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 14:59
od pepan
mě to přišlo až ted :lol:

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 16:27
od Jarda776
Nee nic nepotrebuju, uz je venku od pondeli :D a pro ty hacky ste si moseli zajet do hyundau?

Re: přepážky

Napsal: 17 zář 2009, 17:00
od Zdeněk ČB
Jarda776 píše:Nee nic nepotrebuju, uz je venku od pondeli :D a pro ty hacky ste si moseli zajet do hyundau?
dostal jsem je tam, ale možná se dají sehnat i jinde

Re: přepážky

Napsal: 23 zář 2009, 17:22
od Lubos23
Neviete niekto ako je to na slovensku? Tiez by som ju najradsej vymontoval.