SPOTŘEBA

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

SPOTŘEBA

Příspěvek od p.esu »

Zdravim ...
Se spotřebou u mého coupé to nikdy nebylo tak jak bych si představoval. První problém byl ve stále otevřeném termostatu-vyměněn a spotřeba z 22litrů ihned klesla na přijatelných 8-10litrů. Po ale dlouhodobém 2měsíčním zkoumání si poslední dobou všímám,že spotřeba ve městě a mimo město se znatelně liší. Ikdyž to nechápu,je to naopak než by mělo být. Mimo město se opravdu klidnou jízdou stěží dostanu na 9litrů. Ovšem po městě jezdím za 200,- / 100km,což tedy odpovídá spotřebu okolo 7litrů. Má někdo podobné zkušenosti? Neříkám ,že nejsem rád,protože ve městě je spotřeba důležitá,ale asi není všechno v pořádku, když se motor takto projevuje. Sleduji to přibližně od té doby co jsem tam dal laděnej výfuk. Jinak spotřeba oleje se u mně pohybuje okolo 0,5l na 1000km.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od mirpie »

spotřeba ok, s tím nehneš. A ta spotřeba ve městě vůči té mimo městou budou jen blbé počty, nebo město není město, ale průjezdný křižovatky bez kolon a popojíždění. Město u mě znamená popojíždět před semaforem a ten projet až na 5.zelenou.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od p.esu »

Opravdu to blbé počty nejsou. Když beru benzín za cca 500,-.Jedu mimo město cca 50km. Ručička klesne téměř na úroven kdy svítí rezerva. Přesněji o ukazatel rezervy nad. Přijedu zpátky a najedu maximálně 70km.
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od jerrry »

Já si taky chrochtám blahem co se týče spotřeby. Čekal jsem, že budu jezdit tak za 9-10 litrů, ale moc to netahám, jezdím normálně (i když někdy mi to nedá, to je prostě Coupé :-) ), ale ve městě co si měřím, tak jezdím taky kolem 7 - 7,5 litru, což mě příjemně překvapilo. Jinak jsem ale zjistil, že mi nesvítí kontrolka stavu paliva. Nikdy jsem to až na dno nenechával dojet, až teďka jsem si řekl, že to zkusím, ale už když byla rafička propadlá pod ten nulový ukazatel, tak pořád nesvítila potvora. Nevíte, v čem by mohla být závada popřípadě jestli to není nic hard, tak zda je to člověk schopnej opravit bez servisu?
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od mirpie »

no, ty kontrolky rezervy jsou u všech Coupe 1G trochu problém. Nekomu nesvítí vůbec, nekomu pořád a ve většině případů, jako mě, se rozsvítí, až když je ručička prakticky na první čárce písmenka E, takže bud trpělivej a měj v kufru radeji kanystr s palivem.
Jinak, pokud to fakt nesvítí, musel bys hrábnout do nádrže a vytáhnout čerpadlo a palivoměr, pakárna.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
montogrin
*
Příspěvky: 53
Registrován: 02 črc 2009, 23:07
Bydliště: Bratislava

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od montogrin »

no tak mne sa na coupe 1,6 podarilo urobit spotrebu 6,41 l/100 km. Tankoval som v LM plnú a v BA som dotankovával 18,28 l do plnej. Podotýkam, že v aute sme boli 4 a kufor plný batožiny. Priemerná rýchlosť na dialnici bola 120-125 km/h s výnimkou úseku TT-BA. Inak k ukazovateľu stavu paliva v coupe, je dosť nepresný, keď natankujem do plna, tak mi plnú nádrž ukazuje ďaľších 40 - 50 prejdených km.
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od p.esu »

Mně to nějak kolísá a ted o víkendu jsem se dostal na spotřebu 7,1 l / 100km mimo město a z části i přes město (cca40km)
montogrin
*
Příspěvky: 53
Registrován: 02 črc 2009, 23:07
Bydliště: Bratislava

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od montogrin »

A to si mal so zapnutou klímou alebo s vypnutou?
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od p.esu »

Klimu nemám..
jkefurt
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 dub 2009, 14:49
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od jkefurt »

Je fakt že mě ukazatel taky občas blbne. Mě dostal nejvíc letos v létě ve slovinsku, když jsem měl asi 200 km po dotankování a najednou koukám na ručičku a ta viditelně pomalinku klesala a za chvíli byla pod úrovní rezervy. Modlil jsem se abych dojel k nejbližší benzínce, tam jsem auto nejdřív prolezl, jestli něco pod autem neteče nebo nekape, ale nic, tak jsem dotankoval do plna, bylo to asi 15 litrů, ručička se vyšplhala nahoru a od té doby zase v pořádku...

Ale stejně raději tankuji když mám nádrž tak v půlce, sice mám pořád těší auto, ale zase ho nemusim nikde tlačit :D
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od Dr Meduza »

to se musim podelit o miji prihodu
sednu do auta, nastartuju, zaradim spatecku, poskocim a motor chcipne
dosel benzin :lol:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: SPOTŘEBA

Příspěvek od mirpie »

:D :D :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“