Jak často měníte auto?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Jak často měníte auto?

Příspěvek od zdenek76 »

Četl jsem teď statistiku, že od roku 1989 vozový park v ČR prakticky vůbec neomládl. Furt je průměrné stáří auta přes 10 let. Tak mě napadlo, jak často třeba měníte auto vy?

Napadly mě důvody jako:
- stáří auta (např. jak má auto 5 let, tak měním)
- určitý počet najetých km (100tkm a jde pryč)
- doplacení leasingu/úvěru (asi hlavně u podnikatelů)
- okoukání auta (takže klidně 3x ročně)
- změna osobní finanční situace (zchudnu tak prodám současný a koupím starší levnější, nebo naopak zbohatnu)
- potřeba jiného typu vozu
- až se auto rozsype
a možná i další důvody.

Znám v okolí lidi, kteří mění auto každý 2-3 roky (ať už kupují nový, nebo prostě jen mladší ojetinu než měli dosud), ale taky lidi, kteří mají auto třeba 8 let a už do něj na údržbě nasypali tolik, že by mohli mít dávno jiný.

Tož jak?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od Hardcam »

Svoje auta menim po dvou letech - jedinym duvodem je najezd km, castecnym duvodem je zmena vzhledu a vyssi komfort (niz jit nechci). Proto jsem se rozhodl, ze uz nebudu kupovat starsi auta s vetsim najezdem km.

Otec menil auta po trech letech, jenze ted najezdi mnohem min km, protoze vsude leta letadlem, tak Sonatu uz bude mit 5. rok
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od miooo »

AUTO KUPUJEM PODLA LOVE A NA TO NA CO HO POTREBUJEM.DOTERAZ SOM MAL STAVEBNE AUTO FIAT REGATA(TAM SA VAM VOJDE MATROSU :-)...
DOM HOTOVY TAK AJ AUTO TREBA VYMENIT....
AK BUDU PENIAZE NA INE TAK VYMENM ZA NOVSI :hyu:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od matysekul »

Nebo i 8 let a nenasypali do auta pomalu ani kačku.I to je moje zkušenost s celkově 11.letým autem :wink:

Já osobně podle peněz.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od saldy »

Mněl jsem předtím 14 let starý malý auto ale byl to celkem držák, sice přímo sním jsem moc nenajezdil ale krátký popojíždění po městě neni nic moc pro auto a tak jsem po 2 letech měnil vejfuk a mělo občas tendenci chcípat ale zase to bylo levný svezení. Důvod je tedy komfort, auto si nechám cca 5let, snad bude mít při prodeji ještě nějakou hodnotu #-o
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od zdenek76 »

matysekul píše:Nebo i 8 let a nenasypali do auta pomalu ani kačku.I to je moje zkušenost s celkově 11.letým autem :wink:

Já osobně podle peněz.
jasně, i takový jsou. Předchozí dvě auta jsem prodával když měly 9 let a namotáno přes 220t km, za 3 roky co jsem každé z nich měl taky nebyly žádné větší investici. Ale to beru spíše jako štěstí, jednou přijde den, kdy se na tom starým autě vysype naráz banda věcí a pak do toho člověk nasype skoro stejnou částku jako tržní cena toho auta.

Já jsem měnil předchozí auta kvůli nutnosti změny typu auta, ale Santík se maximálně osvědčil, takže u SUV jako hlavního asi zůstaneme. Právě u Santíka mi přijde, že ho budu měnit spíš kvůli jeho stáří. Kupoval jsem ho s tím, že doma bude min 6 let, ale teď skoro po 4 koukám, že když ho člověk relativně dobře prodá a něco málo přidá, tak je hned o 2 roky mladší auto, zase modernější a lépe vybavené. Tak je to těžké dilema. Jinak na lítačku máme 12 let starý autíčko.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od David PLEVA »

3 - 6 let podle financí
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od pepan »

já neměním,já jenom opravuju do posrání.... 8) jinak nevím 3-4 roky-krom galla...jinak podle lízačky- 3 roky průměr- mluvím o podniku a nových autech páč za 2-3roky 180000-200000km běžně....
doma podle potřeby..máme na 4 lidi 5aut,takže není moc potřeba měnit....kromě galla příští rok
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od Aleš »

Tak zatim mi všechny auta vydrželi rok, vždycky jsem se ho nabažil a po roce zatoužil po jinym, většim, komfortnějšim. S aktuálnim :hyu: tentokrát počítám na delší dobu. Je potřeba trochu se postarat o byt a tak podobně a na pozdějc až to bude možný plánuju nějaký povedený SUV.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od Pavel M »

každé 3 roky výměna a jelikož doma máme tři tak vlastně každý rok jedno
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od Martun »

Mě vydržely tak max 1.5 roku. Vždycky jsem měl ojetinu z německa, díky kámošovi kterej to tahá.. Celkem to byly dobrý koupě až jsem se jednou zbláznil a koupil Pašíka bořeninu. Od ty doby vím že na motor néé.. #-o Poslední moje auto bylo bylo to NEJ co jsem kdy měl. Co se výbavy týká, včetně navi a kůže a 10 pytlů... Tak jsem si říkal že za tohle výměnou jedině nový! Kůli financím Áca, jsem spokojenej, ale umím si představit néco většího.
Tudíž když to shrnu, tak díky tomu že je to moje první NOVÝ auto, tak si ho asi ještě nějakej čas nechám.
Stejně už jsem přetáhl můj průměr výměny aut :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od black_sheep »

ja kupuju ojetiny, na vic zatim nemam, a novejsi auto, ale maly se zakladnim motorem a vybavou bych nechtel. radeji starsi ojetinu. obvykle se staram co jen to je mozne, aby bylo auto v super stavu. momentalne mam teda auta dve a tak u toho asi zustanu. jedno bude na slechteni a druhy na litani. obe se stylem, jakym se staram o coupe nedaj tahnout :-)

coupe si necham co to jenom pujde, a lantru? tak to tezko rict. kilometrama ani vekem to nijak nebudu omezovat, spis az budou penize na lepsi tak koupime lepsi, mozna i vetsi. :) puvodne jsem chtel i scoupe co nejdyl by to slo ale pak jsem uz proste chtel neco silenejsiho, vybavenejsiho a bezpecnejsiho. coupe je na tom mnohem lip. prodal jsem ho, dokud melo nejakou cenu jeste a stacilo priplatit fakt malo aby bylo na coupe. a co jsme si tak psali s larkinem, tak se zda ze funguje stale bez problemu takze se neda rict ze bych prodaval auta az tesne pred smrti. :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od Lhoty »

já zatim auto neměnil, jen když sem dostal lantru tak sem dal trabíka spát, a jezdí jen když je to nutný....lantru vyměnim až doslouží...u lantry to znamená že shnije......a děda auto nikdy neměnil,koupil trabika jako novýho a já ho mam doteď....a táta mění auta taky jen když doslouží....repektive když už neni k čemu vařit novej plech...
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od amaize »

tak u mne to bylo paní škoda Spartak 3 roky 48 tisíc(88ooo) spolehlivé auto , ukecal mě kámoš tak jsem koupil
funglovku - škoda 125L 12 let 189 tisíc prodáno jen z mírmou korozí,ale motůrek už chtěl zakročit a taky nápravy,brzdy atd. už by to nebyla výhodná investice a tak přišla změna na
francouzský renault Megane 7 let 87 tisic(~150ooo) a tady šlo o čas strávený pod autem oproti času který potřebuji k podnikání,tedy došlo na kompromis buďto a nebo nové přibližovadlo bez starostí aspoň po dobu záruky , no a :hyu: i20 byla ta správná volba,v té době i výměna manželky, :-
píšu mé ujeté km, 125 byla nová,
tudíž každá výměna "vozového parku" - jiný důvod a nad další výměnou zatím moc nepřemýšlím , ale ta ix35 :D/ ta teda je =D>
jo a úplně moje první pohybující se autí byl polar na 6 kolech z řazením na korbě a vyměnil mi ho starší brácha za poplašňák :mrgreen:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často měníte auto?

Příspěvek od David PLEVA »

David PLEVA píše:3 - 6 let podle financí
Ale ne nové, podle mě je to pro nepodnikatele nejhorší investice, dívám se po autech tak 2 - 3 roky starých a do cca 65 000 km nalítaných. Moje poslední :hyu: bylo kupováno jako předčasně ukončený leasing s 34 měsíci a 40 000 km na kontě.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „Pokec“