Kontrolka

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Kontrolka

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím.
Potřeboval bych poradit,ptal jsem se už v několika Hyundai servisech a všude mi řekli něco jiného.Mám Hyundai Accent 1.5 12V rok 10/99.Zhruba před čtrnácti dny jsem natankoval plnou nádrž a po 15 Km mi začal motor občas vynechávat.Něco jako propad a díra při přidání plynu.Co vím určitě tak svíčky a kabely to nejsou,byl jsem v servisu na počítači a tam mi načetli chyby v PC a jediné co tam bylo tak hláška z otřesového čidla na motoru.Chybu vymazali a řekli že problém s tím stejně nesouvisel.Ponořil jsem se do manuálu a tam jsem našel že by se mi při zapnutí klíčků mněla rozsvítit na pár vteřin oranžová nebo žlutá kontrolka s nápisem ( u novějších modelů je tam obrázek motoru ale barva je stejná).Je to kontrolka která se má rozsvítit při poruše systému řízení zplodin nebo nějak tak.Mně se nic nerozsvítí a ani neproblikne,nejsem si jist zda jsem to vůbec někdy viděl svítit natož probliknout.Žárovka u té kontrolky je v pořádku.Kolega má Hyundai Getz a tam ta kontrolka maká,při zapnutí rozsvítí a potom zhasne.Prosím Vás kdo máte tento model jak je to na vašem autě?Mně připadá že ani v těch servisech nemají jistotu jak to má být zda svítit nebo nesvítit,bohužel nemám po ruce ten model Accenta co mám já abych to porovnal.
Dík za radu Kubrt.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Ahoj,jestli máš ještě kulatej model jako já, tak tam kontrolu výfukového systému nebo co to přesně je mít nemusíš. Taky jsem se tomu divil, ale nemám to. Jediný co mě napadá, nemyl si motor před tím, než to začalo dělat?? Mě to dělá po mytí motoru. Pomohlo prostříkání kontaktů na kabelech z obou stran kontaktolem a je to v poho. Jinak ještě možná jesti palivovej filtr jestli by to nemohl dělat..Ale to asi ne, nevím
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Nie som si isty tym modelom, ale mne sa rozsviecuje oranzova kontrolka CHECK ENGINE na par sekund po nastartovani a potom zhasne.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

soto píše:Nie som si isty tym modelom, ale mne sa rozsviecuje oranzova kontrolka CHECK ENGINE na par sekund po nastartovani a potom zhasne.
jj check engine to je a taky ten systém kontroly nemám..
Jinak jediný co mě napadá, kdybys měl hranatej model, ten by to měl mít a pokud ti nenajdou nikde chybu, tak jako poslední bych mrknul na žárovku kontrolky, jestli není prasklá..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Jirka1 píše:Ahoj,jestli máš ještě kulatej model jako já, tak tam kontrolu výfukového systému nebo co to přesně je mít nemusíš. Taky jsem se tomu divil, ale nemám to. Jediný co mě napadá, nemyl si motor před tím, než to začalo dělat?? Mě to dělá po mytí motoru. Pomohlo prostříkání kontaktů na kabelech z obou stran kontaktolem a je to v poho. Jinak ještě možná jesti palivovej filtr jestli by to nemohl dělat..Ale to asi ne, nevím

Ahoj ,mám stejný model jako ty,přerní znak mám na nárazníku a je to tem poslední model před tím hranatym.Auto jsem nemyl,ale mám podezření na benzín s vodou nebo něco takového.Mně jen zaráží že v každém servisu říkají něco jiného. ohledně té kontrolky.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Kontrolka

Příspěvek od ryba »

Kubrt píše:Zdravím.
Potřeboval bych poradit,ptal jsem se už v několika Hyundai servisech a všude mi řekli něco jiného.Mám Hyundai Accent 1.5 12V rok 10/99.Zhruba před čtrnácti dny jsem natankoval plnou nádrž a po 15 Km mi začal motor občas vynechávat.Něco jako propad a díra při přidání plynu.Co vím určitě tak svíčky a kabely to nejsou,byl jsem v servisu na počítači a tam mi načetli chyby v PC a jediné co tam bylo tak hláška z otřesového čidla na motoru.Chybu vymazali a řekli že problém s tím stejně nesouvisel.Ponořil jsem se do manuálu a tam jsem našel že by se mi při zapnutí klíčků mněla rozsvítit na pár vteřin oranžová nebo žlutá kontrolka s nápisem ( u novějších modelů je tam obrázek motoru ale barva je stejná).Je to kontrolka která se má rozsvítit při poruše systému řízení zplodin nebo nějak tak.Mně se nic nerozsvítí a ani neproblikne,nejsem si jist zda jsem to vůbec někdy viděl svítit natož probliknout.Žárovka u té kontrolky je v pořádku.Kolega má Hyundai Getz a tam ta kontrolka maká,při zapnutí rozsvítí a potom zhasne.Prosím Vás kdo máte tento model jak je to na vašem autě?Mně připadá že ani v těch servisech nemají jistotu jak to má být zda svítit nebo nesvítit,bohužel nemám po ruce ten model Accenta co mám já abych to porovnal.
Dík za radu Kubrt.
nejcasteji to zpusobuji kable a svice. Pak taky mizernej benzin, takto by bylo zasvineny palivovy cerpadlo. Jinak to muze byt cidlo na klikovce, cidlo chl. kap., v nejhorsim porucha vstrikovani paliva...cerpadlo, trysky...jinak si myslim a doufam, ze to bude nejaka prkotina. Jinak to chce radnou analyzu, ne jen VAG, to uz se vyplati dat ty prachy za analyzu. Viz www.hetcl.cz a jemu podobny
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Myslíš že ve značkovém servisu Hyundai to na tom počítači poznají když by byla závada na některé součásti jako je třeba čerpadlo atd.?
Kubrt
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

pokud tam nebudou machrovat s rucnim pristrojem do zastrcky pod ridicem a chtit za to penize jen za to ze to pouzijou, tak jo. Jinak uz bych si teda dihodl schuzku s nejakym skutecnym machrem, co ma komplet diagnostiku, osciloskopy, dukladny mereni. Das za to, nevim, 2000,-(?) ale je to komplet a sichr.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

ryba píše:pokud tam nebudou machrovat s rucnim pristrojem do zastrcky pod ridicem a chtit za to penize jen za to ze to pouzijou, tak jo. Jinak uz bych si teda dihodl schuzku s nejakym skutecnym machrem, co ma komplet diagnostiku, osciloskopy, dukladny mereni. Das za to, nevim, 2000,-(?) ale je to komplet a sichr.

No koukali na to nějak divně,vypadalo to jako když maji v ruce ovladaní od jeřábu a i to jim činilo problém.
Kubrt :!:
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Jirka1 píše:
soto píše:Nie som si isty tym modelom, ale mne sa rozsviecuje oranzova kontrolka CHECK ENGINE na par sekund po nastartovani a potom zhasne.
jj check engine to je a taky ten systém kontroly nemám..
Jinak jediný co mě napadá, kdybys měl hranatej model, ten by to měl mít a pokud ti nenajdou nikde chybu, tak jako poslední bych mrknul na žárovku kontrolky, jestli není prasklá..
Zdravím.
Tak teď už tomu nerozumím vůbec.před deseti minutama jsem stál u auta stejného typu, modelu a roku a když jsem otočil klíčkem kontrolka CHECK ENGINE se rozsvítila. Tak buď co auto to originál nebo už nevím.Ten pán co jsem ho o to požádal na mně koukal jak na blázna protože jemu to tak maká od začátku.
Kubrt :?:
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Co auto to originál
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Jirka1 píše:Co auto to originál
Má cenu se dál pídit po funkčnosti té kontrolky?Když napíšu do servisů od každého stejně obdržím jiný názor.Já mám jenom strach abych někde nezůstal trčet jen proto že něco nesvítilo.Dík Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

No já bych se možná pídil, mě ta kontrolka funguje ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

For Kubrt: Máš v autě airbagy?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Kubrt
*
Příspěvky: 37
Registrován: 03 kvě 2006, 09:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Kubrt »

Jirka1 píše:For Kubrt: Máš v autě airbagy?
Zdravím.
Mám dva,řidič a spolujezdec.
Kubrt
Hyundai ACCENT 1.5 12V GLS r.99
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“