Vrzani nekde u praveho predniho kola pri jizde

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Ferda
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2006, 00:16

Vrzani nekde u praveho predniho kola pri jizde

Příspěvek od Ferda »

ahoj vsichni,
mam problem, koupil jsem Getze 1,3 z r.2003 a ma najeto 68000 km a vyskytl se mi prvni problem predevsim pri pomale jizde vrze, skripa, piska neco u praveho predniho kola. Pri vyssi rychlosti kolem 60 km/hod a vyse, se tento zvuk projevuje slabeji, ale s vysokou frekvenci. Pri zahybani karoserii auta nahoru a dolu se zadny zvuk neprojevuje, ale pri horizontalnim pohybu vlevo a vpravo, se ozyva vrzot a piskot z mist kolem tohoto praveho predniho kola. Prosim vas, muzete mi nekdo poradilo v cem je problem? Nemam poneti. Co to muze byt? (silemblok, pruzina, tlumic, lozisko, poloosa, nebo nejake cepy, ci stabilizatory?... Nemate nekdo s tim zkusenost? Dejte mi prosim vedet. Dekuji moc!
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Ferdo!! Podívej se na stav brzdových destiček a jestli budou v pořádku,tak pravdě podobně ložisko v kole!!Ale nejsem si jistý!!
Nevím jak má Getz dělaná přední ložiska v nábojích,ale jestli to má jako většina typů u Hyundaiů,tak Ti doporučuji se podívat za pravou poloosu u pravého předního kola je smerink zkus ho něčím namáznout olejem v nějakou stříkačkou,stává se,že ten problém toho hvízdání je právě ten simerink z důvodu ,že jede na sucho!!
A když budeš mít sundané kolo mrkni také na ten plech okolo předního
kotouče stává se,že se přihne a pak drhne o kotouč a taky to vrže nebo hvízdá či píská!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Ferda
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2006, 00:16

piskani....

Příspěvek od Ferda »

Dekuji za radu, mrknu na to, jen doufam ze to neni lozisko.....
Ferda
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2006, 00:16

Problem vyresen

Příspěvek od Ferda »

Ahoj vsichni,

tak to vrzani je vyreseno. Jsou to sjete brzdy... korejci maji velice pekny a levny system jak upozornit na to ze brzdy jsou sjete.... na destickach je privareny plisek a ten neskutecne hnusne vrze pri sjete brzdove desticce :-*
Zatim ahoj
Ferda
Odpovědět

Zpět na „GETZ“