Pomalé zavírání zadního okýnka

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od cecilek »

Tak pánové, když už jsem vyřešil těžší závady, mohu na ty lehčí. V pravých zadních dveří mi jakoby pomalu zavírá okno. Když už je skoro nahoře, tak se modlím, aby vůbec dojelo, jak se courá.....
A to jsem mu hodně pomohl tím, že jsem posunul vodící lištu toho okýnka tak, že už víc nejde, abych ho uvolnil ze sevření. Vodící lišty jsem namazal, ale nic moc.... Už jste někdy měnili motůrek, nebo se to někde maže?
Prosím o vaše zkušenosti s laděním stahování okýnek.... Děkuji.
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od Nexus »

máme stejný problém, akorát u mě se jedná o okýnko u řidiče :D dřív jsem se modlil aby lezlo, občas nechtělo takže jsem ho musel tahat rukou nahoru.... takže ho radši nepoužívám a stahuju zásadně jiný. Ale kdyby zase fungovalo normálně, byl bych jenom rád :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od hlobilp »

na tohle jedine koupit stahovacku.. nejake procisteni moc nepomuze... v vrakace to moc vyznam nema... to jsem jednou udelal a za pul roku jsem stejne koupil novou do dveri spolujezdce.. bylo to kolem 2tisic
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od Corlis »

mně se takhle stahujou pomalu 2 okýnka, také se modlím. No a za mnou třetí už dojezdilo, rána jak z děla, upadlo něco do dveří a okno stálo. Tak jsem rozebral tapec, strašně se zapatlal od toho medvědího hovna, co drží tu folii, abych ji odstranil. Našel jsem rozlomeneho cosi ve dveřích a konec. Zase to smontoval, protože novou stahovačku nemám, ale viděl jsem ji na aukru by voko za tisíc kč. Po každé jízdě vytahuju rukama nahoru, stejně sjede o centimetr dolů /a to jsem rád, že jsem to nahoru vůbec silou vytáhl/.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od Dextrone »

Mě na nebožce Mondeu také blblo okýnko. Při stahování a vytahování okýnka se ozývalo silné drhnutí a škrábání jako by sklo na kov a okno vždy vyjelo tak centimetr pod horní polohu, musel jsem ten cenťák dotlačit rukou a ne vždy se to povedlo (také vyjíždělo hrozně pomalu a na víc ten bezpečnostní systém kdy okno narazí na překážku a sjede z bezpečnostních důvodů dolu prostě fungoval. Takže když ten systém zjistil že okno klade při vyjíždění odpor, tak ho zase stáhnul dolů, na a když už bylo okno skoro zavřené, tak automaticky tímto systémem sjelo dolů), no prostě pakárna a zlatý stahování oken klikou :roll: . Tohle vše se stalo, když jsem pravým kolem vjel do šílené díry, kterou jsem viděl na poslední chvíli a už jsem nemohl uhnout, no a od té doby byl problém s okýnkem.Tak jsem se do toho na chatě tenkrát pustil. Nevím jak v Sonátě, ale v Mondeu je kostra dveří složená ze dvou plechů. Vnitřní plech sloužil k upevnění madla dveří a tapecírungu a vnější plech byla kastle. Mezi těmi plechy byly boční kovové výztuhy a mezi tím vším jezdilo sklo okna. Přístup tam byl jak k penězům a nebylo tam vidět. Tak jsem ještě vyndal reproduktor, ale tím jsem zkončil :( Mezi ty dva plechy co jezdilo okno se nebylo jak dostat. Tedy v podstatě bylo, ale znamenalo to rozebrat a vyndat elektromotor stahování okna se šnekovým mechanismem, ale toto vše bylo zalité a zacvaknuté do sebe bez jediného šroubečku. Znamenalo to buď rozlomit a tím pádem zničit a nebo nechal být. Začal jsem tedy vizuální a poslechovou kontrolou elektromotorku se šnekovým mechanismem - navijákem. Lanko bylo v pořádku (nebylo roztřepené). Co bylo uvnitř navijáku jsem neviděl, ale křupání se z něj neozývalo. Motorek také fungoval. Zbývalo tedy už jen prohlédnout vodící kolejničky a úchyty se sklem, které po kolejničkách jezdily. Jak už jsem, psal, toto vše se nachází mezi dvěma plechy, které tvoří kostru dveří a mezi tím je prostor max 8cm, takže tam hlavu nestrčíte a tak zbývá jen rukou pohmatat a koukat tam zrcátkem. Kolejnice v pořádku a jezdící úchyty se sklem se zdály být OK, vše jsem očistil a promazal silikonem, ale závadu jsem neodstranil :( čert ví kde to bylo. Křupání jsem nebyl schopen poslechem identifikovat odkud jde, protože když vám něco mezi dvěma plechy křupe, tak ten zvuk je jak z jeskyně a za boha nepoznáte odkud jde. Tak mi nezbývalo než zajet do servisu a zeptat se kolik by to stálo. Řekli mi že je třeba vyměnit celý stahovací mechanismus za nový v řádu cca 8 tis. Kč. Už jsem do toho neinvestoval a radši to střelil, neboť s Mondeem byly neustálé problémy.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od Kony5 »

ty zadní okýnka na sonatě co ji predelavam na tu 4x4 co tež nešly ...nešlo mi to a celé auto sem defakto rozdělal tak sem řešil i okna a ták ty okýnka jezdí v takových kolejnicích plechových jako ty boky těch oken a ty sem měl dole uplně zrezlý takže to okno nemělo skoro žádne vedení už a jak se spříčilo tak nešlo nahoru ....no já to udělal tak že sem z duralu U profilu naohýbal stejnej tvar (takový trochu jako luk to bylo) a dal to tam...namazal vyčistil gumy a je to okej...a ještě je to tuning a sou o něco málo lehčí :D
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Pomalé zavírání zadního okýnka

Příspěvek od Dextrone »

To Kony5: Ty jsi ale šikovný :D
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Odpovědět

Zpět na „SONATA“