Vyndání spodního čepu z ramene?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Vyndání spodního čepu z ramene?

Příspěvek od cecilek »

Zdravím chlapi. Tak trochu dávám auto do kupy, protože jsem neprošel na technický kvůli volnému čepu na ramení. Budu ho měnit a mám tak trochu strach, abych to vůbec v mých domácích podmínkách dokázal z toho ramena dostat. Máte někdo nějaký fígl pro ulehčení práce?
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vyndání spodního čepu z ramene?

Příspěvek od alarm »

Len všeobecká rada a univerzálna, lebo neviem ako to vyzerá, snáď ti to pomôže(pre garážové opravy)
Ak je to gulák s kuželovým čapom a maticou, tak povol maticu, vyskrutkuj ju zarovno s koncom čapu, zdvihni auto a podlož ho tak, aby bolo podložené pod tou maticou, ale nie celou váhou, hever tam nechaj. Potom dvomi kladivami zhruba rovnakej veľkosti naraz tresni pár krát oproti sebe po telese, v ktorom je ten kuželový čap.
Ak je to tam chytené nejak inak, tak toto neplatí.

edit:
našiel som obrázoK, ale neviem či je to kužel, môj typ 99 %, a neviem, ako je otočený.Ak je matica smerom hore,musíš jej po pár bočných úderoch naložiť kladivom a postup opakovať.
Predpokladám, že v sériovej výrobe to nitujú.Ak to budeš skrutkovať, použi samoistné matice a skrutky, ktoré majú na hlave vyrazené označenie 8.8 , 8.G, 10.K.
Nepouži skrutky s označením SL-je to blato.
Imbusák je 8.8.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Vyndání spodního čepu z ramene?

Příspěvek od cecilek »

Moc děkuji. Šlo to pěkně podle tvého vrchního návodu. Jen, když jsem vymlátil čep z ramene a naklepal jsem tam nový, tak jsem ho nemohl zaboha zajistit segrovkou. Je hodně silná a já jsem se s ní hodně nadřel. Jinak vše šlo jako po drátku....
Mějte se hezky a děkuji.
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vyndání spodního čepu z ramene?

Příspěvek od alarm »

som rád , že to pomohlo.... =D>
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „SONATA“