Ocenění auta TaxExpert

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lukis01 »

Nemáte náhodou někdo přístup ke zmíněnému programu? Potřeboval bych nacenit své autíí:)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Reklama
 

ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od ajrton »

nepotrebujes ... sudiac z tvojho podpisu mas auto, ktore ti akykolvek program oceni jednym slovom "nepredajne" :(
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lukis01 »

vtipné
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od Chasnik »

V létě jsem si orientačně naceňoval 2 auta a za každé jsem platil asi 2,50 EUR, což mi nepřipadá jako tragická suma...
Ocenění bylo provedeno do pár vteřin od zaregistrování platby.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od pilotzz »

lukis01 píše:Nemáte náhodou někdo přístup ke zmíněnému programu? Potřeboval bych nacenit své autíí:)
Sice ti nepomůžu, ale k čemu je to dobré? Dědictví?
Nejlepší ocenění cenová hladina na reálném trhu - třeba sauto.cz. Cenu má auto takovou, za jakou jsi oschoten ho koupit. Netuším, co dělá taxexpert, ale vše ostatní než "nějaký průměr" z aktuálních největších inzertních serverů je nesmysl.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lukis01 »

zvažuju nechat auto na protiúčet při koupi nového a nemíním se nechat od prodejce natáhnout...
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od Cvrček »

lukis01 píše:zvažuju nechat auto na protiúčet při koupi nového a nemíním se nechat od prodejce natáhnout...
Se tě nechci nijak dotknout, ale ty sám přece musíš nejlépe znát hodnotu svého auta (investice, původní cena, poškození, závady...)
Každý takový program slouží jen ryze interně - hlavně rychle - nacenit cca +/- na rychlý dotaz po telefonu nebo rychlý odkup na místě..

Když chceš mít skutečnou REÁLNOU cenu, oslov znalce a odhadce motorových vozidel, za 1.500 Kč máš posudek i s kulatým razítkem, který stejně
ti k ničemu není, protože bazárník na to auto bude koukat asi jinak. Pakliže mi bazárník zaplatí, najdu mu od klávesnice dalších 10 argumentů,
proč to tvé auto koupit ještě o 50. tis levněji :)

Co tím chci říci: kašli na nějaký programy, celé se to řídí trhem: NABÍDKA X POPTÁVKA (tedy poku´d nechceš neznalého cíleně okrást a podvést).
(věřím že néééé :-)
důvod editu: oprava překlepů..
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lukis01 »

ale to nééé...auto půjde z domu, ale je rozdíl, jestli mi ho vykoupí o 15 tis. levněji než bych ho prodal já a těch 15 tis. budu cálovat ze svého při koupi nového auta....
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od Cvrček »

lukis01 píše:ale to nééé...auto půjde z domu, ale je rozdíl, jestli mi ho vykoupí o 15 tis. levněji než bych ho prodal já a těch 15 tis. budu cálovat ze svého při koupi nového auta....
Pak doporučuje auto vyčistit, vyžehlit, nalakovat nehtíky :D a vyrazit alespoň do 3 bazarů s žádostí o výkup...
Jsou 3 způsoby prodeje:

a) svůj vlastní inzerát (zůstane ti bazárníkova provize, ale lidi tě budou otravovat s osobními prohlídkami)
b) výkup bazarem za hotové (dostaneš tak 60% ceny auta, výhoda je, že máš prachy hned na ruku - ale méně než v komisi)
c) výkup bazarem-komisí (necháš auto bazárníkovi a peníze dostaneš, až on prodá (klidně až za měsíce). Je to vždy trochu více, než za hotové..

jak bych postupoval: najdi na webu asi 5-6 stejných aut (výbava, barva, rok výroby...) udělej si tzv. průměrnou cenu (aritmetický průměr).
Tu nadsaď tak o 20.000,- a zkus to dát na web. Uvidíš sám. A když se nikdo nepohrne, buď zlevnit, anebo k bazárníkovi.
Záleží na tom, jak rychle chceš a potřebuješ peníze..

Teď pomáhám se Zvýšením obratu jednomu Autobazaru, tak sleduju, co musí všechno dělat, abych mohl udělat analýzu "co dělají špatně" nebo "nedokonale"
a kudy jinudy jinak.. :D proto najednou ty znalosti..
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lada 71 »

Cvrček píše:....Teď pomáhám se Zvýšením obratu jednomu Autobazaru, tak sleduju, co musí všechno dělat, abych mohl udělat analýzu "co dělají špatně" nebo "nedokonale" a kudy jinudy jinak.. :D proto najednou ty znalosti..
Nabídka, poptávka. Nic jiného neplatí. I když pro mě má auto tu maximální možnou hodnotu téměř nového vozu, tak pokud se nenajde kupec, který je ochoten mou cenu akceptovat, tak mi je veškeré porovnávání k ničemu. I když je pravda, že při osobním jednání mám jakous takous šanci při dobrých komunikačních a vyjednávacích schopnostech, potencinálního zájemce přesvědčit, že jsem se celou dobu k autu choval s maximální péčí a starostlivostí a tudíž mé auto je spolehlivější a tím pádem ceněno více, než kdejaká tuctová bazarovka. Záleží na stavu vozu a výbavě. U modelu I30 - 1,4CVVT ve výbavě Start nebo Trikolor Plus, bude přesvědčování o vyjímečnosti vozu trochu horší, páč tuto motorizaci a výbavu má asi nejvíce uživatelů. Toto vše jsem už při koupi nového vozu zohledňoval a uvažoval jsem, jak se asi bude nejprodávanější verze následně prodávat jako ojetá. V žádném případě netvrdím, že já mám vyjímečný vůz, to ani omylem, ale 1,6 CRDi - 85kW není vidět na každém rohu. Bazarníci, kteří mají přehled a vyznají se, to vědí. Na začátku léta jsem jen tak na zkoušku navštívil 2 bazary a sondoval jsem výkupní cenu mého vozu za hotové. Vždy byla "podstatně" vyšší, než cena nejmasověji prodávané "jednačtyřky" a následně "jednašestky" v benzinu.
P.S. Uvedený bazar má zájem "jen" na zvýšení obratu, nebo mu jde především o zvýšení zisku? Pokud chce zvýšit obrat, může veškerá auta ve své nabídce zlevnit o 30-40% a obrat mu rapidně naroste. Se ziskem to už ovšem bude horší, tam bych spíš viděl klesající tendenci.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lukis01 »

ok, díky za podněty...nakonec jsem dospěl k názoru, že radši oddělím nákup nového a prodej starého auta od sebe jako extra akce..
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od Cvrček »

lada 71 píše:Nabídka, poptávka. Nic jiného neplatí. I když je pravda, že při osobním jednání mám jakous takous šanci při dobrých komunikačních a vyjednávacích schopnostech, potencinálního zájemce přesvědčit, že jsem se celou dobu k autu choval s maximální péčí a starostlivostí a tudíž mé auto je spolehlivější a tím pádem ceněno více, než kdejaká tuctová bazarovka.
P.S. Uvedený bazar má zájem "jen" na zvýšení obratu, nebo mu jde především o zvýšení zisku? Pokud chce zvýšit obrat, může veškerá auta ve své nabídce zlevnit o 30-40% a obrat mu rapidně naroste. Se ziskem to už ovšem bude horší, tam bych spíš viděl klesající tendenci.
JJ, Láďo, máš recht, je to přesně tak, jak píšeš.. Nicméně je to o prodávajícím, který by si měl položit vícero důležitých otázek:
potřebuji peníze rychle a najednou? Ano nebo NE? Mám čas a schopnosti prodat auto lépe a za více než v bazaru? ANO, nebo ne?? Atd..
Můj tip: papír A4, tužka a pěkně si to sepsat: co chi a co nechci.. A když se na to pak podívá člověk souhrnně a až ráno (před spaním mě běžně napadají další důležité věci) vyjde mu, co vlastně tak nějak chce a co nechce..

p.s. jasně že zvýšení ZISKU, ale s tímto slovíčkem opatrně, dnes už dokáže podráždit :D Jo, jo, na každém rohu je dnes bazárník, navíc už k nám jde pomalu západní styl: auto do 100.000 km, a pak šup do bazaru a hned pro nové. Toto platí zejména ve městech, přímou úměrou klesá dle velikosti obce, kde se člověk zdržuje = lidé na vsi jsou schopní jezdit jedním autem i 20 let :mrgreen:
takže hlavně konkurence a s tím spojená taková ta česká malost: příklad: po 30-tce už většinou člověk-chlap ví, co umí, jaké má schopnosti a kde je ve společnosti jeho místo.. Takže umí třeba perfektně spravovat auta, vysvětlí rozdíly a pozná podvůdek. Ale už třeba neumí dobře prodávat svou práci, neumí udělat dobře Cenovou nabídku, aby mohl servisovat auto firmám (ti jej uživí lépe a vyvtoří obrat rychleji, než fyzické soby) nebo neumí počítat (náklady, provozní výdaje, etc.).
Neumí se prostě VÝHODNĚ spojit s někým, kdo neumí opravovat auta, ale umí argumentovat, jedná seriozně, umí mluvit s lidmi ve vyšším managementu. A když se tihle dva spojí, mohou mít oba dobrý zisk (nemluvím teď o obratu :-) A pánové, mezi námi: když kolikrát jsem v tom servisu, musel bych mít s sebou často lať a řezat ty lidi za základní mezery ve vzdělání a jednání se zákazníkem.. ](*,) :mrgreen:
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od lada 71 »

lukis01: To je ekonomicky nejrozumnější rozhodnutí. Dej si sám inzerát a časem uvidíš, jaký je či není zájem. Není snadnější kořist pro bazarníka, než klient, který chce prodat své auto a začne větou: "Dobrý den, potřebuji co nejdříve peníze za toto auto. Kolik mi teď hned můžete nabídnout?" I nezkušený prodejce tam cítí finanční tíseň prodávajícího a víceméně skrytě naznačí, že o uvedené vozidlo zas takový zájem není, páč jich je dost a ojetiny se zas tak moc neprodávají, ale že jste to vy a abych vám vyhověl, můžu vám teď hned dát tolik a tolik. Vyplatí ti na dřevo dejme tomu 200 tisíc a když se v bazaru zastavíš o dva dny později, tak tam bude prodejní cena tvého vozu 290 tisíc. Třeba to vyjde :-k .
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Ocenění auta TaxExpert

Příspěvek od Chasnik »

Takže konkrétně:

Co teda dělám, když prodávám auto:
1) projedu si sauto.cz, dám si filtr na svoji motorizaci + výbavu (orientačně, výbava se v ceně ojetiny moc neprojeví) + rok výroby a podobné kilometry. Rozptyl nabídek je dost výrazný, takže cena zhruba v oblasti první třetiny až poloviny bývá ta reálná (příklad: auta se nabízejí od 100 do 170 tis., reálná cena prodeje bude cca 125 - 135 tis. Kč)
2) objedu pár bazarů, které dělají výkupy a zjistím si jejich nabídku na výkup ( 85 - 100 tis.)
3) Když moc nespěchám, dám inzerát na pár inzertních serverů a nezapomenu na dostatek slušných fotek! Pokud nemám úplně přestřelenou cenu a není to úplně exotické auto, mám velkou naději, že se mi ozve nějaký velký bazar a nabídne mi o kousek lepší cenu než tu, kterou jsem si zjistil při osobní návštěvě (105 tis.)
4) pak už je jenom na mně, nakolik spěchám a chci riskovat (ono občas bazary krachují a mohou s nimi zmizet i moje peníze za auto prodané v komisním prodeji - jenomu takovém obchodníkovi jsem utekl taktak...), případně zvolím jednodušší a bezpečnější cestu s určitou ztrátou.

Konkrétní čísla:

- Fiat Punto 1,2, r.v. 2002, prodej 2006: inzerce v rozptylu 115 - 165 tis., nabídka AAA 120 tis., ESA 95 tis. Auto jsem dal do inzerce za 135, za 2 dny volali z áček, že by mi 130 dali. Po prohlídce klesli na 125, kývnul jsem na to a za hodinu jsem odjížděl s penězma...
- Honda Accord 2,4, r.v. 2004, prodej 2007. ESA nabídli 300, áčka 340. Druhá nabídka přijata "bez protestů" :) - majiteli jsme to auto cca půl roku předtím dohodili za 340 od jednoho autorizovaného prodejce, takže ho po půl roce prodal beze ztráty =D>
- Focus C-MAX 1.6 TDCi, r.v. 2004, prodej 2011: inzerce 100 - 180. AAA nabídka 100 tis., ESA 95 tis., Štěpánek 80 t. INzerát jsem nestihl podat, přímo k prodejci Hyu přijel pracovník výkupu AAA a nabídl 105 - přijato.
- Honda Accord Tourer 2.2.CTDi, r.v. 2004, prodej 2011. inzerce 115 - 200, áčka nabídli 150, když vyměníme dvouhmoťák. Štěpánek řekl max. 90! a ESA ohodnotili na 140 bez výměny. Prodáno do ESA.

Teoreticky by se na každém tom autě dalo trhnout nějakých 20 - 40 tisíc navíc, ale s rizikem, že mi zkrachuje bazar, že mi auto někdo šlohne při předváděcí jízdě nebo mi bude nějaký chytrák volat každých 14 dní, že s tím autem něco je. Děkuji, nemám zájem. Ale každý si to musí rozhodnout sám.

Každopádně, pokud si chceš prodat auto, tak nacenění TAX Expert není potřeba. Rešerše inzertních serverů ti dá podobný výsledek...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“