Rozvodovy remen - vrzganie

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Rozvodovy remen - vrzganie

Příspěvek od soto »

Co myslite, mozem nastriekat na rozvodovy remen a kladky trochu silikonoveho oleja. Teraz v zime to totiz trochu vrzga, resp. vydava to taky neprijemny treci zvuk (moj mechanik to minule odstranil tym, ze tam nieco nastriekal a prestalo to (len neviem ci to bol silikon. olej), nechcem vyzerat ako debil a otravovat ho s takou prkotinou). Nehrozi tam nejake vznietenie, nakolko silikon. olej mozno pouzivat do teploty 240 C. Rozvodaky som menil pred cca 20 tis. km a su dobre dotiahnute.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

tak rozvodovej remen ti urcite nepreskakuje to by byl pruser a auto uz by si ani neskytlo:P ale klinak ti nejspis prokluzuje, urcite bych ho nematlal olejem pac pak by si klouzal hezky potichu a jen bys smutne koukal na kontrolku dobijeni jak se rozveci :)

staci vzit vobic mejdlo´a prilozit ho opatrne za chodu k remenu a da to pokoj, pokud ne, zkontroluj dotazeni, muze bejt bud moc napruzenej nebo malo dotazenej..
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Diky. Skusim to mydlo, len dufam ze to nezozerie aj moju ruku :-).
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodovy remen - vrzganie

Příspěvek od Tommas33 »

soto píše:Co myslite, mozem nastriekat na rozvodovy remen a kladky trochu silikonoveho oleja. Teraz v zime to totiz trochu vrzga, resp. vydava to taky neprijemny treci zvuk (moj mechanik to minule odstranil tym, ze tam nieco nastriekal a prestalo to (len neviem ci to bol silikon. olej), nechcem vyzerat ako debil a otravovat ho s takou prkotinou). Nehrozi tam nejake vznietenie, nakolko silikon. olej mozno pouzivat do teploty 240 C. Rozvodaky som menil pred cca 20 tis. km a su dobre dotiahnute.
Vazelina ve spreji je lepší,ale nastříkej to z dálky,stačí malé množství.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Zrovna jsem minulý týden zajel do servisu, že mi něco šelestí v motoru. Identifikovat to totiž nešlo (měl jsem strach aby mi to nechytlo vlas :shock: :D ), no a taky jsem měl strach aby to nebyl altelnátor nebo servočerpadlo. No pískaly ty remeny, mechanik na to stříknul nějakej obergruppenfírer sprej a bylo ticho. Ještě měl v ruce VDéčko, asi pro jistotu, na to už ale nedošlo. Jinak to mýdlo taky funguje, sám jsem to kdysi na favoritu taky dělal.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

black_sheep píše:tak rozvodovej remen ti urcite nepreskakuje to by byl pruser a auto uz by si ani neskytlo:P ale klinak ti nejspis prokluzuje, urcite bych ho nematlal olejem pac pak by si klouzal hezky potichu a jen bys smutne koukal na kontrolku dobijeni jak se rozveci :)

staci vzit vobic mejdlo´a prilozit ho opatrne za chodu k remenu a da to pokoj, pokud ne, zkontroluj dotazeni, muze bejt bud moc napruzenej nebo malo dotazenej..
taky mi prokluzuje klíňák, cca půl minuty po nastartování strašně píská, nejspíš ho mam volnej ale nevim kde se napíná, můžete mi někdo popsat postup, dík
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

meexiko píše:
black_sheep píše:tak rozvodovej remen ti urcite nepreskakuje to by byl pruser a auto uz by si ani neskytlo:P ale klinak ti nejspis prokluzuje, urcite bych ho nematlal olejem pac pak by si klouzal hezky potichu a jen bys smutne koukal na kontrolku dobijeni jak se rozveci :)

staci vzit vobic mejdlo´a prilozit ho opatrne za chodu k remenu a da to pokoj, pokud ne, zkontroluj dotazeni, muze bejt bud moc napruzenej nebo malo dotazenej..
taky mi prokluzuje klíňák, cca půl minuty po nastartování strašně píská, nejspíš ho mam volnej ale nevim kde se napíná, můžete mi někdo popsat postup, dík
pokud mas max vybavu tak tam mas celkem 3klíňáky.

1 je na servo druhej na klimu treti je altik
ten na servo se napina primo posunutim pumpy serva dozadu mas tam takovej sroub na pumpe
na klimu se napina zespodu auta ,je tam klasicka kladka ktera tlaci na klinak a na altik to zas primo stelujes altik mas tam sroub kterym altik posunes od sebe nebo k sobe jeste je tam jeden zajistovaci sroub
napnuti ma byt od 0,7 až 0,9 cm a pouzijes na to silu 10kg:)proste to stlacis prstem dost silne a uvidis jak to koštuje
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
vipe

Příspěvek od vipe »

macháček píše:Zrovna jsem minulý týden zajel do servisu, že mi něco šelestí v motoru. Identifikovat to totiž nešlo (měl jsem strach aby mi to nechytlo vlas :shock: :D ), no a taky jsem měl strach aby to nebyl altelnátor nebo servočerpadlo. No pískaly ty remeny, mechanik na to stříknul nějakej obergruppenfírer sprej a bylo ticho. Ještě měl v ruce VDéčko, asi pro jistotu, na to už ale nedošlo. Jinak to mýdlo taky funguje, sám jsem to kdysi na favoritu taky dělal.
Ten sprej taky používáme je to nějaká směs pro obnovu pryžových věcí a spec. klínových řemenů. Údajně by se neměl tolik zahřívat zpomaluje stárnutí pryže a prokluz.
Něco podobnýho Obrázek
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

Lazo píše:
meexiko píše:
black_sheep píše:tak rozvodovej remen ti urcite nepreskakuje to by byl pruser a auto uz by si ani neskytlo:P ale klinak ti nejspis prokluzuje, urcite bych ho nematlal olejem pac pak by si klouzal hezky potichu a jen bys smutne koukal na kontrolku dobijeni jak se rozveci :)

staci vzit vobic mejdlo´a prilozit ho opatrne za chodu k remenu a da to pokoj, pokud ne, zkontroluj dotazeni, muze bejt bud moc napruzenej nebo malo dotazenej..
taky mi prokluzuje klíňák, cca půl minuty po nastartování strašně píská, nejspíš ho mam volnej ale nevim kde se napíná, můžete mi někdo popsat postup, dík
pokud mas max vybavu tak tam mas celkem 3klíňáky.

1 je na servo druhej na klimu treti je altik
ten na servo se napina primo posunutim pumpy serva dozadu mas tam takovej sroub na pumpe
na klimu se napina zespodu auta ,je tam klasicka kladka ktera tlaci na klinak a na altik to zas primo stelujes altik mas tam sroub kterym altik posunes od sebe nebo k sobe jeste je tam jeden zajistovaci sroub
napnuti ma byt od 0,7 až 0,9 cm a pouzijes na to silu 10kg:)proste to stlacis prstem dost silne a uvidis jak to koštuje
klimu ani servo nemam, takže to bude od altíku, zejtra to vyzkouším dík
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“