Kontrolky pásů a airbagu

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Sprite
**
Příspěvky: 273
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od Sprite »

Ahoj všem.

Měl bych prosím dotaz na kontrolky pásu spolujezdce a pásů na zadním sedadle a dále na kontrolku aktivace/deaktivace airbagu spolujezdce.

Auto mám cca týden a včera jsem si po nastartování všiml, že pod rádiem se rozsvítí kontrolky pásů a airbagu. Což je OK, ale myslel jsem, že po pár vteřinách zhasnou. To se ale nestalo a svítily cca půl minuty. Zkoušel jsem to vícekrát a chová se to takto vždy po nastartování a to bez ohledu na to, zda auto stojí na místě, nebo jede jakoukoliv rychlostí. Čili na dosažení nějaké rychlosti jako třeba automatické zamknutí dveří to nemá vliv.

Je mi divné, že bych si toho za celý ten týden doteď nevšiml a skoro bych se i vsadil, že to zhasínalo vždy po pár vteřinách. Je to možné, nebo je toto dlouhé zhruba půlminutové svícení těchto kontrolek standardní?

V návodu se píše, že by měly po nastartování do 6 vteřin kontrolky pásů zhasnout. Kontrolka airbagu by měla dle návodu svítit 4 vteřiny.

Tak se raději ptám i zde, zda se vám to takto chová všem, protože už jsem narazil na několik věcí, které v reálu fungují jinak, než jsou popsány v návodu :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5111
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od petzl62 »

Je to normální chování a pokud máš uprostřed zadního opěradla tzv. opěrku a sklopenou, trvá to- nevím proč ještě déle :| #-o
Údajně na prostředním sedadle není senzor. Ale spojitost mi uniká :-k
A to, že věci fungují jinak ve skutečnosti, oproti návodu je už úplně normální 8-[
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,67 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,1l/100km
Aktuálně 47100 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Sprite
**
Příspěvky: 273
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od Sprite »

Moc děkuji. V jiném autě jsem se s tím nikdy nesetkal, aby kontrolky svítily ještě půl minuty za jízdy :?

No jinak např. v návodu je uvedeno, že omezovač rychlosti se uvede do provozu zmáčknutím tlačítka tempomatu. Dalším stisknutím se pak aktivuje tempomat a dalším stisknutím se vše vypne. A takto to jde dokola.
Mě se po zmáčknutí tlačítka aktivuje tempomat a dalším stisknutím se vypne.
Takže jsem myslel, že funkci omezovače ani nemám, až jsem zkusil tlačítko podržet déle a zapnul se. Takže oproti návodu, kdy by měl cyklovat omezovač, tempomat, vypnuto, tak u mě se omezovač zapíná dlouhým podržením...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11599
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Návody jsou bohužel plné blábolů ](*,) ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Sprite
**
Příspěvky: 273
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od Sprite »

Musím říct, že aniž bych se chtěl nějak zastávat Škodovky, tak jsem měl Octavii a Superba a tam návod vždy přesně seděl s tím, co auto opravdu dělalo :-) Navíc škodovka každý rok dělala (alespoň u superbu) návod nový, ve kterým byly všechny změny, které obnášel daný modelový rok. Takže návod z daného roku seděl s autem daného roku.

Oproti tomu u Hyundai mi přijde, že tento návod vydali s příchodem faceliftu a tak jej dávají už ty 3 roky, ačkoliv už možná proběhlo několik softwarových změn a některé věci tak už nesedí s návodem :? Viz např. ty kontrolky pásů a nebo to zapínání omezovače.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11599
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kontrolky pásů a airbagu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak zrovna kontrolky pásů se chovají pořád stejně od zahájení výroby třetí generace na začátku roku 2017 a změna tam v jednotlivých MY nebyla. Máme doma už čtvrtou v pořadí, takže mám co porovnávat :mrgreen: .
Když začal v lednu 2017 prodej, tak návody ani nebyly - já ho dostal se zpožděním - u mě ve vlákně by se dalo i najít jak dlouhé měli zpoždění :lol: ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“