Motor vynechává

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Motor vynechává

Příspěvek od Jasper »

Ahoj můžete mi poradit, mám Sonátu r.v. 96, 2,0 16v 92kw, motor mi začal sám zničeho nic vynechávat. Na volnoběh občas jako by prostřelí a při jízdě cuká a jako by tarokoval. Diagnostika nic nenašla, měnil jsem vzduchový filtr a svíčky. Ze začátku svíčky Super Brisk, ty pomohli ale volnoběh pořád prostřeloval, tak jsem koupil Densa: u nich se auto chovalo nejhůře a na konec NGK: podle čísla které tam dřív byli když jsem to auto kupoval, ale změna asi tak když jsem tam měl Brisky. Nevíte čím by to mohlo být? Kabely jsem měříl odpor, tak ty by měli být ok. Díky za rady.
Hyundai Sonata 2.0i 16V r.v. 97 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Příspěvek od Jasper »

Tak už jsem si našel odpověď, už se to tady řešilo. :)
Hyundai Sonata 2.0i 16V r.v. 97 92KW
tombonjorno
*
Příspěvky: 24
Registrován: 12 bře 2007, 22:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od tombonjorno »

Jasper píše:Tak už jsem si našel odpověď, už se to tady řešilo. :)
mám ten samý problém můžeš mi říct čím to bylo.dík
Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Příspěvek od Jasper »

No já jsem vyčistil všechny kontakty kontaktolem. Nové svíčky, kabely jsem měřil odpor, tak ty jsem nechal původní. Měl jsem nízký volnoběh, tak jsem si ho trochu zvedl na těch 900 otáček a auto se uklidnilo, doufám že na pořád :) V servisu mě radili, že na svíčkách hodně záleží, dával jsem tam Brisky, ale změna jen malá, tak jsem tam dal Densa, ale ještě se to zhoršilo. Doporučili mi NGK a na těch to jelo nejlépe.
Hyundai Sonata 2.0i 16V r.v. 97 92KW
Uživatelský avatar
tipo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2007, 11:18

Příspěvek od tipo »

Mám Sonátu týden a stejná porucha se u mě objevila,myslel jsem si že mě omejou :( Jedu a motor chcípl,tak jsem otevřel kapotu,zahejbal s kontaktama(co kdyby),sednu zkouším nastartovat,a ono to chytlo. :)
Takže v sobotu vyčistím všechny kontakty.
mr.tipotuning
HYUNDAI SONÁTA
FIAT TIPO 2,0 16V
db Drag,db Race
Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Příspěvek od Jasper »

jj to zkus mě to pomohlo, ještě jsem četl, že by to mohlo být čidlem na klikovce, ale jelikož se mi to zlepšilo, tak jsem ho už neřešil. Jinak ty máš Tipo 2.0? Kámoš ho má taky má problémi se startováním, musí tak dvakrát až třikrát nastartovat, pokaždé to totiž chcípne. Nevíš čim by to mohlo být?
Hyundai Sonata 2.0i 16V r.v. 97 92KW
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Jasper píše: Jinak ty máš Tipo 2.0? Kámoš ho má taky má problémi se startováním, musí tak dvakrát až třikrát nastartovat, pokaždé to totiž chcípne. Nevíš čim by to mohlo být?
Pánové, nic ve zlém, ale využiji své pravomoce moderátora a poprosím vás, abyste případné konzultace stran Fiatu Tipo vedli přes SZ a ne tady, přec jen jsme Hyundai club .... Díky
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Odpovědět

Zpět na „SONATA“