Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

Zdravíčko,

rozmýšľam o predaji svojho fb, kupovaný 06/2022, stav tachometra cca 30k.
Okrem kožených sedadiel a strešného okna, má všetko. BLIS, ACC, senzory, kamera… proste všetci asistenti.

Zaujíma ma, aká by bola reálna hodnota auta. Fb veľa nie je a v hyu mi ho nacenili na 400k, čo mi pripadá smiešne málo.

Ako by ste ho ohodnotili?
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Reklama
 

Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

Pridávam foto

Mám za to, že cca 500k by mohla byt reálna cena. Vzhľadom k tomu, ako dopadol facelift…
Přílohy
IMG_8848.jpeg
IMG_8848.jpeg (230.01 KiB) Zobrazeno 679 x
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 319
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od Mi.Ha. »

Jaká byla nákupní tenkrát?
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1770
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od Maras »

MichalFB. ... a proč se ptáš tady? Co myslíš,že ti řekneme ? Všichni stejně budou vycházet z cen na internetu a tam se můžeš podívat sám. Jediné,co ti můžu doporučit je zkusit jiného dealera,nebo třeba AAA.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

Mi.Ha. píše: 05 črc 2024, 18:46 Jaká byla nákupní tenkrát?
Kúpil som ho za 590k.

No pýtam sa tu, pretože do AAA s ním rozhodne nepôjdem 😃. A pozeral som bazár, ale fb veľa nie je a aj výbavy sú nižšie, takže ceny sú nižšie, ale viac, ako 400, čo mi nacenili v hyu. Videl som tu už pár príspevkov, kde členovia predávali svoje auta…
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
motorol
***
Příspěvky: 752
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od motorol »

Bud to chces dat kamkoliv do výkupu a tam ti cenu řeknou oni- ty bud souhlasis nebo ne.
Nebo si das inzerát, cenu si stanovis a chodí ti lidi, smlouvaji, atd… nebo nechodi a to znamená, ze cena je moc vysoko. To ze ti tady někdo rekne cenu neznamená, ze to za ni prodas.
Ve výkupu je to hned pryc, na inzerát to muzes mít klidně kvartál a ve finále to prodat za stejnou cenu jako ve výkupu, protože vymeknes.

Otazka je taky proč prodávat dvouleté auto?
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 486
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od mozecek »

reknu ti svou zkusenost - prodej VW Golf V
- ptal sem se primo v :hyu: jestli mi daji slevu treba na protiucet, to aktualne ne ale 60k mi dat muzou a jestli se mi to zda malo tak zavolaji do nedalekych AAA a prijede nejaky technik
- 60k bylo smesne malo, aspon 100k sem urcite chtel, takze hokus pokus inzerat na 125 ze sleva mozna
- neprodaval sem prvni auto, takze se mi do hodiny ozvali 3 zajemci SMSkou jako vzdy (1. nejaky typek co pry neresi stav a ze da 85, 2. AAA at prijedu, 3. Auto ESA at prijedu)
- 85k malo, AAA a ESA nechci
- uplyne dalsi hodina a hovor z AAA ze musim dojet ze mi daji 125 (v AAA jsem delal mystery shopping tak znam celkem dobre cele procesy, tak jim to rovnou rikam at na me nehrajou divadlo) nakonec me ukecali ze to zabere jen 15minut
- technik se projel a ze 95k, dalsi kolo 99k, finalni cena 115k ale ze jestli nechci resit prepis sam tak -1500 a VW pricniky na strechu si mam nechat (prodany pozdeji za 1500)
.. vyjednavani bylo tvrde, ale dostal sem vic nez minimum nez sem chtel, a mozna bych na 115 slevil i rychlemu zajemci
- auto pak AAA nabizelo za 140k s novyma zimakama (na aute byly zimaky pod 4 mm) .. prodal se za 2 mesice
- kdyz budes prodavat tak pocitej s podobnym prubehem a zalezi co ukecas, ale urco bych se bazarum uplne nebranil
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
lumix
****
Příspěvky: 1408
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od lumix »

Prodával jsem před cca 2 lety i30 Combi style 1,0 tgdi a paradoxně mi AAA dali nakonec nejlepší cenu, sice zdlouhave vyjednávání, ale vyplatilo se. Zkoušel jsem prodávat dva měsíce na inzerát, ale nabídky byly nesmyslné a když k tomu připočtu, ze jsem se zbavil veškeré zodpovědnosti, tak super. Auto jsem prodával v bezvadném stavu bez závad, ale lidi mají dnes pocit, ze mohou cokoliv reklamovat i když za případnou poruchu mohou sami a toho jsem se chtěl vyvarovat. Ze zoufalství jsem snižoval cenu až na 199.000,- po dvou týdnech s touto cenou jsem zkusil zajet do AAA a včetně přepisu mi vysazeli na ruku 256.000,-. Auto jsem koupil nove (žádná ojetá predvadecka) se slevou 37%. Takže spokojenost.
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

motorol píše: 06 črc 2024, 12:40 Bud to chces dat kamkoliv do výkupu a tam ti cenu řeknou oni- ty bud souhlasis nebo ne.
Nebo si das inzerát, cenu si stanovis a chodí ti lidi, smlouvaji, atd… nebo nechodi a to znamená, ze cena je moc vysoko. To ze ti tady někdo rekne cenu neznamená, ze to za ni prodas.
Ve výkupu je to hned pryc, na inzerát to muzes mít klidně kvartál a ve finále to prodat za stejnou cenu jako ve výkupu, protože vymeknes.

Otazka je taky proč prodávat dvouleté auto?
Tých dôvodov je viac- za prvé, chcem kombi. Ideálne nejaké vyššie, oplastované a vyššie. (Sen je v90 crosscountry, ale aj outback alebo alltrack).
Ďalej chcem niečo, čo bude lepšie odhlučnené…. i30 je celkom slabota. Ale nie je to o veľa horšie ako mk8 golf. Ale oproti mk7, o dost slabšie.

S autom som vcelku spokojný. Páči sa mi dizajn, výkon nie je tiež žiadna tragédia. Ale už potrebujem viac miesta😃

Mozecek:
Viem, ako to chodí u AAA, aj keď od nich auto berieš alebo aj keď im ho dávaš. S tou firmou nechcem mať nič dočinenia. Všetky auta, čo som pozeral- i30 fb, boli v úplne iných výbavách alebo nline (nie s lepšou, ako mám ja) a sumy boli 400-450…
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 486
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od mozecek »

za extra vybavu extra penize pri prodeji proste nedostanes - jsou lidi co chteji treba vyhrev sedacek a tim se jim treba vyber zredukuje a jsou ochotni neco malo priplatit, na druhou stranu malokdo nutne potrebuje vse co ma ta tvoje vybava, takze necekej ze budou ochotni prihazovat za veci co nepotrebuji (navic dneska auto nabusene asistenty je jen problem - pominu nehodu pojisteneho auta, ale treba ten asistent co nepotrebujes prestane za 5 let fungovat, na pristrojovce sviti kontrolka a ceka oprava za raketu nebo neprojdes na TP coz je mozna i duvod proc si nakonec nekdo veme za podobne penize hure vybavene auto)

nicmene pokud najdes +- porovnatelne auto v bazaru (klidne s horsi vybavou) treba za 400 a to auto je tam nekolik tydnu, tak rovnou nepocitej ze to svoje prodas draz na inzerat rychleji. Bez ohledu na to co si o AAA / ESA myslim bych ted sel stejnou cestou - podej si inzerat za vyssi cenu, pockej az se ti ozvou, a pak se hodne cukej at vyzenes cenu vysoko - a jelikoz si v inzeratu X a oni nabizeji jen Y tak se muzes nakonec sbalit a odejit a dal prodavat na inzerat.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

No keby som v situácii, kde ma predaj tlači, ačka by asi boli cesta. Takto sa len s predajom pohrávam, popravde ma nahlodali u dealera, kde ma videli pokukovať po tuscone, tak mi povedali, že moje odkúpia za 400, na protihodnotu. Vtedy som si povedal, že pozriem bazare, kde som za 600k našiel už zaujímavé autá, tak som si povedal, že ak moje môže reálne predať za 500k, tak tu stovku doložiť nie je problém a mal by som niečo praktickejšie (predsalen, kufor vo fb nie je nič extra, ale to som vedel už pri kúpe…)😃
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
LKA
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2022, 14:26

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od LKA »

Mne vlani dealer ponukal 18k za moj rocny fastback n-line+ s 11tis km (povodna cena 24k). Chcel som od neho kupit nove N-ko. Poslal som ho do P.
Fastback N-Line Plus FL1 2022, 1.5 T-GDi MH, Polar white
dibarbora
*****
Příspěvky: 2177
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od dibarbora »

No keď Ťa netlačí čas tak si môžeš dať aj cenu nového auta a auto budeš predávať..... možno nejaký zúfalec zavolá...

Ak chceš ale auto predať, tak holt cenovo sa musíš vmestiť niekam do aktuálnej ponuky na nete, tu Ti tú cenu nezvýšime... už covidová doba jazdeniek skončila..

Čo sa týka nejakej straty ak by si nechal auto vo výkupe/protiúčet... tam si musíš zvážiť, koľko stojí tvoj čas a nervy... pretože kým predáš tak Ťa čaká tortúra v prvom rade s profi špekulantami/podvodníkmi... a až potom budeš mať dočinenia s nejakými serióznymi záujemcami s ktorými najazdíš kilometre skúšobných jázd a stráviš hodiny času... ak teda duchaprítomne nejakou dodatočnou zľavou nezlomíš prvého seriózneho záujemcu...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
MichalFB
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 lis 2022, 22:25

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od MichalFB »

No doba jazdeniek sice už skončila, ale na nové čakáš stále, keď som sa u dealera pýtal, či novú konu dostanem hneď, povedali mi, že budem musieť cca pol roka čakať….
Plus, facelift má o 20 koní menej, otrasné disky a ISLA, ktorý by ma asi doviedol k šialenstvu….
Myslím, že toto hrá do kariet, čo sa týka predaja.
Viem, že na predaji ekonoboxu typu i30 človek nezbohatne. Jedine, ak by predával Nko, ale nový fb je drahší a reálne horšie auto, na ktoré by potenciálny záujemca musel čakať. Takto ho môže mať hneď, ak dá 500 alebo nejakú obdobnú sumu, ale rozhodne nie 400.

Som ochotný mať ho na internete nejakú dobu, ak nič, necham si ho a uvidím, či bude priestorovo stačiť…
i30 fastback 2022, Style, 1.5 MHEV 7DCT, Atlas White
lumix
****
Příspěvky: 1408
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Cena i30 fastback 1.5T-GDi 7DCT 2022 Style

Příspěvek od lumix »

Je potřeba si ovsem uvědomit, ze většina neřeší výše zmíněné “zhoršení” po faceliftu, to řeší par lidi na fórech a 95% uživatelů neví čem je řeč, jsou to prostě uzivateké. Sám bych za ojetý :hyu: i30 nedal 500.000,- a radeji bych koupil fungl nový i s o něco horší výbavou.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“