Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Creiger
Příspěvky: 1
Registrován: 12 črc 2024, 13:14

Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od Creiger »

Ahoj, vůbec se v tom nevyznám a nikde jsem o tom nic nedohledal. Existuje i homologace na střešní nosiče? U Domanskýho na CM mě obchodník trošku naštval a tohle je jedna z věcí, která mi vrtá hlavou. Objednal jsem si nosiče, dal mi na ně původně nějákou slevu a dodal mi potom jiné o polovinu levnější s tím, že ty dražší nemaj homologaci na novej facelift i30ky. O slevu jsem tím samozřejmě přišel. To stejné mi udělal s TZ, kde po namontování zjistili, že pevné TZ od Vapo není vhodné pro nový facelift i30 a donutil mě koupit dražší odnímatelné. Může to být pravda? Chci na tom primárně vozit nosiš na 4 kola, takže je to vcelku velká páka. Tvrdil mi, že to má naprosto stejné vlastnosti. Ještě se tvářil uraženě, když jsem řešil tu slevu, že mi ji dal prej velkou. Na voze za 700k mi 7k od obchodníka nepřijde jako super velká sleva, ale ten přístup mi trochu připomínal AAA. No ve výsledku si ten benefit vzal zpátky skoro celej. =D
Reklama
 

willy50
****
Příspěvky: 1126
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od willy50 »

To TZ bych rozhodně bral odnímatelné. Auto s pevným vypadá dost hnusně. A to nejsem žádný estét.
Ale každý má své preference.
motorol
***
Příspěvky: 752
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od motorol »

Tažné se zapisuje do technicaku a tam asi homologace bude. Odnimatelne se dela asi 20 let, v poslední době je fajn verze co má vw výklopné. Na STK kontrolují jestli tam je to co tam má byt. Nosnost maji papírové stejnou. Co se středního nosiče týká- to se nikam nepíše, na stk bych to sundal a je to spis o tom jaký konec je potřeba pro aktuální model.
Obecně pro vsechno plati- neco domluvíme, když je změna tak to bud nechci/chci/ukecam si jinou slevu.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 486
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od mozecek »

spis je otazka jestli se zmenil tvar podelniku po FL (mimo barvy) .. pokud se nezmenil tak je homologace nebo nejaka TUV SUD certifikace jen otazka casu a to bude u vsech vyrobcu, pokud je stejny tvar tak by me to netrapilo

TZ zalezi na vkusu kazdeho soudruha, na kola je nejvetsi zlo horizontalni bajonet, u vertikalniho uz to takova tragedie neni, ale ano je lepsi pokud jezdis casto a na 4 kola bych asi sel do pevneho. Formalne vzato jde totiz o povinnost odnimatelne tazne sundavat pokud neni uzito. Takze jestli na kolo jezdis kazdej vikend tak si to nazsazovani a sundavani hold uzijes kazdej patek a nedeli. Koukni na video od vaculika ohledne odnimatelneho tazneho mam hezke a vtipne povidani. Bohuzel kdyz sem zvazoval opet tazne na jare tak dealer hyundai dodava stale stejny zmetek. Jinak je asi trosku komplikovanejsi to pevne namontovat tak aby nepiskaly senzory - prej se nahrivaji a ohybaji aby sly trosku sejdrem a kouli ignorovali, nebo aspon tak mi to popisoval dealer, kterej me taky tlacil do odnimatelnyho (faktem je ze cena pevne vs odnimatelne je u nej s rozdilem 500kc). V rodine tazen pevne uz mame a prvni rok byla tvrda zvykacka ze kdyz se leze do kufru tak se clovek kopne do holene :-) casem si zvyknes...
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Boryš
****
Příspěvky: 1106
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od Boryš »

ad. pevné tažné: u staršího auta jsem měl "pevné" tažné zařízení. Nebyl problém hák s koulí odmontovat. Byly to jen 2 šrouby. Ale možná že jsou nyní pevná opravdu pevná.
U ještě staršího Favorita bylo odnímatelné na bajonet. Když byl Favorit firemní, tak s ním někdo nacouval do zdi a udělal z něho pevné...
willy50
****
Příspěvky: 1126
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Homologace střešní nosič, TZ, nový facelift i30

Příspěvek od willy50 »

mozecek:
" .......Koukni na video od vaculika ohledne odnimatelneho tazneho mam hezke a vtipne povidani. Bohuzel kdyz sem zvazoval opet tazne na jare tak dealer hyundai dodava stale stejny zmetek....."
S tím bych si dovolil trošku nesouhlasit. Vaculík, jak známo, si trošku přibarvuje.

Montáž je, pravda, trochu obtížnější, ale na druhé straně, toto TZ je s přehledem nejpevnější z těch co jsem dosud měl. Mám na vozíku často až tunu a nikdy ani známka po nějakém viklání, klepání, či dokonce uvolňování jak se mi to zhusta stávalo u jiných TZ.
Neberte to jako reklamu, jen když se už někdo na to ptá.....
Příjemné chladivé ráno!
Odpovědět

Zpět na „Pokec“