CCS karta

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
západočech
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2023, 11:26

CCS karta

Příspěvek od západočech »

Lze touto kartou platit na benzince něco jiného než benzin, na příklad adetiva nebo maziva?
Reklama
 

Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 170
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: CCS karta

Příspěvek od msifa »

Ano, obecně lze. Ale záleží na tom, co má konkrétní povolené.
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
západočech
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2023, 11:26

Re: CCS karta

Příspěvek od západočech »

Jde mi konkrétně o kartu UAMK/CCS co jsem dostal jako "dárek" k autu v autosalonu...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8051
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: CCS karta

Příspěvek od Mexican »

ta karta je tak tragicka, ze ja osobne som ju prestrihol a vyhodil

- platna len po nabiti, trva jeden den kym sa pripisu peniaze
- zlavy nestoja za rec (zpravidla platna na drahsich pumpach)
- nemoznost doplatit inou kartou (naviazanost na iny ucet) takze bud tam clovek blokuje zbytocne peniaze alebo je totalne neflexibilny
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 494
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: CCS karta

Příspěvek od mozecek »

S vyhazovanim opatrne - jestli to dobre chapu tak mimo funkce CCS je tam i nejaka asistence, kterou bych mel primarne uzit jak mi bylo receno pri koupi auta - v pripade ze mi auticko nekde chcipne na ceste apod tak to mam resit pres tu asistenci na karticce. Teda mozna staci cislo. Doted sem nepremyslel o tom jestli je ta asistence lepsi nez asistence z uniqua pojisteni. Ale fakt si vzpominam jak mi prodejce rikal ze v pripade nehody volam asistenci pojistovny, v pripade poruchy volam tu hyundai asistenci.

No jinak ja tu CCS obcas vyuziju .. samo neni tam sleva, ale zpetne se penize vraci na ucet CCS. Tak je to takove no neprilis zajimave ze na konci to clovek bude muset dobre spocitat a nejak vytankovat aby to k nejake skutcne uspore doslo.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Mouse80
**
Příspěvky: 224
Registrován: 27 črc 2021, 17:44

Re: CCS karta

Příspěvek od Mouse80 »

No nevim, me bylo receno toto. Na ty karte je asistence zdarma po cele Evrope pri poruse, ale s jednim velkym hackem. Musi to byt uznane jako vyrobni vada. To znamena , nenastartuju auto v cizine, pouziju asistenci z karty , zjisti ze to ma nasvedomi kuna a vsechny naklady jdou za mnou.
Hyundai i30 1,5 DPi HB start plus, bílá (25.11.2021)
škoda Fabia 1,4 mpi 44kw, 2002
západočech
Příspěvky: 6
Registrován: 27 čer 2023, 11:26

Re: CCS karta

Příspěvek od západočech »

Tak chápu správně, že s tou kartou platíte jen benzín a ostatní zboží platíte na pumpě zvlášť...
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 494
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: CCS karta

Příspěvek od mozecek »

Nic jineho nez tankovani jsem nezkousel - CCS jsem mel driv i firemni a bagety by mi firma na vypisu nesezrala, tak me to nenapadlo. Ale zase me napadlo ji pujcovat pritelkyni at si natankuje taky. Zvlast, kdyz ne vzdy na CCS tankuju - nejblizsi benzinka je nebere a benzin tam stoji totez nebo mene nez jinde na CCS se slevou. Ale karticku mam v aute ja a tak se to moc komplikuje :^o

A jdu prostudovat ty podminky .. myslim ze k tomu mam nejakou brozurku. Pac jestli by asistence byla gratis jen u vyrobni vady tak to je uplnej podel. Posledni co chci resit cestou na dovolenou je zkoumani jestli to muze byt vyrobni vada nebo ne, ikdyz diagnostiku vozim porad 8)
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 494
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: CCS karta

Příspěvek od mozecek »

tak nasel sem tu brozurku i online
https://www.hyundai.cz/files/download/o ... ridice.pdf

na prvni pohled v nicem zasadnim problem nevidim - jestli pichnu dojedou a opravi zdarma, jestli nenastartuju jakoze baterka vybita tak dojedou a vyresi, jestli je baterka uplne mrtva mozna mi na miste nejakou prodaji, hadam ze asistencni auto 2-3 typy vozi. Jestli to neopravi tak me odtahne do servisu. Pokud je auto v zaruce tak bych ho stejne nechal odtahnout do autorizaku. Po zaruce uz je to otaznik.

Tak ted porovnat s asistenci od sve pojistovny co je vyhodnejsi. Mam uniqua od hyundai a zadnou extra asistenci ve smlouve uvedenu nemam tak tedy ctu ze zakladni asistence neobsahuje repatriaci auta domu a opravu na miste nbo odtah jen do 150eur. UAMK pri vetsi oprave nad 5 dnu repatriaci ma a zadny limit se u toho nezminuje. Me to teda vychazi opravdu tak ze pokud mi nahodou kiksne auto tak bych jim zavolal - auto skonci v autorizaku. A dal se bude resit co s tim. Kdyz to bude moje chyba tak zaplatim opravu, kdyz to bude zaruka tak to neresim vubec. Kdyz to bude do 4 dnu mam nahradni auto kdyz to bude dyl tak mi auto dovezou domu. Jeste sem hledal nejake uplatneni zaruky v zahranici a nic, ale na webu se pise ze u kterehokoli autorizovaneho prodejce hyundai.

Nekdo nejake osobni zkusenosti?
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
103kw
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 čer 2024, 19:33

Re: CCS karta

Příspěvek od 103kw »

Loni mi můj noname :hyu: mekanik říkal, že když budu chtít odtah tak mám volat na číslo ze zelené karty. To je prý zdarma (asi jen do určité vzdálenosti), ale číslo na :hyu: odtah je zdarma jen do značkového servisu, jinak je zpoplatněné.
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 494
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: CCS karta

Příspěvek od mozecek »

Cislo na zelene karte = max cislo do tve pojistovny a potom se koukni do smlouvy co mas a nemas, pripadne s jakym limitem. Pochybuju ze tvuj mechos videl tvou pojistnou smlouvu, aby mohl takto soudit. Jak jsem psal tak treba u uniqua co mam taky odtah do 150 eur v zakladu, ale jinak nic. Zaplati ti tva pojistovna ubytovani / pujceni nahradniho auta / dopravu domu pripadne repatriaci auta domu?
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
103kw
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 čer 2024, 19:33

Re: CCS karta

Příspěvek od 103kw »

Mekanik říkal (a nemám důvod mu nevěřit) že když zavolám na číslo 1230 (to na CCS) tak budu za odtah platit, ale když zavolám na 1224 (Česká kancelář pojistitelů) tak platit nebudu. To je vše. Věřte nebo ne, je to na vás.
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 494
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: CCS karta

Příspěvek od mozecek »

1224 neni charita ... je to sluzba, ktera se dobre pamatuje, ma smlouvy se vsema ceskyma pojistovnama a tak to je rychle a efektivni. Tusim ze jeden z podnetu proc vznikla byl chaos, kdy vznikly ruzne firmy co snazili "pomahat" na silnici, nechali ridice podepsat nejakou nevyhodnou smlouvu, odtah stal nesmysl a pojistovny to nechtely proplacet. Tak ci tak se limity pomoci rovnaji limitu tveho pojisteni. 1224 je taky ciste ceska zalezitost, kdezto UAMK je po evrope. Jako je mozne ze sliby chyby a nakonec to s tim UAMK a hyundai tak super nebude, ale dle me smlouvy to vyjde urcite lepe. Tvuj mechos ma asi lepsi pojistku a pamatuje si ze se mu to vyplati takto, ale rozhodne to nelze generalizovat. Psal jsem ze v zakladu mam odtah 3000kc / 150 eur v zahranici, az pozdeji sem si vsiml ze to je navic jen pokud jde o pojistnou udalost. Tedy kdyz mi na dalnici chcipne auto z niceho nic. Tak mi pojistovna nezaplati ani odtah. Po tomhle zjisteni doporucuju kazdemu podivat se co ma presne za asistenci, jake jsou limity a zda je u limitu uvedeno ze to je i pro pripad "chyby ridice" / "poruchy" a nebo jen v pripade pojistne udalosti jakoze treba trefim srnu nebo sklouznu do skarpy.

vytrzeno z podminek uniqua ... kde je porovnani zakladu, nejake lepsi sluzby super ... a pak se podivej co ZDARMA nabizi UAMK. V podstate je aspon castecne porovnatelna az to lepsi pojisteni a to je druhe nejlepsi co uniqa nabizi.
uniqua.jpg
uniqua.jpg (153.41 KiB) Zobrazeno 496 x
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odpovědět

Zpět na „Pokec“