Svítící kontrolka Airbagu

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Svítící kontrolka Airbagu

Příspěvek od Kamil »

Prosím o radu.Z ničeho nic mi začala svítit kontrolka Airbagu.Nevíte proč?ALe asi by to vyřešila diagnostika,že?Jenom jsem chtěl vědět,jestli s tím nemá někdo zkušenost.
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Například tady
Druhý odstavec
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Asi tak nějak to bude.Taky jsem zkoušel vytahovat jednu pojistku po druhé při zapnutém zapalování.Jenom bych chtěl vědět,jestli to má vliv na funkčnost airbagů.Prosím poraďte.
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Vliv to ma, protoze kdyz ta kontrolka sviti, airbagy jsou mimo provoz.
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Třeba to bude nějaká prkotina.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Kamil píše:Třeba to bude nějaká prkotina.
Musíš zajet na diagnostiku do /H/ servisu.. tam ti to vymažou a budeš fungovat vesele dál ;) Je to pro ně otázka pěti minut, tak si nenech nic namluvit.. byl jsem u toho několikrát ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Aha.Jasan.Díky. :D A nevíš náhodou,kolik může stát taková diagnostika s tou pětiminutovou opravou?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Kamil píše:Aha.Jasan.Díky. :D A nevíš náhodou,kolik může stát taková diagnostika s tou pětiminutovou opravou?
Nekde jsem slysel ze 400 kc ... Ale mozna budes mit stesti a sezenes levnejsi ... :lol: :wink: :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Vita píše:
Kamil píše:Aha.Jasan.Díky. :D A nevíš náhodou,kolik může stát taková diagnostika s tou pětiminutovou opravou?
Nekde jsem slysel ze 400 kc ... Ale mozna budes mit stesti a sezenes levnejsi ... :lol: :wink: :wink:
Bohužel je to tak.. musíš brát, že ta diagnostika je něco stála a musí se jim to nějak vrátit, proto je to takhle drahý.. zas na druhou stranu, když s nima bude řeč, můžeš si nechat projet celý auto, jestli máš všechno v cajku... když už za to platíš.. jak říkám, ceková diagnostika nemůže trvat dýl, jak 15 minut ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Dík za informace.A tou diagnostikou mi mohou najít i nějaké skryté závady,které mi v autě nesignalizují?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
vipe

Příspěvek od vipe »

Kamil píše:Dík za informace.A tou diagnostikou mi mohou najít i nějaké skryté závady,které mi v autě nesignalizují?
Záleží co tím myslíš "skryté závady" diagnostika ti najde jen to co se tváří že je špatné (chybné údaje která posílají čidla, zapsané chyby, které se ti uložily do řídící jednotky) a vyhodnocením live dat během jízdy ti mohou také odhalit špatně se chovající některé součásti. :wink:
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

No,myslím tím nějaké závady,třeba na motoru,které já,jako laik nepoznám a které mi nikde v autě nesignalizují.Anebo ještě lépe na příkladu.Jestli mi diagnostika odhalí třeba skrytou vadu na zmíněných airbagách,např.,kdyby bylo vadné tzv hodinové pero,anebo by se jenom tvářilo,jako by bylo dobré,ale nebylo.Jestli by to diagnostika odhalila,abych nemusel na výmaz řídící jednotky chodit každý měsíc.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Příspěvek od jerrry »

mel sem stejny problem, po instalaci dalkovyho centralu mi v accentu zacala svitit kontrolka airbagu. Zajel sem s tim tedy do servisu u nas ve meste (primo Kundaj servis), a technik sedl do auta, pripojil pocitac a za dve minutky bylo hotovo. Na dotaz "kolik sem dluznej" jen mavl rukou :-)
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Kamil píše:No,myslím tím nějaké závady,třeba na motoru,které já,jako laik nepoznám a které mi nikde v autě nesignalizují.Anebo ještě lépe na příkladu.Jestli mi diagnostika odhalí třeba skrytou vadu na zmíněných airbagách,např.,kdyby bylo vadné tzv hodinové pero,anebo by se jenom tvářilo,jako by bylo dobré,ale nebylo.Jestli by to diagnostika odhalila,abych nemusel na výmaz řídící jednotky chodit každý měsíc.
Pokud je tam čidlo, závadu to odhalí. Mělo by jim to říct, zda je závada na okruhu airbagů, nebo jen bylo přerušeno napětí (vytažením pojistky)Problém je, že na všem čidla nejsou. Jinak diagnostika v Autolaros Ostrava (u Makra) mě stála před měsícem cca 480 i s daní - taky mi svítily airbagy, důvod byla prý jiskra na baterii nebo pokles napětí.
Naposledy upravil(a) draceq dne 26 čer 2007, 07:20, celkem upraveno 1 x.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Moc dík za vyčerpávající informace. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“