Kontrolka stretávacích svetiel

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka stretávacích svetiel

Příspěvek od icozv »

Máte ju niekto na prístrojovke? Ja nie :( a chcel by som. Dá sa to?
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

:D
Obrázek

Je to to černé L-ko v bílém kolečku vpravo (ale klidně by tam mohl být třeba pes v červeném čtverečku :) )

Jde o to, že tahle kontrolka na přístrojovce není, takže je nutné ji dodělat svépomocí :? :wink: ...

Já ji mám ve volné pozici vedle pravého blinkru (vedle levého je na tom místě kontrolka dálkových světel)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Big Fear
*
Příspěvky: 39
Registrován: 24 bře 2007, 20:15
Bydliště: Náchod, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Big Fear »

A ta kontrolka L tam je, nebo se musi ten symbol nejak slozite vyrabet, popripadne jak jsi na to sel ty :-)
Accent '96 1.3 62kW 5ti dvéř
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

draceq píše::D
Obrázek

Je to to černé L-ko v bílém kolečku vpravo (ale klidně by tam mohl být třeba pes v červeném čtverečku :) )

Jde o to, že tahle kontrolka na přístrojovce není, takže je nutné ji dodělat svépomocí :? :wink: ...

Já ji mám ve volné pozici vedle pravého blinkru (vedle levého je na tom místě kontrolka dálkových světel)
SUPER už len ako pripojiť ku žiarovke štavu?Kam si pripojil káble?
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Kontrolka tam není, je třeba ji vyrobit.

1. - Vyndat a rozebrat přístrojovku
2. - Vyndat černou "masku" pravého blinkru (v kroužku)
Obrázek
a v místech pro vyráběnou kontrolku seškrábat černou vrstvu z rubové strany ( na abyste škrábali lícovou, na kterou koukáte! Opatrně naplocho např. žiletkou nebo odlamovacím nožem) a nalepit tam černou folii s vyříznutým symbolem (např. psa ve čtverečku :wink: )
3. - Najít plonkovou žárovičku i s paticí (já ji měl pod kontrolkou žhavení (což je u benzínu fakt důležitá a používaná kontrolka :lol: :wink: ) a namontovat do chlívečku vedle pravého blinkru
4. - Připojit kontakty téhle žárovičky na nebližší žárovičku prosvětlení palubovky

Jediná nevýhoda je ta, že kontrolka svítí i při zapnutých parkovačkách, ale to se dá vyřešit pouze jiným kontaktem pro připojení.

Nejdůležitější je výroba dokonalého "stínítka", tedy té folie, která propouští světlo jen tam, kam chcete. A taky nezdrbat to škrábání rubové strany maskovací folie - jak se proškrábnete skrz, zachrání vás jedině vrakoviště a nový díl - tenhle materiál se nedá sehnat (je to lepené z více vrstev translucentních materiálů)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

TO draceq: Super návod, díky. Dnes poobede to idem robiť :wink:
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Mozna jen male doplneni.... Barva kontrolky potkavacich svetel by mela byt zelena ... S tim symbolem si nejsem jistej .... Ale pes ? Tak to nevim ..

To draceq: a jak jsi psal, ze to ma nevyhodu, ze to sviti i pri parkovackach, tak to ma dve nevyhody ... sviti to i pri dalkovejch ... takze by bylo opravdu dobry to zapojit do okruhu potkavacich svetel ..
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

Vita píše:Mozna jen male doplneni.... Barva kontrolky potkavacich svetel by mela byt zelena ... S tim symbolem si nejsem jistej .... Ale pes ? Tak to nevim ..

To draceq: a jak jsi psal, ze to ma nevyhodu, ze to sviti i pri parkovackach, tak to ma dve nevyhody ... sviti to i pri dalkovejch ... takze by bylo opravdu dobry to zapojit do okruhu potkavacich svetel ..
Tak to by som rád zapojil aby to svietilo len pri stretávačkách, ale do elektriky som lavý takže neviem ktorý je ten okruh správny. Inak už to mám spravené, vyškrabal som si tam symbol stretávacích svetiel a svieti mi to na hnedo. :) Ale farba sa dá vždy zmeniť. :(
Obrázek
ospravedlnujem sa za kvalitu, ale foťák je slabý :oops:
Obrázek
Naposledy upravil(a) icozv dne 07 zář 2007, 18:02, celkem upraveno 1 x.
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Víťa má pravdu. Pokud má auto kontrolku potkávacích světel, pak musí být vždy zelená!!! Na technické bys neprošel s jinou barvou této kontrolky!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Sikovnej ... vypada to dobre a i funkcne ...
No ja osobne bych si prosel ty konektory, jestli tam nahodou nejde ten spravny drat (na to ale potrebujes schema) Myslim ze na hmaservice.com by mohlo byt ...
Treba tam ten drat vede, jen to neni zapojeny ... mas tam par takovych kontaktu, ktery na te folii konci hned u konektoru a dal nevedou ...
Mozna to bude jeden z nich ...
Accenta neznam, tak nevim ...
U me byla uprava jednoducha ... namacknout zarovicku a dat barevny plast ... zbytek byl hotovej ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Bruno píše:Víťa má pravdu. Pokud má auto kontrolku potkávacích světel, pak musí být vždy zelená!!! Na technické bys neprošel s jinou barvou této kontrolky!!
Ale prošel :lol:
Technickou jsem dělal před měsícem a půl a kontrolku tam mám rok... Pokud totiž žádná kontrolka na světla v autě od výroby není, tak jakým způsobem si já zařídím to, abych věděl, že mi svítí světla, je čistě na mě :) (samozřejmě, v mezích přiměřenosti, nemůžu tam zase namontovat nějakou šílenost, že :)) navíc si myslím, že tohle je krok spíš k užitku. Ze zkušeností vím, že pokud nenarazíš na úplného kreténa, tak sice zavede debatu na téma atest 8SD, ale když je ta věc aspoň trochu k užitku při provozu, obvykle se dá domluvit i se silniční hlídkou (pravidelně s nimi polemizuji o svých přídavných pozičních světlech v předním nárazníku (viz foto)
Obrázek
a zatím vždycky uznali (ťuk ťuk ťuk), že to sice není dle zákona a předpisů úplně košér, ale že to nikomu neškodí, ba naopak - jde mě lépe vidět

Jiná věc by byla, kdyby to auto tu kontrolku potkávaček mělo a já její barvu změnil.....to už by se jim asi nelíbilo

p.s. - vždycky můžeš tvrdit, že ta kontrolka signalizuje dpolňkovou funkci kontroly neporušení vláken v žárovkách :lol: :lol: , protože když se podívají do technických dokumentací, tak tohle auto přece nikdy předpisovou kontrolku pro potkávačky nemělo :)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
icozv
*
Příspěvky: 97
Registrován: 24 kvě 2006, 22:07
Bydliště: Zvolen,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od icozv »

Takto to svietilo na hnedo do teraz:
Obrázek

a odteraz:
Obrázek

Zelená je asi fakt krajšia :)
Už len prísť na to ako to zapojiť aby kontrolka svietila len pri stretávačkách. :?
ACCENT 1,5 12V 95
LA 5-FN 1943
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Jen ti mezi tema fotkama dosel benzin ... :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Pida
*
Příspěvky: 71
Registrován: 15 pro 2006, 15:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pida »

Vita píše:Jen ti mezi tema fotkama dosel benzin ... :lol: :lol:
Coz je vzhledem k tomu, ze ma stejnej stav kilometru docela zajmave, ze :-)
Accent 96 1,3 55 kW 5dv. zelena metal.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Pida píše:
Vita píše:Jen ti mezi tema fotkama dosel benzin ... :lol: :lol:
Coz je vzhledem k tomu, ze ma stejnej stav kilometru docela zajmave, ze :-)
Ano .. velmi .... :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“