Hyundai Coupé - problémy s korozí

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Pulse
*
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2008, 15:25
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Hyundai Coupé - problémy s korozí

Příspěvek od Pulse »

Ahoj, mám malý dotaz, chtěl jsem si pořídit levný sporťák tak jsem šáhnul po dlouhém váhání po Kupátku. Mám 2.0 DOHC 16v FX 98. Byl po první majitelce dotažený z DE. Serviska atd. Motor, elektrika, vnitřek atd super stav, jede to jako kráva, ale po poznání ježdění v zimě mě dost zkazilo náladu, že dolní lemy obou dveří začínají být slušně chycené. Totéž i pravý zadní lem nad kolem. Začínají vyskakovat pupeny, u dveří už mám docela obavu. Není to nijak drastické, ale když to nechám, asi to do roka bude skrz. Jinak vše ostatatní vypadá OK. S plechařinou nemám zkušenosti, moje předchozí auta nikdy neměla ani flíček :-( tak jen chci vědět, jestli je to problém jen mého kusu, a co s tím udělat. Díky
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

To bude problém asi většiny starších Hyundaju.Taky mám lemy prožrané.Předtím jsem měl VW a po deseti letech ani pupínek.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Co s tím udělat? Zbrousit na živé (vyvařit jeli potřeba) nanést základovku, kit, zbrousit, plnič, zbrousit, lak, rozleštit. :lol: ale určitě co nejdříve protože to co vidíš je jen zlomek toho jak je rez rozlezlá pod lakem a sních se solí tomu nedělá vůbec dobře.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Znám člověka co má 20let staré Scirocco nebourané a také ani pupínek ať už má kdo jaký názor na VW tak antikorozní ochranu umý
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ze hyundai mal problem s koroziov ?? coo to prvy raz pocujem ja mam 11 rocneho accenta a jedice co tam chytilo koroziu bol jeden skrabanec ale to bolo mojou chybou ale aj tak to je tak malee ze to ani nepostupuje jedine co skorodovalo to bola taka mala na cierno nastriekana lista na zadnych oknach a ze WW ze nechyta koroziu to som videl takeho golfa ktory mal bielu farbu a teraz to je cele iba korozia hyundai uz mal velmo davno pozinkovanu karoseriu
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Hyundai pokud se o auto majitel stará nezrezne. Lemy nejsou sklepané a drží se na nich zvrchu bordel a kor v zimně když se tam drží sůl tak je vystaráno. Přitom je udržba jednoduchá. Aspoň 2x za tejden třebas smetáčkem stáhnout z vrchu lemu ten bordel a prahové lišty.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Pulse
*
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2008, 15:25
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pulse »

Díky za odpovědi, měl jsem to dnes zvedlé na rampě...no co bych se rozčiloval. Auto jsem kupoval s nálepkou TOP STAV za 119000,-. Dlouhu jsem vybíral a tohle stálo v dobrém bazaru. mám ho 2 dny. Výčet závad 1. Hned po cestě domů začala vypadávat 3 ka. Převodovka píská. Bazar se k tomu postavil slušně, sehnali na příští týden servis, který mě převodovku dá dohromady. Ok, budiž, i kdyby ji měli vyměnit. Překousnul jsem. Včera však něco začalo bouchat ze zadní nápravy. Tlumič i stabilizátor ok. kufr taky. Někdy to bouchá, někdy ne..Do toho jsem viděl, jak je to shnilý. Zadní nápravnice, lemy dveří-ty jsou skrz. Zadní lemy. O dutinách ani nemluvím, ty jsou hin. Lanovod na zadní nápravě je urvanej ( napravo ). No a dnes cestou domů přestal ukazovat tachometr. Mám ho 3 dny viz. odkaz.

http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6051851
Pistolník
*
Příspěvky: 49
Registrován: 08 led 2008, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistolník »

Pulse: No za ty peníze bych si představolal auto naprosto v pořádku
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Navrhuji okamžité odstoupení od smlouvy z důvodu skrytých závad a závad o kterých prodejce prokazatelně věděl, či vědět měl.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
tom.rockys
**
Příspěvky: 441
Registrován: 05 zář 2007, 12:22
Bydliště: Pacov ( u hranice jižních čech a vysočiny )
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom.rockys »

Vladislav Bureš píše:Znám člověka co má 20let staré Scirocco nebourané a také ani pupínek ať už má kdo jaký názor na VW tak antikorozní ochranu umý
jj přesně tak kámoš má taky tak přibližně starý scirocco a na ten věk slušnej stav
2x Lantra 1.6 16V [G4CR], J1, r.v.1992 ( červená ) a 1993 ( modrá )
---
info about my car -->>> http://rockys.lantraweb.net/
---
fotoreportér, kameraman, hlavní grafik & přispívající redakror pro tuningový server http://WWW.EXTRA-TUNING.COM
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

ty jsi z liberce?? ja jsem tu na koleji - 7 3 6 7 6 1 1 8 3 je kdyztak mobil na me tak se ozvi kdybys potreboval pomoc.. jsem tu do pondeli do patka vzdycky.. uz tam stalo sakra dlouho, tak rok mozna!


jinak ta barva je neorigo bych rekl (podobna F2 evo) takze jestli to je opravovana totalka tak se a ni nedivim ty premrsteny cene (puvodne za to chteli blazni 139tis)! a jak uz je to jednou strikany, notabene to tam stalo faakt dlouho tak se nedivim ze ti to tak hnije...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

black má pravdu, to auto tam stálo zatraceně dlouho (kdysy jsme ho tady i nějak lechce řešily)...nicméně tahle barva se nepoužívala na F2 Evo, ale na standartní anglickou verzi SE, tuhle barvu jsem viděl prodávat jenom v anglii (to ovšem nevylučuje, že se jich pár na zakázku prodalo i v německu - evidentně to bude origo Hyundai barva - akorát určená pouze pro Anglickej trh)... jinak já bych u auta za takový peníze narozdíl od Pistolníka nějaký problémy rozhodně čekal....moh bych ti vyprávet - v zadní nápravnici jsem měl díru - byla prohnilá srkz naskrz, nechal jsem udělat pravej zadní lem, začal hnít levej....obávám se že tohle je obecně problém většiny kupátek 1g....
Naposledy upravil(a) Tiburon_FX dne 10 led 2008, 21:21, celkem upraveno 1 x.
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jak píše Black-ta barva je moc pěkná,ale na origo Coupe jsem ji neviděl.Tak bych se také přikláněl k názoru,zda to není nějaká přestříkaná slepenina po havárce :( .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

jinak ten bazar je dost podezrelej pac ty auta jsou tam vsecky predrazeny a stojej tam dlouho, tak jsem mel podezreni jestli to treba neni akorat pracka na penize naky liberecky mafie... :lol:

a nebo se proste snazej rejzovat co nejvic to jde a to se pak holt prodava dlouho.. bohuzel o ujetiny neplati drahy = dobry stav! ja to taky nevedel kdyz jsem s autama zacinal :)

ale nechci kritizovat me to auto od pohledu prislo bejt vcelku hezky, ale to jsem ho jen obesel nekdy pred rokem, to jsem mel jeste scoupko tak jsem to ani neprohlizel poradne...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Pulse
*
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2008, 15:25
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pulse »

Jo, je pravda, že za ty peníze jsem taky čekal spíš svíčkovou, než prdelačku. Stáhnul jsem je při koupi o 5 000,- + komplet nový leťáky Good Year + plecháče a nový zimáky Bridgestone. S tím hnitím mi už dnes pár lidí po telefonu řeklo, že to je normální. Např. na Accentu 2001 dnes lemy po stříkání a znova rez. Nikde to není skrz, až na ty spodky dveří. Zase abych jenom nehanil, jede to naprosto fantasticky, mám v práci služební Octavia 1,9 TDI 2007 a tohle je něco naprosto jinýho-lepšího. Rozhodně jsem ale nečekal že budu muset ještě tak nejmíň 15 tis. investovat, když stálo takovej baťoh.

PS. barva je i na spodku a v lemech na podvozku. I v kabině, tak to vypadá na orig. jinak budu vděčnej za každou radu a pomoc, abych s tím taky někdy moh mezi pravý sporťáky a ne mezi shniulotiny ala FIAT coupé :-) ( oluva všem Fiaťákům )
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“