Spotřeba oleje

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba oleje

Příspěvek od Pecuch »

Zdravím,
mám Accent 1.3i z 1996, 63 kw, koupil jsem ho v září a hrozně žere olej, asi 1l na 1000 km, nevíte někdo čím to, nemá někdo podobný problém. Doufám, že to někde teče, přes filtr nebo těsnění, snad to není opotřebením motoru.
Díky za rady.
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Spotřeba oleje

Příspěvek od ivan »

Pecuch píše:Zdravím,
mám Accent 1.3i z 1996, 63 kw, koupil jsem ho v září a hrozně žere olej, asi 1l na 1000 km, nevíte někdo čím to, nemá někdo podobný problém. Doufám, že to někde teče, přes filtr nebo těsnění, snad to není opotřebením motoru.
Díky za rady.
toto je věčné téma! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Díky,
asi to fakt budou ty dříky na ventilech, ach jo, to su zvědavej, jestli v Brně seženu někoho, kdo mě to za rozumnou cenu spraví.
Radek
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

No materiál bych sehnal, jen musím najít nějakýho mechanika. Nebudu muset kupovat i nový těsnění pod hlavu, když se bude sundávat? Nebo ještě nějakej jinej materiál? Dělal tohle někdo z vás?
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pecuch píše:No materiál bych sehnal, jen musím najít nějakýho mechanika. Nebudu muset kupovat i nový těsnění pod hlavu, když se bude sundávat? Nebo ještě nějakej jinej materiál? Dělal tohle někdo z vás?
Samozřejmě,že musíš koupit nové těsnění pod hlavu,nové těsnění pod
víko ventilů asi taky simerinky(gufera)na vačku,samozřejmě simerinky
na dříky ventilů a až budeš mít nějakého mechanika,tak ti řekne co by bylo třeba dál!! :wink:
P.s sám to zatím nekupuj,kup to až budeš mít mechanika a on to bude mít
rozebrané at máš sebou vzory co konkrétně budeš kupovat!!
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Díky moc, jak budou penízky, pustím se do toho.
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Taky bych vyměnil prvně olej, měl jsem v autě polosynt. Aral a taky skoro 1L/1000km, teď mám Castrol Magnatec polosynt. a spotřeba cca 1L/10 000. Fakt nekecám, až je mi to divný :shock:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Mám Accenta 1.3 r. v. 1999. Používám motorový olej Shell Helix Plus (polosyntetický). Měním ho po 15.000 km jak mi stanovil výrobce a během těch 15.000 km nedolévám ani kapku, hladina na měrce je asi v polovině mezi oběma ryskami. Litr oleje na 1000 km je strašně moc. Pokud ten olej nikde neteče, musí se zákonitě spálit, takže hlavně ve vyšších otáčkách to musí dost slušně hulit. Netěsnící ventily + dříky, vyběhané, nebo prasklé pístní kroužky. nic jiného mě nenapadá.
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Když jsem to koupil, tak jsem jel z Prahy. V Brně se dívam (po jistotu, Praze jsem se nedíval) a bylo to na spodní rysce), tak jsem koupil Agip 10-40 a dolil litr, bylo to OK, pak po cca 1000 km jsem se radši mrknul a olej pod spodní ryskou, tak jsem zase dolil ten polosyntetickej Agip, pak jsem koupil kanystr Agip 15W-40 a dolívám, protože jezdím a nechcu to zadřít. Z výfuku to trochu kouří, ale nic hroznýho, ani při plným plynu. Olej je trochu vidět jakoby zpod víka ventilů, dole ani ne. Žádný louže se nedělají, tak si fakt myslím, že se to spaluje. Když by to byly ty gufera, tak to dám spravit, ale jestli jsou v pr... kroužky nebo opotřebený válce, tak nevím. Jestli to radši nepude z domu. Jinak výkon super, akorát trochu vibruje při cca 2600 otáčkách, možná je blbej nějakej silentblok uchycení motoru. A něco mě klepe jakoby z kufru na hrbolech. Jinak spokojenost. Tak co myslíte?
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

[quote="Pecuch"][/quote]

To je fakt divný, kolik má motor najeto?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Když jsem to v srpnu kupoval, tak 122000, teď kolem 127000. Je to divný, ale fakt nevím, jestli se ta oprava vyplatí, pokud to chci dát za 1-2 roky pryč. Zase mě furt nebaví tam ten olej dolévat, taky něco stojí a hlavně se bojím, aby se motor nezadřel nebo nevysypal.
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pecuch píše:Když jsem to v srpnu kupoval, tak 122000, teď kolem 127000. Je to divný, ale fakt nevím, jestli se ta oprava vyplatí, pokud to chci dát za 1-2 roky pryč. Zase mě furt nebaví tam ten olej dolévat, taky něco stojí a hlavně se bojím, aby se motor nezadřel nebo nevysypal.
Ono většinou kolem 115 000 km až 125 000 km jsou simerinky na dříkách
pryč,bud jsou popraskané anebo šišaté(samozřejmě i zvrdlé,bač je to částečně z gumy!!)Já spravuju auta a když dělám těsnění pod hlavu,tak
automaticky je měním!!Dnešní benzínové motory je mají všechny ale
i dieselové a každej dost na to zapomíná,bohužel!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

hmmm....Farmář prozatim nic nedolejva...tedy krome benzinu :wink:
najeto poctivych 67tis.km 8)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Farmář píše:hmmm....Farmář prozatim nic nedolejva...tedy krome benzinu :wink:
najeto poctivych 67tis.km 8)
Já také ne,bač jsem si dal komplet celý motor dohromady! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
axel

Příspěvek od axel »

Chlapi, som zyknutý od výmeny po výmenu olej ani nekontrolovať. Š 120L (130 tis. km) a Fabia 1,4 (80 tis. km) bez problémov. Takže som po prečítaní tohto článku "pre istotu" pozrel na stav oleja - to bolo moje šťastie. Od výmeny som najazdil 6000 km a olej bol pod spodnou ryskou. Myslím, že ho v servise nedoliali po maximum, aj tak som bol nepríjemne prekvapený. Mám tam Shell PLUS polosyntetiku, motor má najazdených 140 tis. Keďže Accenta mám krátko, neviem koľko litrov je v rozpetí od minima po maximum. Dolial som cca. 1L a je to asi v strede. Som zvedavý čo sa bude diať. Na STK emisie bez problémov, takže dúfam, že sa jedná o prirodzený úbytok, aj keď je to podľa mňa dosť. :roll: :roll:
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“