DO k centrálu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

DO k centrálu

Příspěvek od Laďa »

Mám problém. Nechal sem si namontovat DO k centrálu na klíč.
Mám Hyundai Getz (viz podpis). Ten ve dveřích řidiče neměl servomotorek, který se tam musel taky namontovat.
Auto se mi klíčem odemiká a zamyká normálně, tzn. všechny dveře včetně kufru se odemykají a zamykají zároveň. Ale když to chci odemčít Dálkovým ovládáním, tak se mi odemknou jen dveře řidiče a ostatní dveře zůstanou zamčené. Ale když dám dálkovým ovladačem zamčít (a všechny dveře mám odemknuty), tak se mě zamknou normálně všechny dveře i s kufrem. Jediný problém co mám, tak je to že se mi DO neodemknou všechny dveře.
Ale když ten servomotorek, který sem namontoval do dveří spomalím (např. pružinkou, nebo ho zpomalím lehkým přidržením ruky), tak to zamkne normálně všechny dveře. Zkoušel sem i změnit délku impulzů z 1s na 4sekundy a nepomohlo to. Neví někdo v čem by mohl být problém?

Mám tam tento servomotorek:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... s2802.html
A toto DO:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova ... do-4t.html

Foto:

Odemknuto

Obrázek


Zamknuto

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Je to jenom v tom seřídit to táhlo aby se ti hejbalo na obě dvě strany stejně a stačilo to překlopit do tý krajní polohy. Ber taky v úvahu vůle těch táhel pač když odemykáš klíčkem tak je to přes krátké táhlo rovnou do zámku ke spínači a když odemykáš dálkou tak je to přes dlouhé táhlo a tuším dvě páky.
Ještě jedna věc odemkni dálkou a zkus tomu táhlu ještě pomoc o kousek dál jestli to odemkne ostatní dveře jestli jo tak je malej krok. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Krok to má dostatečné velký dál už to nejde. Zkoušel sem to štelovat asi 5-6hodin a pořád nic. :( Já si myslím že je ta rychlost motorku moc rychlá. Zkoušel sem tam dávat tři různé servomotorky. Jeden klasický dvoudrátový, druhý klasický pětidrátový a teď tam mám silnější, pro více namáhané dveře dvoudrátový.
Zapojoval mě to automechanik. A říkal že se s tímhle ještě nesetkal, aby to zamklo normálně všechno a odemklo jenom dveře řidiče. Ale musím říct, že to nebyl žádný automechanik z profi servisu.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No me se zda z tech fotek, ze to taha za to tahlo strasne na sikmo ... ze by to tam melo byt trochu jinak ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Tak mě napadlo jde ti to odemknou a zamknout i tou packou ze vnitřku auta? zkus to.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

To Vipe: jo odemknout a zamknout to de i tou páčkou.

To Vita: Tak šikmo to tahá i u Vipeho Getze a funguje mu to vpohodě, Je to šikmo protože tam už sou dvě díry do ktrých se to dá přimontovat. Nechce se mi do auta vrtat nějaké nové díry.

Mě se zdá, že chyba bude někde v elektrice. Protože, když mám zamknuté auto a na dálkovém ovladači dám znovu zamknout, tak de slyšet, že to vydalo signál všem dveřím aby se zamkly a to ten motorek ani nevykoná pohyb. Protože už vlastně v té zamknuté poloze je.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ja myslel sikmo vuci tomu tahlu, za ktery to taha ....
Podle me by melo to zahlo od zamku a tahlo od motorku byt rovnobezny ....
Takhle se me to zda ze to musi mit strasny bocni sily ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

To: Vita ono to tam ani jinak nejde víš takhle to maj všici co znám a funguje to v pohodě. :wink:

To:Laďa tak to je opravdu divný když se ti to servo ani nehne a dává to impuls v ostatních dveřích.

Tak si upřesníme zapojení jo.
1) Elektroinstalace ve dveřích zůstává stejná nic se nerozpojuje v obvodu ovládání zámků žádné dráty se nenapojujou.

2) Vše co si musel udělat je dodat servo do dveří a od něj natáhnout dva dráty k té řídící jednotce co jsi koupil nic víc.

3) Tu řídící jednotku co jsi koupil máš jenom propojenou s tím jedním servem a zapojenou podle návodu na plus, mínus a případně na dveřní spínače.

NIC VÍC NIC MÍŃ.
Potom ti to nemůže regovat při aktivaci na dálce pro zamknutí ostatní dveře aniž by se pohnulo servo.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Ne to sem asi blbě napsal. To servo ve dveřích řidiče funguje normálně, ale nadé signál ostatním dveřím aby se odemkly. Aby se zamkly tak jim ten signál vydá.

Jak sem napsal: Mě se zdá, že chyba bude někde v elektrice. Protože, když mám zamknuté auto a na dálkovém ovladači dám znovu zamknout, tak de slyšet, že to vydalo signál všem dveřím aby se zamkly a to ten motorek ani nevykoná pohyb.
Jako on možná ten pohyb vykoná ale úplně malý, protože už vlastně v té poloze zamknuto je.

Pro upřesnění. Když dám servomotorek ve dveřích řidič do polohy zamknout, tak zároveň něho jdou do polohy zamknout i ostatní servomotorky.
Ale když dám servomotorek ve dveřích řidiče do polohy odemknout, tak de to té polohy sám a ostatní servomotorky zůstávají v zamknuté poloze.

Elektriku mě tam zapojoval jeden "amatérský" automechanik.
Asi s tím budu muset zajet k nějakému lepšímu automechanikovi. Už sem se předběžně domlouval na tento víkend. Jestli bude mít čas, tak se u něho stavím. Snad to dokáže opravit. Já si s tímhle nevím rady. :oops:
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Laďa píše:Ne to sem asi blbě napsal. To servo ve dveřích řidiče funguje normálně, ale nadé signál ostatním dveřím aby se odemkly. Aby se zamkly tak jim ten signál vydá.

Jak sem napsal: Mě se zdá, že chyba bude někde v elektrice. Protože, když mám zamknuté auto a na dálkovém ovladači dám znovu zamknout, tak de slyšet, že to vydalo signál všem dveřím aby se zamkly a to ten motorek ani nevykoná pohyb.
No a to je právě ta kravina protože když máš zamknuto tak ten signál by měl jít jen do toho přidaného serva ve dveřích řidiče a nikam jinam tak co ti mají co reagovat ostatní dveře??
tekon jsem to zkoušel a když mám zamknuto a dám znova na dálce zamknout tak se nic neděje neni slyšet ani ň že by někde něco cvaklo nebo něco takovýho.
Jak říkám dálka ovládá pouze to jedno přidané servo nic víc. Ostatní už je záležitost té stávající elektroinstalace pro centrál která tam byla a s kterou se nic nedělá.
Jediné co ti mohu dát je toto schéma ale je ti na prd pač s tou elektrikou fakt nic neděláš.

Obrázek
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Jaké zapojení se má použít?
Tady je soubor v pdf ke stažení:
http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=1
A na poslední straně jsou 4 způsoby zapojení. Který je podle vás nejvhodnější? Já si myslím že ten druhý, ale jistý si nejsem.
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Byl sem u automechanika. Už je to vyřešeno. Po elektrické stránce to bylo OK. Jenže pohyb motorku byl moc rychlý na ten spínač ve dveřích. Tak se ten servomotorek spomalil pomocí 10ohmového odporu. A už to funguje jak má. (Zatím)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Laďa píše:Jaké zapojení se má použít?
Tady je soubor v pdf ke stažení:
http://www.levnealarmy.cz/get_file.php? ... download=1
A na poslední straně jsou 4 způsoby zapojení. Který je podle vás nejvhodnější? Já si myslím že ten druhý, ale jistý si nejsem.
Tak jestli ti to už chodí tím líp. Ale já bych každopádně použil to zapojení na obrázku č.3 tím se vyhneš jakým koliv zásahům do původní elektroinstalace jak jsem psal.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Gordon
Příspěvky: 1
Registrován: 25 bře 2009, 16:27

Re: DO k centrálu

Příspěvek od Gordon »

Dobrí deň,
mám skoro rovnaký problém o akom ste sa tu bavili ibaže mi to neodomkne len asi jeden krát z 50-ich a po nejakom čase 5,10,15min to zas fnguje ako má. V servise s tým nevedia pohnúť lebo ked som tam tak to ide a vraj nevedia kde hladať chybu. Myslíte že to môže byť tá istá chyba?
Ďakujem.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: DO k centrálu

Příspěvek od vipe »

Je to možné zkus úpravu jako udělal Laďa.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“