Vlnovec

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

na co tam ten vlnovec vlastne je?
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

hardysk píše:na co tam ten vlnovec vlastne je?
To je,jako by ses zeptal,na co jsou silenbloky u motoru.Je na něco podobného. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Vlnovec, neboli kompenzátor
Tlumi razy a k vyrovnava delkove zmeny vlivem tepelne roztaznosti.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

jo tak tuto soucastku sem taky menil :) vyslo me to na 800 i s praci :P
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

jak ma byt vlastne uchyceny cely fufukovy potrubi?? me to visi tesne nad zemi a ten podelanej vlnovec se zase prodrel kua a to neni zas tak davno co sme to nechal spravit
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Tak vlnovec jsem vyměnil před třemi dny, rozměr: pruměr 50mm, délka 200mm, uvítal by jsem sice delší (tak 230, nabo 250mm), ale to vyřešil kousek trubky a dokonalé svary CO-čka, autogen se použít nedá, moc by se to prohřálo a pletení by změklo a povolilo. jinak třívrstvý ve výše uvedeném rozměru za 669,- (pro mě se slevou za rovných 500,- :D ), koukněte na www.autodíly-nej.cz No a práce cca. 150,- dvě hodinky času, pár cigaret, navařeno bez problému na káře a už zase šeptá... :lol:
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

RUMiiiK píše:jak ma byt vlastne uchyceny cely fufukovy potrubi?? me to visi tesne nad zemi a ten podelanej vlnovec se zase prodrel kua a to neni zas tak davno co sme to nechal spravit
Směrem zepředu, je před vlnovcem jeden úchyt, pak je vlnovec, za ním další zavěšení na silentbloku, pak je rezonátor a na konci poslední díl, který taky visí na gumovém úchytu. Taky mi uleťel silentblok za vlnovcem a výfuk mi visel stejně jak říkáš, problém byl ovšem v tom, že v třech prodejnách autodílů jsem ho nesehnal, tak jsem ho udělal. :) Asi už jsem tam od předchozího majitele neměl originál... :cry:
Naposledy upravil(a) Michaelsson dne 15 dub 2008, 07:30, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Jinak ještě jeden e-shop, slušné ceny...
http://www.vyfuk.com/eshop/obchod.htm
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

Michaelsson píše:
RUMiiiK píše:jak ma byt vlastne uchyceny cely fufukovy potrubi?? me to visi tesne nad zemi a ten podelanej vlnovec se zase prodrel kua a to neni zas tak davno co sme to nechal spravit
Směrem zepředu, je před vlnovcem jeden úchyt, pak je vlnovec, za ním další zavěšení na silentbloku, pak je rezonátor a na konci poslední díl, který taky visí na gumovém úchytu. Taky mi uleťel silentblok za vlnovcem a výfuk mi visel stejně jak říkáš, problém byl ovšem v tom, že v třech prodejnách autodílů jsem ho nesehnal, tak jsem ho udělal. :) Asi už jsem tam od předchozího majitele neměl originál... :cry:

tak to se musim zeptat toho vola co me tam ten vlnovec daval jestli tam neco nepodelal
Lantra 1,6 r.v. 1997
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

Tak jsem koukal na ten svůj první příspěvek, abych si připomněl kdy jsem ten vlnovec měnil - listopad 2006. Včera jsem ležel pod autem a mám takový pocit, že vlnovec je už zase rozlomený - opředení teda ještě drží, i když na koncích bych ho šroubovákem asi lehce rozdrolil. Takže vydržel rok a půl (no počkám až odejde i to opředení, takže cca 2 roky). To to teda moc dlouho nevydrželo. :?
Takže připisuju další investici v letošním roce (vlnovec, svíčky, kabely, olej, filtry, zimní gumy, motorek ostřikovače, STK + emise). uvidíme co mě ještě překvapí.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

nemate nekdo fotku jak je cely vyfukovy potrubi uchyceny?? me ted vyfuk visi jenom tak a vubec se s tim neda jet a kdyz sem pod to vlezl tak sem tam nevidel zadnej hak nebo neco takovyho za co to tam mohlo drzet
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Michaelsson
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 kvě 2007, 20:52
Bydliště: Havířov city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaelsson »

Koukni tady, sice špatně, ale jsou tam ty úchyty vidět.
http://obchod.prodejvyfuku.cz/default.php?cPath=45_665
Hyundai Lantra, 1,8 16V GLS, r.v.96 automat
Luciane Dedly
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 led 2008, 18:34
Bydliště: severní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od Luciane Dedly »

Zdravim

potrebuju pomoc. Pri oprave spojky sem hybal s motorem a ted jak us je vse zpet tak se mi nejak kouri z mist kde konci vlnovec. je to ten spoj s vyfukovym potrubim co vede smerem na konec auta. Potreboval bych vedet jestli je tam nejake tesneni nebo neco takoveho...protoze dirku sem ve vlnovci nikde nenasel!! takze to unika tim spojem....

jak to tam drzi??a tesni??pomozte
Hyundai Lantra 1.8 r.96
Petr Slavík (Sláva)
**
Příspěvky: 111
Registrován: 06 srp 2007, 22:39
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlnovec

Příspěvek od Petr Slavík (Sláva) »

Je to tam myslím přivařené-takže vařit a vařit a až to uvaříš tak to bude zase ok :D
Lantra combi 1,6 16v r.v.98
Zulu
*
Příspěvky: 58
Registrován: 15 čer 2008, 20:23

Re: Vlnovec

Příspěvek od Zulu »

Michal.Orlova píše:Jukněte na to a zkuste dát tip, který vlnovec by byl dobrý (jsem trochu líný a nechce se mi pod auto, abych si to změřil :) ).
http://www.automedik.cz/vyfuky-vlnovce.phtml
zajed si do hyundaie mne stal 250kc ... zidi v obchodech za nej chteli tisic korun ...:D :D
1,5 Glsi J1 92
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“