přetržený rozvoďák

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Kony5 »

na prvni pohled ano ale upni jei na trn a preme uchylkomerem a uvidis....na stavbu noveho motoru bych takovou kliku pro jistotu nedal, navic je i docela problem zevetsinou kazda starsi klika ma vybehany "krouzrk" od gufera na strane spojky....defakto vsechny g4cp / 4g63 konci na rozvodech jinak nesmrtelny robustni motor...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Reklama
 

Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Corlis »

tak ve středu si pro ni přijede kupec. Přesně jak píšete, měl jsem několik hovorů s fundovanými lidmi a prostě ten motor, i když je to mitsu, je náchylný k totálce při přetrženým řemenu.....holka dle kupce dostane jiný motor z jiné bouračky, připojí se plyn a bude zase šlapat.
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od mirpie »

motor co se nepotká po roztržení rozvodáku je ale motor na hovno o nízké kompresi a malém výkonu. Samotný motor nemůže za to, že se přerve nekvalitní nebo opotřebovaný rozvodák. Fiat Punto 1.2 nebo Toyota Celica 1.8 z roku 95 maj motory, kde při roztržení rozvodáku kolize nehrozí, ale taky ta 1.8 má výkon jen 85kW....Je to něco za něco. At se prodá.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Kony5 »

motor co se nepotká po roztržení rozvodáku je ale motor na hovno o nízké kompresi a malém výkonu

- stím bohužel nemužu souhlasit , napřiklad motor o kterem se ted bavime G4CP se v turbo verzi s nižším KP nepotká a určitě to neni motor o malým výkonu,
prostě sou motory co se potkaj a co ne, podle konstrukce, podle místa hoření směsi atd.

ale to že se motor potká je jenom chyba majitele nebo mechanika co rozvody dělal, podle manualu se při výměně rozodu mají měnit všechny napínací kladky,vodici klady, hydraulický napinák, rozvodák a dokonce i ozubené rozvodove kola , a pak to vydrží. (ozubene kola měnit je ale blbost to by se člověk nedoplatil)
já bych doporučil když už se ty rozvody dělaj a někdo stím motorem počíta i do budoucna vyměnit i gufera ty výjdou na 300kč kus ale zase ne uplně obyčejné gufera prostě ty lepší označení z hlavy nevím, většinou za to muže olej nebo chladici kapalina jinak ten rozvodák drží. a nebo nejlepší řešení je rozvodák od greedy se skelnými vlakny silikonový takový modrý měl sem to v ruce a to je jinačí kafe :lol: :lol:
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od mirpie »

aby měl motor výkon, musí mít určitý tlak ve válci po stlačení, tedy stupen komprese a tedy co největší přiblížení pístu k hlavě, kde je riziko po smrti rozvodáku že se ti otevřou ventili právě v tuto dobu a je vymalováno. Výhodu v tomto mají turbomotory, tam ten tlak nacpeš turbem.
Jinak souhlasím s tou výměnou, určitě s rozvodákem měnit vždy všechny kladky.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Corlis »

v sobotu jde do světa, už mám formana po sestře. zatím stačí a uvidíme za rok, jak budou penízky....
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Bolo »

Ze sonaty do formana, tomu se říká pád na hubu :mrgreen: Nedávno jsem jezdil chvilu fáčkem, no už bych nechtěl..
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od mirpie »

forman/favorit je zlatý auto, opravíš vše na koleně, díly za lidovku a motor je nesmrtelnej....jen bych v tom nechtěl bourat.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Nexus »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=50&t=21102

koukni na tohle, být tebou tak koupím tuhle sonatu. Za ty prachy luxus a rok jistě vydrží a pak ji můžeš za pár kaček střelit dál... určitě nebude nějak žravější než fáčko :roll:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Corlis
*
Příspěvky: 56
Registrován: 23 říj 2009, 17:02
Bydliště: Zbraslav Pha 5

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Corlis »

sonátka už je někde u Kroměříže. Mám formana, je to fakt pád na hubu, to je strašný. Nejede to, karburátor, klepe se to, to je propad....zatím prostě nemám, i když od Hujera bych jí vzal z fleku...
Hyundai Sonata ´98 2.0 16V 92kw LPG NovaGas 2005 - prodána
Škoda Forman ´92 edice Prima, karbec - nezničitelný stroj
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Hujer »

Ta je zamluvene!Delam na ni nejake drobne opravy a pak si ji bere jedna dobra znama!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Nexus »

kdo pozdě chodí, sám sobě škodí :mrgreen: ale tak někde se objeví zase jiná dobrá nabídka :) tyhle starší sonaty se prodávají za babku, což mě samotnýho překvapuje, ale prostě je to tak :D/
řídit fáčko/formana je pro mě zábava, rád si ho od kámoše pučím a pár km se svezu, žádný posilovač, žádný výkon a řazení míchej těsto :mrgreen: :mrgreen: ale představa že bych to měl vyměnit, to bych asi neusnul ](*,) :lol: tak přeju pevný nervy a brzkou koupi nějakýho pořádnýho Háčka :) třeba equuse :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od rbrodsky »

Tak 8000km před plánovanou výměnou rozvoďáku se mi roztrhl. Ale naštěstí jen ten malej co je na vyvažovací hřídel. Ten co je na vačky má trhliny takže ještě že sem to teď rozdělal. Takže autí už je rozdělané v garáži. Navíc jsem zjistil že jsou v háji i svíčky a kabely. Takže výměna rozvoďáku, kladek, vodní pumpa, svíčky, kabely, těsnění pod víko ventilů, těsnění olejové vany a ještě mě čeká ložisko na přední nápravě, čepy řízení a dát dopořádku zadní brzdovej třmen. Tož mám po večerech co dělat.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak se začínám bát..... mám sice v ácovi 1,5 12V, ale koukám :hyu: je :hyu: . Rozvody tam mám z mitsubishi i s kladkou, ale brrrr....
Jako pracovní mám starej R19 a na řemen od gaseka (či jak se to píše) najeto 150tis. km a kladky byly původní..... =D> sice auto s ... ve znaku (jen tak mimo je to diamant) , ale s rozvody OK...
.........
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: přetržený rozvoďák

Příspěvek od Kony5 »

to máš obrovský štěstí že se ti ten rozvodák VH jen roztrh a neudělal paseku, většinou se tam namotá a už šup a přeskočí hlavní rozvodák a máš po motoru......ale popravdě dneska bych ani za novej rozvodák ruku do ohně nedal...vypadají čím dál tím huř...
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“