MiniNotebook... Máte zkušenost?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od severtom »

Acer/Asus jsou velmi daleko v optimalizaci (šetření na součástkách).
Prostě můj 3 roky starý krumpl stále funguje jako nový. Asusy EeeeeePC jsem vracel v záruce dva (oba si koupili neznalí vzdálenější příbuzní).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Mexican »

to je tvrdenie proti tvrdeniu. doma mam Ebox 1501P ktory ma v podstae teraz 2 roky. Kazdy z tych 700 dni by som videl v priemere cca 3 hodiny v prevadzke, co znamena cez 2000 hodin prehravanie HD videa, ineternetu a naskriptovaneho upravovania fotografii. S jednym zamrznutim za cely cas

Acer one note co som daval link ma presne rok, bol s nami v pustach Nevady, v horach Sierry Granady je v podstate prenasany na dennej bazi a funguje stale vyborne. Firemne pracujem na laptope od Lenovo (T420i) ale to je uz ina liga notasov.Co je ale fakt, tak od mnochy kolegov viem ze casto trpia BSOD pripadne chybou ulozistia (aj SSD aj klasickych SATA). Takze treba mat proste stastie. Komponenty pouzivane su plus minus rovnake, tam si fakt netreba robit iluzie

takze moj zaver, skutocne z Aceru / Asusu netreba mat strach. Za dobry peniaz vela muziky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Josef »

Acer je podle mne kvalitní =D> Používám je přes 12 let (dnes 3 tí).Narychlo jsem jen vybral podle tvých představ (8 000 a "holčičí" :lol: ) Jinak souhlasím s Mexikanem, pokud by jsi sehnal W7 tak
:P
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od mnkk »

Ja mám asus Eee 12" s WIN 7 cca 2,5 roka. Výdrž baterky bola 3,5hod, teraz je to 1,5 -2 hod. Stále v poho. Kúpil som ho koli dennodennému prenášaniu, Účel plní. Predtým som mal acer za nekresťanské peniaze a ten fungoval x rokov v pohode, len baterka vydržala na začiatku hodinu, po pol roku pol hodiny a nakoniec ani nie 2 minúty. :mrgreen:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od severtom »

Jasně, netřeba to brát tak vážně. Lze spoléhat na štěstí. Ale ani ne poloviční výdrž aku těsně po záruce - to je smůla.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od laufas »

osobne mam nejake osobni predsudky vuci acerum i asusum... ale nic jineho mi nezbyde. dik za pripsevky, jen tak dal.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Mexican »

tak jej kup macbook air ked mas predsudky. bude ta to sice stat nieco okolo 27 000kc, ale preco nie

za normalne ceny su napriklad veci od Lenovo (ideapad), Sony (vaio) pocitaj s cenou do 10 do 15 000kc
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Farrael »

V dnešní době je to fakt jedno. Ten segment hlavně nižší třídy je prakticky zcela stejný. Notebooky se liší prakticky prkotinami výbavy. V těhle cenových relacích se tam nedá nic moc vymýšlet. Jedinný do čeho bych nešel je HPčko, ale ten tyhle malé potvory ani snad nedělá v normální cenový relaci. Acer je dobrá značka. Měl jsem od nich Notebook za tehdy vysokých 20tis a pořád šlape jak hodinky. Asus je taky dobrý. Mám od něj hromadu věcí a taky bez problémů.
U spousty značek se platí za tu značku hlavně a pak taky za detaily. Jsou to většinou drobnosti, kterých si obyčejný smrtelník nevšimne, ale IT addicted to samozřejmě zajímá a dají přednost tomu dražšímu.

Nicméně bych si koupil aspoň něco s uhlopříčkou 12" a vejš. Na té prťavce se nedá normálně pracovat.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od laufas »

Mexicane, u tebe uz delsi dobu pozoruju, ze jakmile nejede nekdo podle tebe, tak se ti to nelibi. Ja ti dekuju za nazory, beru je v potaz. Moje osobni predsudky neznamenaji, ze si hnedka koupim neco za 30 litru. I osobni nazor se muze zmenit... Od toho je tohle tema.

Jsem ve fazi, kdy na to nahlizim pohledem Farraela. Proste pujdu a neco vezmu. Chtel jsem z toho vybrat co nejlepsi pomer cena/vykon. Bavi me to, delam to tak s elektronikou casto a zatim celkem uspesne, ale v tomto pripade nic nevymyslim :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

Taky jsem nazoru, ze v tomhle segmentu nelze vylozene slapnout vedle, ale taky nekoupis nic, co te zahlti slzami stesti. Ja uz Acer nechci ani jako darovany, nebot mam sva data rad a predevsim se nerad rozciluju. Acer byl muj prvni novej ntb, muj prvni mininotas (dodnes pouzivam jeden maly 13" a druhy krapet vetsi, oba Dell) a zcela jiste nejporuchovejsi a nejmene predvidatelny - tzn. brat ho nekam s sebou a spolehat se, ze mam data pri sobe je jako utratit vsechny penize v casinu a spolehat se, ze v pondeli vsadim sazku a vyhraju.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Méďa Béďa »

severtom píše:Asusy EeeeeePC jsem vracel v záruce dva (oba si koupili neznalí vzdálenější příbuzní).
Eee mám 3,5 roku, půl roku jsem ho tahal denně 100 km autobusem tam a 100 km zpátky, a funguje dodnes.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:Taky jsem nazoru, ze v tomhle segmentu nelze vylozene slapnout vedle, ale taky nekoupis nic, co te zahlti slzami stesti. Ja uz Acer nechci ani jako darovany, nebot mam sva data rad a predevsim se nerad rozciluju. Acer byl muj prvni novej ntb, muj prvni mininotas (dodnes pouzivam jeden maly 13" a druhy krapet vetsi, oba Dell) a zcela jiste nejporuchovejsi a nejmene predvidatelny - tzn. brat ho nekam s sebou a spolehat se, ze mam data pri sobe je jako utratit vsechny penize v casinu a spolehat se, ze v pondeli vsadim sazku a vyhraju.
to ale nie je chyba vyrobcu ntb ale chyba vyrobcu disku. navyse urobit image (ci prirastkovu zalohu) trva pri dnesnej rychlosti diskov fakt chvilu. Moznost zalohovat na cloud (ci uz netapp alebo web) to este zlahcuje
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

Dodavatele disku, baterie a plastu si vybira Acer, ne ja. Takze priste bych si zrejme mel komponenty koupit sam, udelat si kopyto z makety notebooku v Ikei a notas si seslozit sam, abych nahodou nemusel napsat spatny hodnoceni na Acer, co myslis?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Mexican »

nie.. ale v Acer je ten isty Seagate / WD ako napriklad u HP. .. existuje par vyrobcov dskov a este menej vyrobcov platni do diskov
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: MiniNotebook... Máte zkušenost?

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem se ti snazil naznacit, ze to nebylo jen diskem...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“