Mytí motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Mytí motoru

Příspěvek od copper5252 »

No ja jsme zatím umýval motor dicky komplet vabkou a nikdy žadný problem nebyl , a to jsem se z tím ne*sral :mrgreen: , po umytí jsem vše co bylo třeba zase pěkně namazal/nastříkal mazivem a dycky vše fungovalo bez problému

ja si říkám kdo maže ten jede a tak pokaždá když se nudím prolezu auto z WD ve spreji a všecko co se mi "libí" pořádně přestříkam WDčkem :mrgreen: :mrgreen: tohle vidět najký ekoterorista tak ho klepne :lol: :lol:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Reklama
 

Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Coldwind »

umývam pravidelne - každý rok po zime, auto mam 4 roky zatiaľ ani raz nebol problem. Odporučam kupit arvu tu naliat do rozstrekovača, nechať to 20-25 na studenom posobiť a vapkou umyť. Ak vam auto nepojde tak budete radi lebo to je znamka zavady, ktora vas mohla chytit na ceste, mne sa nikdy v zivote nestalo ze by po wapke auto neslo. Bolo to v poho na skodovkach a na i30 je to uz 4 roky tiez v poho, sused umyva pegeot a tiez v poho - nejde vam auto po wapke ? - problem nie je wapka - samozrejme striekat aspon z 30 cm.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Alf6 »

O cistotu a stav motorového prostoru se staram pravidelne. Umyvání motoru wapkou, který je prospikován elektronikou je nesmysl.

Pokud jste po cely rok líný otevřít haupnu, tak si zaparkujte vuz vedle kurníku a slepice vám do te slamy co tam mate budou snášet vejce :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Coldwind
*
Příspěvky: 94
Registrován: 17 pro 2014, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Coldwind »

Alf6 píše:O cistotu a stav motorového prostoru se staram pravidelne. Umyvání motoru wapkou, který je prospikován elektronikou je nesmysl.

Pokud jste po cely rok líný otevřít haupnu, tak si zaparkujte vuz vedle kurníku a slepice vám do te slamy co tam mate budou snášet vejce :D
:) tie vajcia sú dobre. Druha vec ze motor je sice plny elektronicky ale ta je zakryta a zaizolovana. Voda by sa tam nemala dostat pokial mate v setko v poriadku. A pokial sa tam dostane a nejde nastarovat tak budte radi pretoze ste prave objavili poruchu, ktora vas na dovolenke mohla vyjst pekne prachy :)
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Mytí motoru

Příspěvek od vorlajz »

Coldwine... necituj ty bezprostředně předchozí příspěvky... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Alf6 »

ale ta je zakryta a zaizolovana
Na myti motoru se mají používat pripravky k tomu urcene. V nejakem clanku co jsem cetl byly fotky i tech zaizolovanych casti a voda se tam stejne dostala a casem vse poskodila.

Ruka by Vam neupadla, kdy jste alespoň jednou za 3 -5 mesicu vzali hadr s nejakym přípravkem a vse rucne vycistili. Gumove a plastove casti osetrili .

Ale ono je jaksi snadnejsi vzit po roce wapku a ten hnuj nejak vymejt. Holt kdo chce kam, pomozme mu tam :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Mytí motoru

Příspěvek od thornych »

Naprostý souhlas - u řídících jednotek / kabeláže v motorovém prostoru se počítá s vodou a vlhkostí, ale určitě ne s tlakovou vodou z wapky .
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Mytí motoru

Příspěvek od idam.i »

Motor neumývam, a zatial stále bez problémov. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5101
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Mytí motoru

Příspěvek od petzl62 »

Alfe,nedá mi to-musím opět po čase reagovat.
Fakt nejsme všichni tady rentiéři apod.-bez špetky závisti,každému přeju co se do něj vejde :wink:
Ale fakt někteří-není nás moc,chodíme do práce,někteří do zaměstnání.Máme svoje záliby,koníčky(a že mezi ně nepatří pulírování a leštění našich aut,ještě neznamená že jsme méněcenní,nebo jinak postižení) a auto je náš sluha a ne pán.A potřebujeme ho používat-což znamená-zní to neuvěřitelně,ale jezdit.Ne jen leštit a krášlit.
Opravdu nemáme čas sedět hodiny a hodiny u netu a vyhledávat co je pro naše auta to nejlepší.A za to ti patří neskonalý dík.Spoustu vědomostí jsem díky tobě také načerpal a spousty doporučení uložil a některá i použil.Nad něčím se jen usmál a myslel si svoje.Nějaký ten pátek už jezdím a nějaký ten milion km mám ujetý,aut jsem už taky pár vlastnil a fakt jsem měl a mám auta v rámci možností čistá a umytá.Včetně motorů.Ale že bych čistil motor hadérkama a štětečkem... 8-[
Parní wapkou myju motor už nějaký rok a žádný problém mi to nezpůsobuje a nezpůsobovalo.
A arvu taky nepoužívám... atd.atd.
Ale vímjsem sám svého štěstí strůjcem... :D
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Alf6 »

Opravdu nemáme čas

Kdo si chce udelat cas, tak si ho udela. Kdo nechce, tak to bude jen okecávat proč to či ono nemůže a nebo nejde.
Tak to bylo je a bude :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5101
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Mytí motoru

Příspěvek od petzl62 »

Pokud je to na úkor jiných a jiného-jde to nazvat egoismem... :wink:
Dál nemám co sdělit... :)
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Alf6 »

tak si vem šteteček a můžeš začít :mrgreen: ale napřed u mého auta. Tvé počká :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
motorol
***
Příspěvky: 730
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Mytí motoru

Příspěvek od motorol »

Když to nekoho baví... Motor je schovanej hezky pod kapotou a naposled kdy byl duvod ho čistit bylo u s105,aby clovek poznal kudy teče olej ven. Od te doby sem motor nemyl a žádnému autu to nevadilo. Pokud bych ho v budoucnu potřeboval umýt zas z důvodu nějaké poruchy či netesnosti, tak to nebude wapkou a klidne si tu pak dohledam typy jak na to. Ale budu rád, když mě nic takového nepotká.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Alf6 »

Nejvic bordelu je pod tim umelohmotnym cernym krytem. Nikoho to cistit moc nebavi. Na druhou stranu proc vozit v motoru kilo mrtvého hmyzu, jehličí, slámu a dalšího bordelu.
Az se podivate jakej humus mate pod vzduchovym filtrem(to zde taky nikdo necisti), tak se z toho pozvracíte. :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
motorol
***
Příspěvky: 730
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Mytí motoru

Příspěvek od motorol »

Pod krytem motoru minulyho auta bordel nebyl, cucel sem tam několikrát při výměně svíček. U i30 sem už 2x vysaval kolem kabinovyho filtru (bylo tam celkem čisto) a zatím jednou pod vzduchacem. To jsou věci, které dle me smysl mají (1x za rok).
Jinak slámu u motoru fakt nějak nemám.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“