Coupe 1.6 pár problémů

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no na škrticí klapce je jen konektor od potenciometru, co měří velikost otevření škrticí klapky a posílá to ŘJ, ale nic kromě lanka od plynového pedálu ji neotvírá. Volnoběh je řešen tím obtokovým řízeným ventilem, zcela nalevo (při pohledu když stojíš před autem) na té odlité rozdělovací komoře. Ještě před klapkou je malá hadice, co obejde klapku a celej ten krám s nápisem ECFI (tu rozdělovací komoru) a vleze to do toho ventilu a z něj pak zpět do sacího potrubí
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

no nevim no...kazdopadne zitra uz mam domluvenou v hyundai diagnostiku tak vam pak napisu co mi tam nasli nebo nenasli. :?
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

mirpie píše:tohle svíčky opravdu nebudou. A viděl bych to právě na ten obtokový ventil, co drží volnoběh, ten, který jsi ted čistil, je divný, že ti to padá pořád. Když auto chcípne, tak bud nemá benzín, nebo vzduch, nebo nepálí svíčky, nebo je ucpaný výfuk např. vinou rozsypaného katalyzátoru, což se projeví, až když se motor trochu zahřeje. Po vychladnutí to zas jede, ale kdyby to bylo ono, to bys to pak ihned nenatočil a normálně neodjel. Chyba bude někde v elektronice řízení motoreu, tedy možná i nějaké to čidlo.. Chtělo by to asi zajet na diagnostiku.
Si máš pravdu, ale dělalo mi to děsné problemy až jsem byl zoufaly co s tim muže byt...každy řikal nějake čidlo, že je v prdeli atd...A co pak udělali blbé svíčky auto nemá problém do teďka...
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

NO tak na diagnostice mi rekli ze to byl vadnej altik :? ...rikal ze objednal z Koreje nejake dve soucastky...nejaky regulator a jeste neco jak to do me hustil tak jsem to ani poradne nepostrehl. ale myslel jsem ze kdyz je vadny altik tak se musi vymenit a on ze pry dve soucastky no to je jedno. a ze do tydne by to melo byt. kazda soucastka 1300+- to je v poho ale prace 2500,- :shock: no nic kdyz to pojede v pohode tak mi to neva :)
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

alternátor jo? :shock: :shock: :shock:
to bych se teda divil... Ten bud dobíjí, nebo nedobíjí a motor ti pak zdechne, protožej e mrtvá baterka. A když má v háji ložiska, tak ti to ubere na otáčkách a trochu to v něm chrastí...Ale že by kvůli altíku lítali otáčky a pak to chcíplo, to se mi vůbec nezdá. i když se ti altík totálně zakousne na ložiskách, tak motor má i na volnoběh dost síly na to, že řemen prostě na jeho kladne proklouzne a pak ti kvičí do roztržení řemene nebo do vybití akumulátoru, to ale není tvůj případ... No jsem zvědav.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

tak jsem tady po dlouhe dobe a neuverite jak to vsechno dopadlo:D jak jsem psal ze to pry byl ten altik tak mi ho teda opravili. vymenili diodovy uhlik a regulator altliku za praci si vzali 2700 + diagnostika a kontrola nabijeni baterky + zjisteni rozsahu oprav a cena za praci se vyhoula na 3500 + ty dve soucastky kazda za 1200 + dph a sme na 7000 ber par korun. a auto jezi stejne jak jezdilo ne-li hur..hned duhy den jsem jim to tam vezl za reklamaci ze se nic nezmenilo a ze to jezdi porad stejne...cili chcipa to a dusi se to.....ted jsem jim volal jak to teda s autem vypada a rekli mi ze zadna mechanicka ani elektronicka zavada tam neni a ze pokracujou v hledani...opravdu nadhera.....co na to rikate????
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
Garen
*
Příspěvky: 75
Registrován: 29 črc 2008, 22:05
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Garen »

FarouSh píše:.....co na to rikate????
Abys to zavezl do nějakýho jinýho servisu :wink:
Ale jako ohledně toho, že jsi do toho vrazil tolik peněz, předpokládám, že oni ti to poradili, že když tohle všecko na tom udělaj, tak to bude v pohodě, tak bych se s něma určitě nějak pohádal... :cry:
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

No tak tam muze bejt nekolik veci otacky: TPSka a to startovani :teplotni cidlo a nebo snimac klik. hridele.Jo dneska jsme tady meli pani co byla v H Zeman a tam ji udelali test motoru a rekli ji ze tam nic neni a at si nechavimenit svicky.Tak jsme to napichli mi a pise to zavadu snimace kliky.No tak nevim na co ten mechos u zemana koukal! :lol:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

mam taky pocit ze niektore servisy nemaju vyskolenych ludi ani na ten pocitac co maju obsluhovat toto takto podobne sa to stalo aj mne jednom mi na diagnostike hovorili ze je vsetko v poriadku a vdruhom ze mam vymenit snimac
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

Taaaak mi dneska volali....rikali ze to nemohli za boha najit co tomu bylo az ted zjistily ze to jsou trysky...a ze v pondeli to bude hotove...no tak doufam ze ted uz urcite :D ...
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

no a ako to dopadlo bolo to triskami ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

Dneska mi zase volali ze se mi MOOOOC omlovaji ale ze potrebuji jeste den casu....ze teprv dneska prisli ty nove trysky....zacinaji me svedit pesti :evil:
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

toto sa niekedy stava ked o den sa to opozdi to je este normalne myslim hlavne nech to urobia dobre
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

laxo18 píše:toto sa niekedy stava ked o den sa to opozdi to je este normalne myslim hlavne nech to urobia dobre
svata pravda, taky se mi stalo, ze nestihali a kvuli tomu mi pak neco pokazili... treba kdyz menili gufera na ventilech na scoupecko, tak jsem to zaplatil dvakrat protoze jsem to potreboval rychle a oni to nestihali.. :evil:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
FarouSh
*
Příspěvky: 35
Registrován: 17 čer 2008, 21:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FarouSh »

no ja nespecham a proc v autorizovanem servise zjistujou zavadu 4 tydny...kdybych to auto tam nemel na reklamaci tak uz to mam davno v jinem servise...
Hyundai Coupé 1.6 16V r.v. 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“