LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

S0T0 píše:diody musí svítit... blikání všech diod znamená nějaký problém (aspoň dle návodu BRC..). Jestli to je v takovém stavu přepni a jezdi na benzín...
Prvý krát mi to blikalo 135km, kým to zacalo svietit, druhý krát to blikalo 85km, ked som tankoval tretí krát, tak som to už nesledoval, ale teraz po cca 50km to iba svieti.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Reklama
 

S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

no asi takhle, mě by ta svítící kontrolka motoru znervózňovala natolik, že bych hned volal do servisu a vezl jim to tam...může to být prkotina, nebo nemusí. Jinak kontrolky na lpg brc blikat nemají (krom poslední, když už dojíždíš zbytek lpg...).
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

mě blikají dokud mám studený motor a jedu na benzin, až má voda 30°C přepne na plyn a kontrolky normálně svítí, žádný blikání! Pokud se ti nechce přepnout na plyn tak bych usuzoval dvě možnosti, vadný čidlo na snímání teploty nebo ucpaný nějaký filtr, ale tomu bych po pár kilometrech moc nevěřil. Ikdyby nastavil teplotu třeba na 90°C tak jí dosáhneš do pár kilometrů, né po 80... nejspíš to bude prkotina, ale zavčasu se hlas o nápravu, blbost jezdit na benzin když sis zaplatil přestavbu :roll: jinak spotřeba 9.9l je šílenost na 1.4 za tolik jezdím já, když jezdím okresky a dálnici do 120km/h... což vlastně nejezdím :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Nexus píše:mě blikají dokud mám studený motor a jedu na benzin, až má voda 30°C přepne na plyn a kontrolky normálně svítí, žádný blikání! Pokud se ti nechce přepnout na plyn tak bych usuzoval dvě možnosti, vadný čidlo na snímání teploty nebo ucpaný nějaký filtr, ale tomu bych po pár kilometrech moc nevěřil. Ikdyby nastavil teplotu třeba na 90°C tak jí dosáhneš do pár kilometrů, né po 80... nejspíš to bude prkotina, ale zavčasu se hlas o nápravu, blbost jezdit na benzin když sis zaplatil přestavbu :roll: jinak spotřeba 9.9l je šílenost na 1.4 za tolik jezdím já, když jezdím okresky a dálnici do 120km/h... což vlastně nejezdím :mrgreen:
Volal som hneď keď som na to prišiel, ale servis bol už zatvorený. Vedia o tom, tak sa tam po Novom roku zastavím. Dík za info, aspoň sa mám o čo oprieť keď tam pojdem a neodbijú ma tým, že je to v poriadku.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

Po novém roce, to budou dlouhé vánoce :mrgreen: :mrgreen: rozhodně si stůj na svým, jak to chceš funkční. Většinou můžeš mechanikovi koukat na notes, jaký hodnoty kde nastavuje, já třeba potřeboval zmenšit zpoždění vstřikovačů v nízkých otáčkách, teplotu jsem si nechal změnit z 35°C na 30 atd... všecko probrat a pak do auta a hurá na projížďku a vyzkoušet přepínání v různých otáčkách a stejně tak plný plyn od nízkých otáček /byť tím svíčky docela trpí/, motor se nesmí dusit, vše by měl vyladit k dokonalosti. A pokud jsou to paka, rychle hledej jiné servisní místo, kde tvůj systém mají pod palcem :) a ta spotřeba by ti měla jít rapidně dolů, s naší corollou 1.4 se jezdí kombinovaná 7.5l a že na spotřebu u ní nikdo nekouká, té se musí šlapat aby to trošku jelo :mrgreen: :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Nexus píše:Po novém roce, to budou dlouhé vánoce :mrgreen: :mrgreen: rozhodně si stůj na svým, jak to chceš funkční. Většinou můžeš mechanikovi koukat na notes, jaký hodnoty kde nastavuje, já třeba potřeboval zmenšit zpoždění vstřikovačů v nízkých otáčkách, teplotu jsem si nechal změnit z 35°C na 30 atd... všecko probrat a pak do auta a hurá na projížďku a vyzkoušet přepínání v různých otáčkách a stejně tak plný plyn od nízkých otáček /byť tím svíčky docela trpí/, motor se nesmí dusit, vše by měl vyladit k dokonalosti. A pokud jsou to paka, rychle hledej jiné servisní místo, kde tvůj systém mají pod palcem :) a ta spotřeba by ti měla jít rapidně dolů, s naší corollou 1.4 se jezdí kombinovaná 7.5l a že na spotřebu u ní nikdo nekouká, té se musí šlapat aby to trošku jelo :mrgreen: :mrgreen:
Montovali mi to v čechách a teraz som na slovensku, preto až po novom roku. Snáď to bude OK.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

to: mnkk

Prestavbu na LPG ti robili po skončení záruky na vozidlo, alebo ešte vrámci záruky? Na Slovensku ti to bez problémov zapísali do OEV, alebo si musel postupovať inak?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

caruser píše:to: mnkk

Prestavbu na LPG ti robili po skončení záruky na vozidlo, alebo ešte vrámci záruky? Na Slovensku ti to bez problémov zapísali do OEV, alebo si musel postupovať inak?
Mám nové auto na českej špz. LPG je v ramci záruky. Zápis do TP bez problému za 50 Kč.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
tarcelly
*
Příspěvky: 28
Registrován: 24 říj 2011, 15:48

Re: LPG

Příspěvek od tarcelly »

Som dnes pisal importerovi hyundai Slovensko, ci aj u nas sa objavia v cennikoch prestavby na LPG a ci znackove servisy budu skolit svojich pracovnikov na pripadne prestavby, ako sa deje v Cesku. Odpoved bola no povedzme ze rychla. Citujem:
naša spoločnosť na Slovensku neponúka nové vozidlá s pohonom LPG a neponúka ani ich prestavbu v servisoch.
Ak si vozidlo necháte prestaviť na LPG individuálne, tak homologizáciu a prípadnú záruku na komponenty vozidla priamo súvisiace s montážou LPG, nesie ten, kto systém LPG namontoval.

:oops:
1,4i CVVT , comfort, crystal white, 2/2011
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

tarcelly píše:Som dnes pisal importerovi hyundai Slovensko, ci aj u nas sa objavia v cennikoch prestavby na LPG a ci znackove servisy budu skolit svojich pracovnikov na pripadne prestavby, ako sa deje v Cesku. Odpoved bola no povedzme ze rychla. Citujem:
naša spoločnosť na Slovensku neponúka nové vozidlá s pohonom LPG a neponúka ani ich prestavbu v servisoch.
Ak si vozidlo necháte prestaviť na LPG individuálne, tak homologizáciu a prípadnú záruku na komponenty vozidla priamo súvisiace s montážou LPG, nesie ten, kto systém LPG namontoval.

:oops:
To som nevedel, že na slovensku nemontujú do :hyu: plyn. To by ma ani nenapadlo.

Dnes som tankoval plyn aby som zistil spotrebu mimo rýchlostne cesty. Vypočítal som 8,14. Takže som spokojný.

Ešte som si všimol, že po natankovaní do plna mi stále blikajú 4 diódy. Dnes cca 45 km blikali a potom už iba svietili.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

tarcelly: překvapení co? :mrgreen: máš dvě možnosti, buď si koupit další třicítku v čr, předpokládám za vyšší cenu než v sr? Ale nevím, ceníky jsem neviděl ani z vlaku. A nebo kašlat na záruku (což bych já udělal po první servisce, protože když si spočítáš prachy nasypaný do servisních prohlídek? Pak ten imho levný hyundai není zase tak levný, když s ním jezdíš 5let na prohlídky :roll: ) je vůbec u nás na foru někdo, kdo by měl problém s tím, že daný motor plyn nezvládá? Já nevím o nikom, ale nejvíc info bys asi našel v polsku, tam jezdí na plyn skoro všichni, ale netuším jak moc je tam hyu a třicítka rozšířená 8-[ ale zase jejich elpigaz nebo stag bych v autě nechtěl, prostě jim nevěřím, byť tam na něm jezdí téměř všichni...

mnkk: a jak ti mizí benzin? Mám totiž pocit že dokud diody blikají, na plyn nejedeš, proto jestli si najel 45km na benzin tak ti klesla spotřeba plynu z 10 na 8l :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Nexus píše: mnkk: a jak ti mizí benzin? Mám totiž pocit že dokud diody blikají, na plyn nejedeš, proto jestli si najel 45km na benzin tak ti klesla spotřeba plynu z 10 na 8l :mrgreen:
Odhadom tak 5litrov benzinu, viac asi nie (za cca 900 Km) Bliká, ale dioda benzin/plyn svieti na zeleno. Prvý krát to blikalo 135km a ručička sa nepohla. Som išiel po dialnici 150, niekedy aj 180, tak si myslím, že sa to pri 4000 tis. otáčkach nepreplo na benzin. Mám foto pred jazdou a teraz, pohla sa asi 3mm- neviem kolko to je na litre.

Som prešiel 309km a dotankoval som 25 litrov plynu do plna, predtým som mal tiež plno, inak sa to nedá odmerať.

Hneď po štarte počujem ako sa to prepne na plyn.
Naposledy upravil(a) mnkk dne 19 pro 2011, 21:59, celkem upraveno 1 x.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

a proč by se to přepínalo na benál při těch 4000ot? max. to přistříkne a to podle toho jak je to nastavené...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

S0T0 píše:a proč by se to přepínalo na benál při těch 4000ot? max. to přistříkne a to podle toho jak je to nastavené...
V servise mi hovorili, že sa to prepne nad 4000 ot. na benzín. Som sa spýtal, či to myslí vážne, vraj je to tak od výroby nastavené...

Našťastie nebolo.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: LPG

Příspěvek od S0T0 »

no to by mě docela zajímalo, jak to teda povymýšleli.... jak to tak poslouchám...jsem pak zvědavý co ti poví v servisu, jestli by to od 4000ot jelo čistě na benál, tak bych se nato...
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“