Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Jenže Ti se tím živí a můžeš se proti nim bránit.Slušný člověk by nějaké pofiderní databáze zneužívat neměl.A to jeho druhé místo v prvním kole bylo taky jenom díky mediální masírce v posledních dnech před volbou....
Pro mně už tyhle volby skončily a nebudu volit ani to menší zlo
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Ona je mailova databaze na Seznamu bohuzel lehce zneuzitelna, celkem jednoduchym zpusobem se da rozeslat mail do vsech schranek.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Pavle neomlouvej stále.Mně to přišlo i do mailů,které nemají se seznamem nic společného a používám je pouze občas a nechci je mít zaneřáděné SPAMEM,proto se tak k nim chovám.Proto mně velmi zaskočilo,že mi to přišlo i na tyto.Získání takovéto databáze muselo stát hodně peněz.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Tak to mě nepřišlo nic tímto způsobem, jenom starostka naší vísky roznášela každému koresponďák od Z, ve kterém Z občanům sděluje, že je nepřesvědčuje o tom, aby mu dali volební podporu, ovšem kdyby tak učinili bylo by to to pravé ořechové.

to Matysekul: věř mi, že Rosenberg šlechtic je, a historický, vím o tom své a třeba o tom pohovoříme zítra na pivu, jenže Ty tam vlastně asi nebudeš.


to :chasník: Majetkový návrat latifundií KS, ať už měl jakékoli pozadí nebyl korupcí z jeho strany.

Vlastenectví šlechta opravdu nevnímá ve smyslu národním. Pro ní je vlastenectví něco jako věrnost panovníkovi a jemu podřízená služebnost a současně s tím i dobrá péče o poddané (nevěř propagandě, lidí bylo tehdy málo a úmrtnost vysoká a majitel panství se musel lidem věnovat už jen proto, že mu tvořili "přidanou hodnotu" v dešním jazyku řečeno). Král (nebo císař, resp. jeho rod) si musel své postavení mezi jinými rody v dřevních dobách tvrdě vybojovat, často i krvavě (viz Přemyslovci a Slavníkovci), ale ostatní rody jej pak dobrovolně uznávaly. Panovník ale zpravidla vládl množině různých národů či národností a proto jeho nacionalita nebyla až tak důležitá. Jak je důležitá pro národní buditele všech národů a jejich nacionalistické a šovinistické následovníky. Takže kdyby Ti někdo říkal, nebo jsi četl v učebnici, že třeba Habsburgové jsou cizáci, pak bys měl vzít v úvahu, že právo na český trůn získali sňatkem s potomkem Přemyslovců v ženské linii v 9. generaci po smrti Elišky Přemyslovny. A v důsledku toho všechny jejich další generace po tomto sńatku už obsahují přemyslovskou, a tedy m.j. i českou krev. Pro šlechtu, jsou tady mezi námi i lidi, kteří pocházejí ze šlechtických rodů z třeba až z poloviny 8. století, o nějakých 300 let starší než Schwarzenbergové je současné republikánská éra trvající u nás nějakých cca 100 let jen přechodnou etapou. Problém je v tom, že tato republikánská etapa je schopna rozvrátit tradiční civilizační hodnoty vycházející z křesťanství a způsobit tak zánik na těchto kořenech postavené civizace, které se říká "západní". Co je tedy skutečně české: To co mluví česky, nebo to, co má české geny a mluví třeba jinak než česky, nebo to, co žije v hranicích Koruny české, ať už to mluví nebo vypadá jakkoli?
Odklon od panovníka pak vedl k mnoha národním tragédiím (u nás třeba doba po Bílé hoře, v Rusku pak 80 let trvající bolševický stát, ve Francii republikánské zřízení s genocidními skutky vůči vlastnímu obyvatelstvu, v Kambodži vyvraždění jednoho kmene či národa....)

Jo a Schwarzenbergové jsou opravdu rod evropský, tehdy totiž jiné kontinenty ještě nebyly objeveny, spíše jen tušeny.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Jenze Mexican měl na mysli toho konkrétního Rosenberga z odkazu,který jsem přidal :mrgreen: Na pivo bych klidně dorazil,ale bohužel pracuji a navíc na mně zřejmě leze chřipka...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Jo, to je přesně on. Byly doby, kdy se tím ještě neživil a už tehdy ten hrabě byl, dokonce už v okamžiku kdy prolezl na svět.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

matysekul píše:Pavle neomlouvej stále.Mně to přišlo i do mailů,které nemají se seznamem nic společného a používám je pouze občas a nechci je mít zaneřáděné SPAMEM,proto se tak k nim chovám.Proto mně velmi zaskočilo,že mi to přišlo i na tyto.Získání takovéto databáze muselo stát hodně peněz.
To nema s KS nic spolecnyho. Kdo je na netu uz nejakej patek, vi, ze si rozesilaci natahaji ty adresy z paty. Otazka je, co je dost penez ve vztahu k tomu, jaky muze byt uzitek. Kolik zhruba stoji databaze 100 tisic aktivnich emailu (pochopitelne na "sedem trhu") zhruba vim, priserna cena to neni. A zpusobu je pomerne vic, napr. generovani.

Rosenberg je fakt hrabe? To je vcelku ulet :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Není to úlet, předky si prostě nevybíráš. Je to doknce dědičně řádový rytíř jednoho nejstaršího rytířského řádu na světě. Myslím že jsem tenřád zmiňoval v cestpisku o Itálii a v něm o vlivu dějin Milána na českou státnost..
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Chasnik »

Espero: to už se trochu odkláníme od tématu prezidentská volba, každopádně je otázka, nakolik je úpadek tradičních hodnost dán odklonem od panovníka a nakolik ostatními změnami ve společnosti, nezávislými na způsobu vládnutí. Např. Velká Británie je monarchie a problémy tohoto charakteru má obdobné jako republikánské země.

matysekul: ten SPAM by mi ani tak nevadil, koneckonců volební kampaň není nic jiného než (s)prostý marketing, takže hromadné zprávy od MZ a KS týmu jdou do stejného koše jako zprávy od Alzy, Berslevu apod ;) Placená reklama je placená reklama, o tom žádná. Ale strašně mi vadí ta děsivá absence nestrannosti v článcích, rozhovorech a komentářích, kdy téměř všichni novináři stádiodně velebí KS. V pluralitní společnosti je taková názorová shoda statisticky nemožná, takže je jasné, že je jí v tomto případě dosaženo uměle. A toto já považuji za mnohem silnější útok na demokratické principy, než když mi někdo předhazuje opoziční smlouvu, o které tvrdí totéž.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Asi máš pravdu, ale já jsem reagoval hlavně na Tvoje poznámky. To hlavní jsem si řekl už před tím.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od matysekul »

Netuším jestli je Rosenberg hrabě nebo rytíř,ale nějak mi to nesedí.Určitě by se tím chlubil kde by mohl a on se dozajista vychloubá rád.A i kdybych vzal v potaz některé jeho rozhovory,tak o dědičnosti titulu bych pochyboval.

Tady je něco z jeho rozhovoru:
Mluvíte o tom, že jste rytíř. Co to znamená?
To je jedna z mála věcí v současném světě, kterou si nemůžeš koupit. Já ji mám za zásluhy. Ve správný čas jsem byl na správném místě. Byl jsem vlastně v první skupině rytířů, jež byli u nás pasovaní po roce 89; dostal jsem se k vůbec nejstaršímu rytířskému řádu na naší planetě. Měl jsem trochu štěstí.

Jaké zásluhy, můžete být konkrétní?
Hrabal jsem se v zákonech a seznamoval důležité lidi.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/robert-rosenberg-0e ... i-muzi_jup
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Teda fakt plácá. Ale to nic na skutečnosti nemění, že tam je. Jenže to bylo v době, kdy se takhle neživil. Ta dědičnost členství v tom řádu fakt funguje a neměl jsem důvod si myslel že u něj by to bylo jinak.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Farrael »

Podle mě není volitelný ani jeden, ale ve Schwarzenberkovi spatřuji větší zlo. Právě pro tu zednářskou lóži, bildenberg, restituce, atd. Je to silný mocnář, který opravdu nemá zájem na tom, aby tu existovalo nějaké Česko. A je pikantní, že si to myslí i dost němců. Já jsem jen zvědav co bude naše mládež říkat, až budou jednoho dne kopat na Schwarzenberkovejch polích. Proti němu jako člověku nic nemám. Naopak by na hradě vypadal líp jako prezident, ale z mocenských pohledů je příliš nebezpečný. Mediální masáž tvrdí nyní pravý opak, ale to je právě to oč jde. Média patří zrovna těm, kteří jsou tak nebezpeční. Myslete si o mě, že jsem paranoik, ale jsou to nezvaratitelná fakta. Zeman je kapitola sama o sobě, ale nemá tak dlouhé prsty.

Co se týče té propagandy, tak je mi z toho zle na druhou. Fakt Goebbels by se mohl od fanclubu knížete učit. Tfuj.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2809
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Espero »

Tak to bych podepsal, myslím to o té nevolitelnosti obou, jenže někdo z nich tam být musí, ostatně někde o kus výše jsem psla totéž. Obavy o práci na S polích je zase jiný druh propagandy..... :mrgreen:
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Nemusis mit strach, strejda Zeman vyhraje a budeme se dal moci ridit heslem "svoji ke svemu".
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“