Antena na Getzi - ako ju demontovat? Menil ju uz niekto

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Antena na Getzi - ako ju demontovat? Menil ju uz niekto

Příspěvek od Jozef »

Chcel by som sa opytat ci uz niekto demontoval antenu na Getzi, resp vymienal ju za inu. Ja som to chcel urobti a dat tam mensiu, ale neda sa vysrubovat ma niekto nejaky navod ako na to , myslel som si , ze je srubovbacia ale asi to tak nebude.
:?:
Getz 1,5 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

anténa

Příspěvek od vlkobass »

No u mne jde normalne odsroubovat, mela by jit u vsech, asi ji mas jenom zatuhlou, ale musi jit. :idea:
www.ochranamotoru.cz
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Je určitě šroubovací a pokud nejde, zkus do spoje kápnout nějaký jemný olej
(WD40), nechej ho chvíli působit a pak to znova vyzkoušej.
vipe

Příspěvek od vipe »

Souhlas. Ta anténa jde normálně odšroubovat. Měl jsem taky problém ji sundat byla zaoxidovaná poznal jsem to na příjmu rádia, nakonec se to povedlo (WD40) :lol:, příjem se zlepšil ( rádia :lol: )
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Ja jsem na to vzal "kombinacky". Zavit pak, nez ji znovu nasroubujes, necim namazni. Nejlepe nejakym mazacim tukem :).
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: Antena na Getzi - ako ju demontovat? Menil ju uz niekto

Příspěvek od mario_liptov »

Jozef píše:Chcel by som sa opytat ci uz niekto demontoval antenu na Getzi, resp vymienal ju za inu. Ja som to chcel urobti a dat tam mensiu, ale neda sa vysrubovat ma niekto nejaky navod ako na to , myslel som si , ze je srubovbacia ale asi to tak nebude.
:?:
Mam podobny problem ale ten vznikol po zime. Treba na to kombinacky ako pisal kolega predo mnou a po zakruteni nazad olej. Inac pomaha uhlikovy sprej
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Docent »

Tak na Matizovi je prý levý závit. Že by jedna fabrika používala levý a druhá, u evidentně stejné antény, pravý?
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Troska nasili neublizila. Antena jde odsroubovat.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Docent: Kdes prisel na to, ze u Matize a Getze je stejna antena? Co si pamatuju, tak zavit je normalne pravy . . .
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

mylys píše:Docent: Kdes prisel na to, ze u Matize a Getze je stejna antena? Co si pamatuju, tak zavit je normalne pravy . . .
Tak,tak. Jako bývalý majitel tohoto milého vozítka mám ověřené, že levý závit se nekoná. Měnil jsem původní za kratší:starou vyšrouboval u nové mázl závit a našrouboval.
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Po čase jde doopravy velice špatně demontovat. Rval jsem jí kombinačkama a pěkně jsem jí ožvejkal. Ale zase jí nikdo neuradne.
Naposledy upravil(a) xmrak dne 31 kvě 2006, 07:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Karel
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2006, 17:43
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Antena na Getzi - ako ju demontovat? Menil ju uz niekto

Příspěvek od Karel »

Anténa je šroubovací, ale ráda rezne, je třeba ji několikrát do roka namazat-nejlépe WDčkem.Prostě ji chyť do kombinaček a násilím otáčej.
Ladislav Kabeš
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2006, 10:10
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Ladislav Kabeš »

Nemám problém s anténou, ale s protikusem ve střeše. Ten se uvolnil a na hrbolech spíš po jejich přejetí se ozývá v kabině hluk do sebe narážejících vodařských trubek, ktarý přichází nikoliv ze střechy, ale z pravé strany. :!: Pro utažení protikusu je nutná manipulace se stropním
čalouněním.
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Docent »

jaja7 píše:Tak,tak. Jako bývalý majitel tohoto milého vozítka mám ověřené, že levý závit se nekoná. Měnil jsem původní za kratší:starou vyšrouboval u nové mázl závit a našrouboval.
Tak nevím, ale tady dva lidi tvrdí, že ten závit je levý... Třeba zrovna u toho tvého kusu přišel soustružník do práce po pařbě a pustil soustruh obráceně :twisted: .
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Tvrdi to tam pouze jeden clovek a nikde neni napsany, ze antena na Matizovi a Getzovi je stejna.
Ostatne proc by mela - co ma Daewoo resp. ted uz Chevrolet spolecnyho s dvojkou Hyundai - Kia?
Na antene je pravy zavit. To, ze se odsroubuje smerem doleva nic neznamena : )))
Odpovědět

Zpět na „GETZ“