drnčanie v motore

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

Zdravím všetkých SAŤAKOV, mám SANTA FE 2007 2,2 CRDI autoamat, kupoval som ho keď malo najazdených 92 000km. Ja so najazdil nejakých 18 000 a doteraz bolo všetko OK (okrem výmeny ložiska na zadnom kolesi) ale teraz začal motor vydývať nejaký čudný zvuk keď je v zábere. Je to také drnčanie. Najprv som si myslel, že by to mohla byť nejaká netesnosť na trubke od turba, ale teraz to robí aj pri pomalej jazde po meste (pri jemnom pridaní plynu). Neviete niekto poradiť?
Santamato
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od Bolo »

Nemáš uvolněný třeba ten plast. kryt od motoru?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

Asi nie pretože drnčanie je skôr také plechové, a zdá sa mi, že motor trošku stratil na výkone
Santamato
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od zdenek76 »

zjisti si, jestli byl Santík na svolávačce kvůli kompresoru klimatizace, od výroby tam byl špatný spoj a když se tam matice komplet uklepala, dokázalo to udělat pořádnou paseku
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

Kompresor klimatizácie je v činnosti aj keď je klimatizácia vypnutá? Ja som vypol klímu aj ventilátor a drnčalo to aj tak.
Santamato
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od zdenek76 »

v činnosti není, ale ta řemenice se točí stejně, takže matice na ní může drnčet i tak
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
wxmarekwx
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2010, 23:30

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od wxmarekwx »

Ahoj. Podarilo sa Ti zistit,kde je problem? Mam dojem, ze moje robi to iste. Vyraznejsie to je pri studenom starte, ale motor musi byt vyslovene v zabere. Teda zaradeny niktory stupen automatu. Pri jazde sa to pri nie plnom zabere prejavuje tiez.
Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

Nie nepodarilo sa mi nič zistiť, bol so 2x v servise ZA a tam mi povedali, že to robia všetky santa fečka, a ak chcem môžem sa ísť previesť aj na inom aute. Pre nich je ten zvuk normálny. Mne sa to ale nezdá, som zvedavý či to bude robiť aj keď sa vymenia rozvody pri 120 000km. Mimochodom koľko máš najzdených km? Ja mám 112 000km, ale toto drnčanie začalo iba okolo 110 000km. :x :x
Santamato
wxmarekwx
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2010, 23:30

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od wxmarekwx »

Tak to sme na tom uplne rovnako. Tiez mi povedali, ze je to vraj normalne (teda to tvrdi autorizovany servis).
Ked som bol u chlapika co opravuje auta v garazi, tak sa mu to tiez nezdalo.
Ja mam ale najazdenych len 40k (realnych). Kupil som ho nedavno (malo 35k). Ale robilo to od zaciatku.
Kazdopadne v mojom pripade je to vyraznejsie len pri studenom starte a po chvili sa to sa to strati. Teraz ked sa ochladilo sa to (mam dojem) v podstate stratilo. Je ale fakt, ze pri jazde to zostalo... Pripomina mi to stary Fiat Croma pred desiatimi rokmi. Plechovo klepavy zvuk. :(
Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

Je to presne plechovo klepavý zvuk, mne to robí niekedy na voľnobehu keď je studený motor, ale pri jazde to skoro nie je počuť, iba keď pridám v kopci ale tiež to prestane keď sa zníži zaťaženie motora.
Santamato
Davidmoto
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2006, 22:36
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od Davidmoto »

zdravim panove..mam fecko presne 4 roky najeto 68 000 a to drnceni pri zaberu mam od 1000km, vypada to jako kdyby drncel vyfuk..ale je to zrejme na hydrostelech, nebo vstriky, protoze to dela jen v zaberu. zvuk se me nijak za celou dobu nezmenil.. porad stejny neprijemny cvrkot..
wxmarekwx
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2010, 23:30

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od wxmarekwx »

Cim dalej mam vacsi pocit, ze mame rovnaky problem. Resp nam vadi rovnaky zvuk, ktory autorizovany servis ignoruje. Ak sa Ti podari zistit, co je s tym, daj prosim vediet. Spravim rovnake...
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od marco0 »

ist do servisu v ZA je vyhodeny peniaz, ja mam yle skusenosti a chodim an prehliadky do DK.....
Uživatelský avatar
santamato
*
Příspěvky: 12
Registrován: 18 bře 2010, 07:42

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od santamato »

V dolnom kubíne je to lepšie? Aké máš auto?
Santamato
marco0
*
Příspěvky: 59
Registrován: 02 bře 2009, 09:53

Re: drnčanie v motore

Příspěvek od marco0 »

Mam Santa Fe typ CM ale 2,7 V6 benzin a lpg. V Dk sa mi to zda lepsie, pristup cena atd... zatial:) ale tiez ku... zdrazili hodinovku robotu z nejakych 23 na 33 eur, lebo prehliadku po 30 000 som paltil 211eur a po 45 000 uz nejakych 290eur. Po 15 000 som bol v RK a tam somk platil nejakych 220eur
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“