problem EPS

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

problem EPS

Příspěvek od elcaspo »

A je to v pecku :cry: ... Uz asi mesiac mi obcas zasvietila kontrolka EPS a len velmi tazko sa dalo tocit volantom. Cize v pecku posilovac. Pomohlo vypnutie a znovu nastartovanie auta. Ale dnes rano, uz ani na desiaty krat nezhasla a posilovac v... A teraz sa zacne show, pretoze tam mam namontovane LPG a urcite sa budu vykrucat zo zaruky, lebo sa sahlo do elektroniky (aj ked urcite riadiaca jednotka motora nema nic spolocne s posilovacom riadenia. a pri montazi sahol akurat tak nato, ze odpojil nejaky kontakt od vstrekovacov benzinu. Dokonca ani v riadiacej jednotke ked to bolo na garancke nebolo nic on tom zaznamenane v pamati. Nejaka hlaska). Uz som volal do Hyundai a jeden mi povedal, ze zaruka pada, ale priamo importer povedal, ze to mam niekde odniest, ze to rozoberu a potom sa uvidi ci sa uzna zaruka. Neviem ako by montaz LPG mohla posrat EPS. A este k tomu bola montaz robena v novembri minuleho roka a EPS svietilo obcas od aprila maja. Bol som na diagnostike a bol tamkod c1290 a na nete som nasiel toto:
C1290 (Torque sensor main signal failed)
This failure is detected if 'Main Sensor output > 4.6V or < 0.4V'
Failsafe control: Motor Off, Relay Off, Warning lamp ON
(Relay means the failsafe relay built in the control module)

Tak som zvedavy ako sa to vyriesi, kedze to sa opravit neda a dava sa to cele nove a co som tak nasiel cenu u jedneho co to menil na accent-e tak dal za to 43 000 Kc cize cca 1500 Eur.
Oni musia mne dokazat, ze to bolo sposobene montazou alebo ja im, ze nie?
Naposledy upravil(a) elcaspo dne 16 čer 2011, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: problem EPS

Příspěvek od black_sheep »

já myslel že padá jen záruka na motor.. :-k
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: problem EPS

Příspěvek od elcaspo »

to ja tiez....Ved uvidime ako sa to vyvinie. Chlapik priamo asi od importera povedal, ze to je elektricke a ze tam moze byt viacero moznosti preco to odislo. Tak som veeeelmi zvedavy. Aj ked otazka je, ze ci povedia pravdu ako to bolo.
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: problem EPS

Příspěvek od karel2 »

elcaspo: Drzim palce, at to dopadne dobre. Tenhle pristup me dnes uz ani neprekvapuje, ze Ti rekli, ze zaruka pada. Nevim ale, jak je to u jinych znacek. Dnes aby clovek uz reklamoval auto pres pravnika, jinak je to jednani na mrtvici.
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: problem EPS

Příspěvek od elcaspo »

diky Karle...
Dlhsi cas som tu nebol, lebo nejako nebol cas. Tak napisem ako som dopadol. Ked som ho tam odviezol, tak asi po troch dnoch mi zavolali, ze uz je to urobene a ze iba preinstalovali software. Co sa nam hned nezdalo ale budis. Samozrejme v ramci zaruky. Odvtedy mi parkrat po nastartovani znovu nenabehlo, ale potom hej. Az na vcera. Skusal som s nim ist, tocit volantom a potom zhasnut motor, ale uz ani to nepomohlo. Takze sa tam pojde znovu. Zajtra volam kedy maju cas a uz to budeme riesit nie len preinstalovanim softwaru ale celym rozobratim a najdenim priciny a vymeny. Takto sa to neda. A potom sa urcite zacne cely ten kolotoc s uznanim zaruky. Na slovensku obchodnu inspekciu som uz pisal dopredu a odporucili mi kam mam dalej napisat co sa tyka pravnej pomoci a tiez to, ze auto do reklamacie mi zobrat musia. Ako aj naklady spojene s dokazovanim, ze dana vada je sposobena montazou LPG je do jedneho roka od kupy na predajcovi vozidla, ktory musi dat odborny posudok ak chce reklamaciu zamietnut. Tak som zvedavy ako to bude teraz.
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: problem EPS

Příspěvek od elcaspo »

Uz som dostal aj odpoved od zdruzenia spotrebitelov:
...je to presne tak ako pisete - je na servise, ze urobene upravy sposobili vadu, ktoru reklamujete....
to iste potvrdzuje aj bod 5

5. *ú**pravy na vozidle prevedené bez schválenia výrobcu alebo dovozcu a

na závady z týchto úprav *

ak bude problem, ohlaste sa, som ochotny aj ist do servisu Hyundai na rokovanie.....
Tak a teraz zostava uz len cakat
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
elcaspo
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 říj 2010, 17:16

Re: problem EPS

Příspěvek od elcaspo »

Pre info:
vymeneny cely stlpik riadenia "NA ZARUKU" :)
Hyundai i30 1,4i Classic plus autosalon, blue vivid 2010, LPG

Škoda felícia 1,3, 1997, LPG
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: problem EPS

Příspěvek od miskinsr50 »

Ahojte.

Mam problém. Dnes sa mi počas jazdy rozsvietila kontrolka EPS. Podľa manuálu ide o servo riadenie. Včera mi opravovali buchotanie riadenia - úspešne. Počas cesty domou zo servisu mi nesvietilo nic. Až dnes večer.
Ako prve ma napadá, že to ma niečo spoločné s tým, že rozoberali cele riadenie a poodpadali aj elektroniku.

Okrem kontrolky autu nic nie je. Volantom sa toči rovnako lahko, nešklbe to, servo nevypadáva proste nič čo by nasvecovalo problémom.
Zajtra idem do servisu kde mi to opravovali, snad to bude len daka somarina. ](*,)
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“