3x dotaz - elektrika k tažnému zař., denní svícení, trojblik

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
svsv
*
Příspěvky: 24
Registrován: 24 dub 2015, 05:48

3x dotaz - elektrika k tažnému zař., denní svícení, trojblik

Příspěvek od svsv »

Zdravím vás,

jako čerstvý majitel zánovní i30 CW, benzín 1.6, r.v. 2012 ale ještě model 2011, tak potřebuji tažné zařízení a ze zvyku z dřívějšího auta i denní svícení a trojblik.

Dotaz č. 1 tedy zní:
Tažné zařízení - stačí elektrika ta obyčejná přímo ze světel (cca 300,- Kč) nebo taková ta univerzální s "elektronickou krabičkou" (cca 1300,- Kč)? Nevím jestli má i30 CW hlídání prasklých žárovek a jejich pozic?

Dotaz č. 2:
Jde nakódovat denní svícení do hlavních světel anebo se musí bastlit neoriginální DRL? Nebo existuje nějaké jiné, šetrnější řešení?

Dotaz č. 3:
Nemám trojblik - co s tím? Lze udělat, aby byl?

Předem děkuji za cenné rady, je to mů první Hyundai.
Reklama
 

svsv
*
Příspěvky: 24
Registrován: 24 dub 2015, 05:48

Re: 3x dotaz - elektrika k tažnému zař., denní svícení, troj

Příspěvek od svsv »

Sic nikdo neodpovídá, dám sem to, co jsem prozatím zjistil:

ad1) i30 nemá "chytrou" elektriku, na TZ stačí obyčejná el. instalace v hodnotě cca 300,- Kč

ad2) denní svícení bez vrtání/řezání do i30 nelze dostat (s výhradami snad jen spouštěcí modul DRL napojit na mlhovky nebo AHD kit)

ad3) k trojbliku nemohu najít nic konkrétního, co by mě nasměrovalo dál (a např. na dovírání oken dálkou se již neodvažuji ani pomyslet)

Kdyby měl někdo něco konkrétního k věci (odkaz, návod, e-shop apod.), poraďte prosím, ať má "Do-Do" má alespoň funkce, které jsou už léta standardem.
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: 3x dotaz - elektrika k tažnému zař., denní svícení, troj

Příspěvek od nulda »

trojblik jde dodelat lehce, staci koupit jen modul. Ale myslim ze pak kontrolka blikne jednou a ten modul to nejak dopocita a dvetla bliknou 3x nebo tak nejak a dovirani oken jde take udelat. Neni to nic sloziteho. Slo to koupit nekde na zahranicnim webu a stalo to myslim kolem 100USD. Urcite se to tady resilo
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Okna nejsou lehka, prave se to tu nekde resilo automaticke dovreni oken pri zanceni.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: 3x dotaz - elektrika k tažnému zař., denní svícení, troj

Příspěvek od copper5252 »

1: hlidani žarovek bude mít

2: nakodovat dení svícení možna zaleží na centralní elektrice tedy BCM jednotce , pokud by nešlo nakodovat tak neni problem ho dodělat :) "( ja mám i30 rok vyroby 2015/2 a deni svíceni lze nakodovat jako potřebuji , mam to tedka tak že mi při dením svíceni sviti i zadní světla :D :D , připadne leze u měn zmenit aby místo original deního svíceni svítly normální světla a další možnosti )"

3: co se týká troj bliku mněl by jít nakodovat přez diagnostiku ale zase zaleží na BCM jednotce jestli to umožní

osobně doporučuji si bud koupit diagnostiku bud VCI cca 50 tisic se da sehnat a nebo od Hicom cena cca 9000 kč z oběma diagnistikama se dá udělat spusta věcí :)

pokud nechceš investovat tak si musíš najít někho kdo má diagnostiku . možná skusit i autorizak ale pochibuji že by se v tom chtěly hrabat , spiše odpověd bude že to nejde a bla bla :evil: , jsou to je vymluvy
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“