Vhodné pneu pre Getz 1.1

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Vhodné pneu pre Getz 1.1

Příspěvek od Juraj »

:roll: ....zdravím.
Mám Getz 1.1 obutý na pôvodných pneu Kumho 758 Power Star v rozmere 165/65 R14. Nehovorím že sú to zlé pneu, no na suchej vozovke sa mi zdajú byť hlučnejšie ako je priemer. Na vode sa chovajú celkom ok. Vadí mi hodne ten rozmer 165/65R14. Vyzerajú dosť malé a auto vyzerá "nedospelo" :( ako keby malo kolesa z fúrika.
Poradte mi vhodný rozmer k motoru 1.1 tak aby sa nezvýšila spotreba a hlučnosť, poprípade aj značku a dezén ak máte dobré skusenosti.
Môj favorit sú:
Continentál EcoContact3 rozmer: 165/70R14 alebo 175/65R14, sú výborne v testoch, majú nízky valivý odpor /dobrá sotreba/ sú tiche.
No taktiež uvažujem o
Barum Brillantis v 175/65R14
Pirelli P3000 v 165/70R14
Reklama
 

Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

vyššie pneu

Příspěvek od Juraj »

..áno uvažoval som aj o obutí v tomto rozmere na alu disk, ale alu disky musia počkať. V podstate kryt kol je veľmi podarený.
Čo sa týka rozmeru 165/70R14 je to len nárast o 8mm pri 175/65R14 len o 7mm +1cm v šírke, takže žiadný traktor. Dokonca si myslím že vyššia pneu aj lepšie tlmí nerovnosti na vozovke ako tá s nizkým profilom.
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

kola

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

to same jsem resil nedavno. Mel sem na original plechach zimni nandane 165/65/14 a uz se mi nechtelo ty KUMHA vracet zpet. Hlavne z duvodu o kterem pises. Vypada to divne a ze bych si byl v zatackach a pri vyssich rychlostach moc jisty ... to opravdu nemohu rici :o)

Nakonec jsem poridil 15" ALU a ContinentalPremiumContact 2 ve 195/50/15 (ano vim neni v TP), ale mel jsem moznost (diky memu vstricnemu autosalonu) si vse dopredu vyzkouset.

Auto sedi jako pribite, a to doslova, brzdeni na mokru i suchu je velice prekvapujici (jen se bojim aby ti za mnou zastavili take tak rychle :o)
A posledni vec ... dobre to vypada :o)

Tak a ted negativa ... pri prechodu na 15" v jakemkoliv rozmeru (myslim sire) ti klesne komfort, co se tvrdosti tyce ... proste je citit kazda dira a nerovnost. To jestli mas sportovni nebo cestovni pneu uz to moc neovlivni.

Dale s vetsi sirkou roste valivy odpor kola, takze jiste zleniveni je tam znat ... kdyz jedu sam tak mi to neprijde ale kdyz vezu vice lidi uz to znat je ... ale porad si rikam ze je to 1.1 .... pocital jsem s tim.

a naposled vetsi hluk zpusobeny sirsimy pneu ... vybral jsem pomerne kvalitni pneu bez smeroveho dezenu (jsou hlucnejsi) a jsem spokojen.

http://www.fnplzen.cz/users/hlavnicka/foto/getz/

PS: kdybych vybiral ted sel bych bud do 185/55/15 nebo 175/65/14 ... kvuli komfortu ...ktery mne (a kazdeho koho jsem vezl) na originalnich pneu opravdu prekvapil ....

Hodne stesti pri vyberu
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

ROOM: Mohl bys prosímtě upřesnit ET tebou použitých 15" litých kol? Díky.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

rozhodnutie

Příspěvek od Juraj »

:D ....takže po dôkladnom preštudovaní rozných testov a recenzii pneu, som si objednal Continental Conti Ecocontact 3 165/70R14 od Pneuservisu-Pešíček Treboň CZ.
Uvidím, či fakt výsledky testov zodpovedajú realite. Presvedčila ma kratšia brzdná dráha /nakoľko nemám ABS, čo mi ho vlastne nahradí/, dobrý konfort a ovladatelnosť na mokrom a suchom povrchu.
Skušenosti zdelím pak :wink:
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROOOM »

2Mylys

Getz ma original 46 a tyhle ENZA jsou 42 .... spravne sis vsiml, ze je to jentaktak ... aby to necouhalo ven.... :o)

http://www.e-pneu.cz/hledej_alu.php?z=1 ... &ra=n&po=v

2Juraj

Jasne, tohle je rozmer co se dava na 1.2 Fabie = asi to bude fakt komfortni jizda (to myslim vazne), ale mozna to delaj protoze je Fabka tezsi.

Jinak o tom tvrzeni s ABS pochybuju, to nenazenes ani hooodne sirokyma pneu. Proste ABS ma sve pro i proti, ale nepovazuju ho za predrazeny vymysl vyrobcu (na rozdil od jinych vymozenosti).

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

Getz ozaj sedí

Příspěvek od Juraj »

Getz opravdu sedi dobre aj s rozmerom pneu 165mm, je to aj vďaka veľmi podarenému podvozku 8) , ktorý bol vyprojektovaný aj pre niejaký nový sportovo-futuristický model ktorý bude Hyundai vyrábať od roku 2007.
Preto som aj ja ostal pri nových pneu v rozmere 165mm, spotreba by sa nemala zhoršiť a ani vnútorný hluk. Akurát som si s nimi zdvihol /profil 70%/ podvozok o cca 8mm vyššie.
Zväčšil sa obvod kolesa, tak pak uvidím co to udelá :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Můj nový Getz 1,1 měl plechové disky a pneu Kumho 165/65 R 14. Koupil jsem liťáky FONDMETAL (original pro Getz), plecháče jsem nechal na zimní obutí také 165/65 - v zimě užší nevadí. Už se těším až sjedu původní Kumho a nasadím 175/65 R14, mohu i 185/60R14 - podle typového listu od liťáků.
Nechal jsem si to i zlegalizovat v technickém průkazu (za 50 Kč)
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

zapis do TP

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj, muzu se zeptat na presny postup zapisu vyjimky do TP? Co vse potrebuji .... Diky
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: zapis do TP

Příspěvek od Cemar »

ROOOM píše:Ahoj, muzu se zeptat na presny postup zapisu vyjimky do TP? Co vse potrebuji .... Diky
Vzal jsem velký techničák, občanku a typový list, který jsem si vyžádal při koupi disků od prodejce, zašel jsem na příslušný úřad (dopravní odbor městského úřadu, nebo tak nějak..), zaplatil 50 Kč a za 15 minut to bylo. V typovém listu je mimo jiné uvedeno, že "tento disk je určen pro zástavbu do vozidla Hyundai Getz", dále značka rozměr disku, doporučený rozměr pneumatik, razítko a podpis prodejce, razítko a podpis dovozce.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

alu disky pro Getz

Příspěvek od Juraj »

...italská spoločnost FONDMETAL je výhradný dodávateľ alu diskov pre všetky vozidla Hyundai /a myslím že už aj KIA/ dodává ich priamo do výroby v Korei, kde na nich sedia seriove a akčné autá.
Minule som pozeral ich web /Fondmetal.com/ a ich výrobky pri individuálnej kúpe sú dosť drahé. Sú oveľa drahšie ako napr. Allesio , Stillauto a pod. Cenovo sa doťahujú na disky OZ , BBS a pod. tu v SR.
Je to dosť nevýhoda, že len na ich disk sa dá urobiť zápis do veľkého TP
:oops:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: alu disky pro Getz

Příspěvek od Cemar »

Juraj píše:...italská spoločnost FONDMETAL je výhradný dodávateľ alu diskov pre všetky vozidla Hyundai /a myslím že už aj KIA/ dodává ich priamo do výroby v Korei, kde na nich sedia seriove a akčné autá.
Minule som pozeral ich web /Fondmetal.com/ a ich výrobky pri individuálnej kúpe sú dosť drahé. Sú oveľa drahšie ako napr. Allesio , Stillauto a pod. Cenovo sa doťahujú na disky OZ , BBS a pod. tu v SR.
Je to dosť nevýhoda, že len na ich disk sa dá urobiť zápis do veľkého TP
:oops:
Loni v létě jse je kupoval za 2 380 Kč za kus, myslím, že to není tak moc drahé...
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

..dobrááá cena !

Příspěvek od Juraj »

...wau tak v takej cene by som to bral aj ja ! ....nebola to niejaká výpredajová akcia resp. ukončenie výroby daného model alu disku ?
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: ..dobrááá cena !

Příspěvek od Cemar »

Juraj píše:...wau tak v takej cene by som to bral aj ja ! ....nebola to niejaká výpredajová akcia resp. ukončenie výroby daného model alu disku ?

Kupoval jsem je přímo u prodejce Hyundai (Pardubice) a skutečně byly v akci.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2077
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

dobry ceny alu maji i zde - http://www.tuning-centrum.cz
Odpovědět

Zpět na „GETZ“