Lantra "chcipla" a uz nenastartovala ...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Lantra "chcipla" a uz nenastartovala ...

Příspěvek od vladinko-SK »

Cafte borci.
Mam Lantru 1,8 GT rok 94. Dnes rano som v pohode nastartoval, pohol som sa a o 10 metrov motor zdochol. Pri opatovnom pokuse o start uz nesvietili kontrolky ABS, ABG, olej ani dobijanie, v podstate nesvietilo nic okrem indikacie dveri a osvetlenia pristrojov. Starter sa toci v pohode ale motor nenaskoci ...
Co moze byt? Vsetky poistky aj v kabine aj v motore su OK.
Dakujem vopred za rady. Dost by mi to pomohlo:-) ako platit v servise 2000 len za to ze otvoria kapotu:-)
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Reklama
 

have

Příspěvek od have »

budes muset vzít nějakou " vadasku" a změřit kde se ztrácí elektrika, že nedojde až do ECU :D
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau, no mne se to jevi jako imobilizer, treba, ale jestli ti nesviti ani kontrolky, to je divne, mopzna ti vypadl nekde nejaky vodic, to by bylo reseni pokud pises ze VSECHNY pojistky jsou OK. Zkontroloval bych vodice ktere jsou dostupne a pojistky pro jistotu promeril. No a pokud na nic neprijdes tak ti asi nezbyde nic jineho a budes muset na diagnostiku...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

Zdar
Taky bych se přikláněl k tomu, že ti nejde napětí Do ŘJ.kámošovi jednou zkratoval kabel od čidla a odpálilo mu to ŘJ a to se chovalo uplně stejně jako tobě...Dopadlo to ale dobře,ŘJ jsme rozebraly a zjistily jsme že byla pouze přepálená folie na plošnáku...
Uživatelský avatar
Ampér
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2005, 19:24
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ampér »

Ahoj
mě se dnska stalo něco podobného ráno,nastartoval jsem a ujel asi tak dvacet metru a auto chcíplo,ale kontrolky svítíli v pohodě ,tak jsem auto nechal a šel jsem pěšky ,když jsem přišel šel jsem se nato podívat s kámošem a zjistili jsme ře mi spadlo rozvodové kolo s vačkového hřídele,zítra to vezu do servisu na reklamaci kde dělali rozvody
Hyundai Lantra 96/ 1.8 16V Gls G4GM
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

Tak borci, vcera som bol v servise ale diagnostika nic neukazala. Okrem ineho mi mali robit vyfuk tak po diagnostike zavolali zvaraca a ten to varil ... ked dali auto zo zdvihaku dole, vsetko kontrolky nabehly a auto nastartovalo, ti servisaci boli s toho hotovi ale najhorsie bolo ze ked to ide nemaju sancu najst poruchu ... tak teraz poradte ...
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
Uživatelský avatar
vladinko-SK
**
Příspěvky: 130
Registrován: 03 čer 2006, 18:34
Bydliště: Zvolen - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladinko-SK »

kokroff píše:Cau, no mne se to jevi jako imobilizer, treba, ale jestli ti nesviti ani kontrolky, to je divne, mopzna ti vypadl nekde nejaky vodic, to by bylo reseni pokud pises ze VSECHNY pojistky jsou OK. Zkontroloval bych vodice ktere jsou dostupne a pojistky pro jistotu promeril. No a pokud na nic neprijdes tak ti asi nezbyde nic jineho a budes muset na diagnostiku...
toto auto IMO zial nema, len alarm a ten prerusuje nejake relatka pod volantom a ked ich servisaci vytiahli a pretestovali boli vsetky OK a aj alarma bol OK
Hyundai Lantra 1,8 GT (G4CN), 15" elektrony
have

Příspěvek od have »

nějak mě uniká "diagnostika nic neukazala". tzn, že šlo načíst záznamník chyb z ECU i když auto nestartovalo? Pokud ano, tak aspon dobrá zpráva, že UCU má napětí. Jinak, blbá závada. Než ti to udělá znovu, tak si sežen autoelektrikáře, který se vyzná v HYU, mechanici ti vědí většinou o autoelektrice prd. :)
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

have píše:nějak mě uniká "diagnostika nic neukazala". tzn, že šlo načíst záznamník chyb z ECU i když auto nestartovalo? Pokud ano, tak aspon dobrá zpráva, že UCU má napětí. Jinak, blbá závada. Než ti to udělá znovu, tak si sežen autoelektrikáře, který se vyzná v HYU, mechanici ti vědí většinou o autoelektrice prd. :)
Některý čidla nejsou napojený na okruh.Proto,když je třeba špatný snímač kliky nesvítí CHEEK ENGINE a neodhalí to ano diagnostika.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
have

Příspěvek od have »

ještě se poptám, čtu, že máš chiptuning, a to ti dělali kde? Přehranej soft, nebo výměna paměti?
have

Příspěvek od have »

Tommas33 píše:
have píše:nějak mě uniká "diagnostika nic neukazala". tzn, že šlo načíst záznamník chyb z ECU i když auto nestartovalo? Pokud ano, tak aspon dobrá zpráva, že UCU má napětí. Jinak, blbá závada. Než ti to udělá znovu, tak si sežen autoelektrikáře, který se vyzná v HYU, mechanici ti vědí většinou o autoelektrice prd. :)
Některý čidla nejsou napojený na okruh.Proto,když je třeba špatný snímač kliky nesvítí CHEEK ENGINE a neodhalí to ano diagnostika.
mě by totiž zajímalo o jaké diagnostice je řeč, když auto nešlo nastartovat. Jinak Lantry 92-95 mají poměrně blbuvzdornou diagnostiku. :D
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

have píše:
Tommas33 píše:
have píše:nějak mě uniká "diagnostika nic neukazala". tzn, že šlo načíst záznamník chyb z ECU i když auto nestartovalo? Pokud ano, tak aspon dobrá zpráva, že UCU má napětí. Jinak, blbá závada. Než ti to udělá znovu, tak si sežen autoelektrikáře, který se vyzná v HYU, mechanici ti vědí většinou o autoelektrice prd. :)
Některý čidla nejsou napojený na okruh.Proto,když je třeba špatný snímač kliky nesvítí CHEEK ENGINE a neodhalí to ano diagnostika.
mě by totiž zajímalo o jaké diagnostice je řeč, když auto nešlo nastartovat. Jinak Lantry 92-95 mají poměrně blbuvzdornou diagnostiku. :D
Samozdřejmě se bavíme o diagnostice na identifikaci závad.Nebo existuje nějaká jiná? :shock:
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
have

Příspěvek od have »

Snad vyčtení chyb z ECU není diagnostika.
Diagnostika je souhrn měření, nastavení a kontrola veličin při provozu auta jako celku řízeného ECU... velice zjednodušeně, pomocí externího vyhodnocovacího zařízení. Vždy ve spolupráci s ECU.
have

Příspěvek od have »

have píše:Snad vyčtení chyb z ECU není diagnostika.
Diagnostika je souhrn měření, nastavení a kontrola veličin při provozu auta jako celku řízeného ECU... velice zjednodušeně, pomocí externího vyhodnocovacího zařízení. Vždy ve spolupráci s ECU.
pro doplnění : http://www.pc-autodiagnostika.cz/co_je_ ... ostika.php
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

have píše:
have píše:Snad vyčtení chyb z ECU není diagnostika.
Diagnostika je souhrn měření, nastavení a kontrola veličin při provozu auta jako celku řízeného ECU... velice zjednodušeně, pomocí externího vyhodnocovacího zařízení. Vždy ve spolupráci s ECU.
pro doplnění : http://www.pc-autodiagnostika.cz/co_je_ ... ostika.php
Jasně,takže ne diagnostika,ale Hi-scan test!
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“