Logika digitální klimy

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Logika digitální klimy

Příspěvek od Tomikp »

Co to je proboha za logiku??... ale postupně. Na automatiku jezdím spíše sporadicky a spíše v létě. Teď jsem jel do Čáslavi a tak mě nějak napadlo zapnout automatiku, ono si to pak samo hlídá jestli fičí na nohy nebo nahoru, je to takový příjemnější a v autě se nedělá vedro nebo zima. Prostě je pořád stejně. Teplota venku byla 8°C. Jak ale stoupla teplota v autě, místo aby dovnitř začal přifukovat studený vzduch z venku, zapne se automaticky klima. A to mi přijde nelogické. Proč auto, když má vnější teploměr, tohle nějak nevyhodnotí a proč se klima nezapne až pokud je venku víc nebo stejně jak vevnitř?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

Nevím jak je to u 02,ale u mě je to podobné. Problém je v tom,že čidlo podle kterého se automat řídí má možná až moc rychlou reakci.Vždy je to jen pár minut co se snaží klima vyrovnat teplotu interiéru studeným vzduchem zvenčí.Navíc čidlo je za sklem což taky má určitý vliv.Chybu bych v tom neviděl ba naopak snaha vždy opravdu udržet požadovanou teplotu je super :lol: .
Nic není takový jak vypadá.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mne by stacil klidne zase manual, ale dela mi to samy...vlastne vsechno dela za me, pak si pripadam jak nemohouci:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „SONATA“