Dojezd na palivovou rezervu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Petr

Dojezd na palivovou rezervu

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
mate nekdo zkusenost kolik se da zhruba najet km od doby co zacne svitit kontrolka stavu paliva?
Reklama
 

Martin

Příspěvek od Martin »

Od prvního probliknutí kontrolky paliva ujedu ještě 100 km (při prům.spotřebě 6l) a natankuju okolo 41-ti litrů. Tak mi to vychází že při 45l nádrži začne hladové oko svítit když ssebou vezu ještě 9-10l.Ale je možné, že to u každého auta bude jiné, podle toho jak tam ten korejec ve výrobě umístil čidlo:-)
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

rezerva

Příspěvek od Juraj »

:roll: ..ja si myslím, že pokud začne sem tam svietiť hladové oko, je v nádrži ešte cca 5-6 litrov čiže na dojazd cca 80-85km pohodovou jazdou. :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Peter

rezerva

Příspěvek od Peter »

pri jazde v meste mi rezerva vzdrzala na 94km...ledva som dosiel na pupmu. Takze je to cca 7l
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Začala svítit kontrolka, dotankoval jsem 38,5 l do plné, takže tam bylo cca 6,5 l, což je cca na 100 km. Vcelku v souladu s předešlými příspěvky.
Pozn.:- ručička palivoměru už ležela na E (empty).
- docela mi vadí, že palivoměr ukazuje pořád, i při vypnutém klíčku - signál pro případné zloděje benzínu.
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Co?

Příspěvek od vlkobass »

A jak ti asi tak ten benzín ukradnou?? :shock: Snad nemyslíš přes hrdlo?? To šlo tak akorát u staré 120. Osobne jsem se akorát jednou setkal s navrtanou nadrzi na spodku u Fabie,, to bylo v garazich, byl to otvor 6mm a nechápu jak ten benzin z toho dostali, udajne chybelo cca 10l... A jestli ukazuje palivomer i stále nebo jen při zapnutém zapalování bude potencionálnímu zloději jedno,, v řadě stojících desítek vozidel bude mít málokteré prázdnou nádrž.. :lol:
www.ochranamotoru.cz
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Fakt to přes hrdlo nejde? Strčit hadičku a vysát...? Je tam nějaká záklopka? To bys mě uklidnil... :wink:
Dostat se přes uzávěr nádrže totiš není tak složité - zajištění jen plastovým zobáčkem, možná lze odjistit plastovou planžetou bez známek poškození (nezkoušel jsem) anebo normálně šroubovákem :(
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Milan

Příspěvek od Milan »

Docela hustý zkoušet dojezd na rezervu,velmi rychle se tak dá zničit velmi drahé palivové čerpadlo které se 'koupe' v benzínu a je jím i chlazeno.Při rozsvícení kontrolky paliva je v nádrži zhruba 10 litrů paliva a to je ještě dostatečné množství pro zabezpečení dostatečného hlazení čerpadla,a je nejvyšší čas navštívit svou oblíbenou ČS.
Trvalé zobrazení množství paliva měli všichni japonci a korejci ve kterých jsem jel. :shock:
Patris
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2005, 20:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patris »

Kámošovi ukradli benzín z Lady tak, že odšroubovali vypouštěcí šroub z nárže, který je na dně. Asi pod auto asi nějakou nízkou nádobu, protože pod au¨tem nebyla velká louže. Ta se objevila až potom, co nic netušící (myslel si, že mu to ukradli asi vrchem) začal nalejvat nový benzín z kanistru a ten mu začal vytékat spodem :(
Hyundai Lantra 97 combi, 1.6 benzín
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Taky se mě nezdá až tak nereálné tahat benzin ven přes hrdlo a tak mě to laksní víčko a stálé ukazování stavu paliva taky mrzí. Hlavně nechápu, proč to tak Hyundai řešil? - to je ten budík furt pod proudem? přece to snad není řešeno mechanicky, ne?
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Promiňte, že se mezi vás vmísím se svou Sonatou, ale jenom se s vámi podělím o zkušenost na téma víčko nádrže.
Sonatu jsem kupoval jako ojetou. Při předávání klíčů mi předchozí majitel dal i klíč od nádrže .... :?: Navíc s emblémem Škoda auto ... fuj :?
Prostě a jednoduše prý při jednom tankování zapoměl víčko na pumpě u stojanu ... Po té tam zkusil dát víčko z manželčiny felicie a ejhle pasovalo ... :?
Tak mám na Sonatě zamykací víčko z feliny ...
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Lukino, to se ti u Getze stát nemůže, tam je víčko šikovně přivázené, takže ho nikde nezapomeneš..... :D
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

:) Jo, ale při každém tankování se do té plastové "šňůrky" zamotám - asi ji ustřihnu :) Taky jsem ztratil víčko nádrže, ještě u Lantry, při tanování jsem jej odložil za střešní lyžinu a ... při dalším tankování jsem zjistil, že mi něco chybí - ještě že tam Lantra měla zpětnou klapku - nic nevyteklo :)
Podle mých zkušeností, když začne trvale svítit hladové oko, tak v nádrži zbývá 5-7l benzínu. Palivoměr je řešen tak, že po vypnutí zapalování jakoby "zmrzne". Není mechanický, jen si sviňa pamatuje poslední polohu a nevrací se - toto bylo už u Lantry z roku 96.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Co se snurky od nadrze tyce, take vzdycky premyslim, jak ji prekroutit, aby se spravne ohnula. Ale nezoufam, a doufam, ze to je jen o zvyku :D Co se tyce palivomeru, tak vezte, ze novy Getz to uz nedela. Raficka spadne po vypnuti zapalovani dolu. A hladova kontrolka se mi, rekl bych pravidelne, zapina pri 7 litrech rezervy. Taky se vam zda, ze cim je benzin drazsi, tim vic sledujeme palivomer misto otackomeru? :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

U nového Getze mi hladový oko vůbec neproblikává, jak je to běžný u ostatních aut. Jak jednou zapne už nezhasne. Rezerva je tam opravdu asi těch 10l. A co se týče té šňůrky, ze začátku jsem se snažil uchytit zátku do držáku ve víčku, ale nakonec jsem se na to vykašlal.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“