Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od milosh »

V poslední době při cestování po republice se napříč kraji setkávám s tím, že lidi nedodržují bezpečnou vzdálenost mezi auty. Nepozorujete taky podobný stav?

Nejčastěji to je "mlaďas" plnej testosteronu nebo žena 30-40 let, co jsem vypozoroval.

Na několika autech už jsem viděl samolepku, která by to asi vyřešila :lol:

NELEP SE MI NA PRDEL, NEJSEM TVOJE STARÁ

Jezdím podle pravidel a auto výkon má, takže louda taky rozhodně nejsem, aby byl důvod takto jezdit. To fakt dnes každý spěchá aby byl o minutu dřív doma?

Co je bezpečný odstup:

Pěkně to je popsáno v tomto článku, viz.

Konkrétní definice bezpečného odstupu by v zákoně nebyla ničím výjimečným, mají ji v Rakousku i Německu, kde platí pravidlo známé jako „polovina tachometru“. Tedy při rychlosti 100 kilometrů za hodinu by měl být rozestup mezi osobními auty alespoň padesátimetrový. Tomu, kdo pravidlo nerespektuje, hrozí pokuta. „Může dosáhnout 400 eur, k tomu dva body a tříměsíční zákaz řízení,“ upřesnil Jorg Krist ze Všeobecného německého autoklubu (ADAC).

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/35 ... nisterstvo

Kdyby tady byly pokuty jak v cizině, hodně lidí by si rozmyslelo, že nebudou jezdit jak jelita.
Reklama
 

Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Nedoržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly

Příspěvek od Hugo11 »

Muze to byt castecne zpusobene tim, ze lide dnes obecne velmi neradi jezdi na viceproudych silnicich v pravem pruhu. Pri dodrzeni spravneho odstupu navic ani nemaji pocit, ze ten vzdau chce jet rychleji a neuhnou uz vubec. Tim maly odstup neobhajuju, jen uvazuju o duvodech...
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od milosh »

No to s tim vubec nesouvisi, napr. vcera jsme jeli v noci z Prahy z koncertu a treba na 3 proudove silnici jedou vsichni uprostred, jako by ten pravej pruh smrdel. Hodne "ridicu" by si melo zajit do autoskoly znova...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

On je ten pravej mnohdy tak rozflákanej od náklaďáků, že se jím nedá s osobákem jet ](*,) ](*,) ](*,)
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Pjotr1 »

Pravý pruh "smrdí" protože tam jezdí přetížené kamiony a v tom pruhu jsou ve výrazně větší míře díry. A druhak (např. na městských okruzích) se do pravého pořád připojují z nájezdů. Takže ten prostřední je taková pohodová klidná volba.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od milosh »

Tak já vám nevím, ale jezdím po D8 a pak D11 občas a tam žádný díry nejsou, na D1 možná, ale tam jsou snad i vlevo, to je masochismus jezdit Praha Brno tímto směrem.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od petzl62 »

D1 je prakticky komplet po opravě a díry tam fakt zatím nejsou, ale ten pravý pruh je tak přecpán kamiony, že se tam fakt trvale jet nedá. Což ale neplatí na úsecích s třemi pruhy a tam ty středoproudařské ignoranty fakt nechápu ](*,).
A co se bezpečného odstupu týká, souhlas s tím, co píše milosh. Jenže, budeme li dál pokračovat v tomhle tempu omezování všeho, budeme už za chvilku opravdu jen tupé stádo ovcí. Což už stejně většinou jsme #-o
A radost z jízdy autem se vytratí někam do konce zažívacího traktu, bude jen a jen strach. Což ještě chvílemi, výjimečně nemám [-o<
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Richard555 »

Včera tuším na senamu.cz nebo na novinkách ukazovali video o tom jak předjíždí na dálnici kamion druhý asi 2 minuty , přičemž tvrdili, že to mají zdokumentované a mají i značku a řidiče (tuším poláka) čekají krušné chvilky. Nad tímhle se už ani moc nepozastavuju, ale nad čím se pozastavuju, že za ním (kamionem) byl nalepen autobus a to mi fakt hlava nebere, nalepenej autobus nejspíš i s lidma co to valí za kamionem 90- 100 s mezerou odhadem 10m a to jsem hodně optimistický. Kua to lidi nemají už žádný pud sebezáchovy ? Vždyť ten autobusák, když pominu že veze za sebou lidi, má před sebou akorát obrovský sklo a pár chladičů jinak nic ...... už jen tohle by mě nutilo být od kaminonu s návěsem pořádně daleko !!!!!
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od petzl62 »

Vidíš Richarde a tohle v té diskuzi pod tím článkem nezaznělo :!:
Tedy aspoň tam, kam jsem to dočetl protože to fakt už nešlo.
Nikdo tam toto neřešil a já prostě do diskuzí na seznam nepíšu.
Ale jako by to bylo úplně normální :-k
A pak to končí tak, jako nedávno na D2 u Brna [-o< :oops:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Boryš »

To s tím lepením na zadek auta nezažívám poslední dobou, ale víceméně celou dobu co mám řidičák.
A když se jede v koloně tak je problém nějakou vzdálenost dodržet. Hned se do mezery někdo nasere...
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Hugo11 »

Richard555 píše: 07 srp 2023, 18:03 Včera tuším na senamu.cz nebo na novinkách ukazovali video o tom jak předjíždí na dálnici kamion druhý asi 2 minuty , přičemž tvrdili, že to mají zdokumentované a mají i značku a řidiče (tuším poláka) čekají krušné chvilky. Nad tímhle se už ani moc nepozastavuju, ale nad čím se pozastavuju, že za ním (kamionem) byl nalepen autobus a to mi fakt hlava nebere, nalepenej autobus nejspíš i s lidma co to valí za kamionem 90- 100 s mezerou odhadem 10m a to jsem hodně optimistický. Kua to lidi nemají už žádný pud sebezáchovy ? Vždyť ten autobusák, když pominu že veze za sebou lidi, má před sebou akorát obrovský sklo a pár chladičů jinak nic ...... už jen tohle by mě nutilo být od kaminonu s návěsem pořádně daleko !!!!!
Celkem by me zajimalo jaky prestupek s nim hodlaji resit, pokud to nebylo v useku zakazu predjizdeni nakladnich vozidel nad 3,5t ...

Jestli § 36 odst. 4 "Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg a řidič jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, nesmí předjíždět jiné vozidlo, pokud k jeho předjetí nemá dostatečnou rychlost, takže by omezil v jízdě ostatní vozidla svou výrazně nižší rychlostí jízdy. ",
tak to muzou ve dne pokutovat opravdu kazdy jeden na dalnici predjizdejici kamion, protoze alespon jedno auto tim urcite omezi. Nebo nevim podle ceho si vyberou, jestli omezeni 5 aut je jeste OK a 6 uz jsou moc, nebo jakou na to maji metodiku :)
Autobusak ten je bez komentare...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od oltcitak »

Hmm, za mnou v poslednej dobe naopak maju vsetci až moc velky odstup a neviem prečo? :-k a to myslím fakt vazne, je to tuze podozrivé, asi posadim drahu za volant a pôjdem druhým autom za ňou :?:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od XMira »

Zrovna tenhle týden se mi pověsil na zadek (opravdu snad metr a půl) trotl ve dvacet let starém autě. Asi proto, že jsem hned na značce neměl povolených 70. Což jsem neměl, protože za dalších 200m je kruháč, takže bych jen zbytečně brzdil. Za kruháčem jsem si říkal, že to budu řešit a on nikde. Na kruháči odbočil k obchoďáku. IMHO by psychopat, co vytvoří takhle nebezpečnou situaci, i když ví, že za pár metrů bude zastavovat, neměl mít právo řídit ani labutě na pouti. Ale fakt nemá cenu se rozčilovat. Takových lidí člověk potká..... Ještě, že mám takovou ošklivou vlastnost, že když se mi někdo lepí na zadek, tak začnu spíš zpomalovat. :mrgreen:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od Georges »

Je to pořád dokola. Kamion v pravém pruhu jede 80 km/hod. Levým pruhem ho předjíždí jiný kamion, který jede 85/km hod, předjede ho asi po 1.500 metrech. Držím se raději v pravém pruhu, než si to ti dva blbečkové mezi sebou vyřídí. Jedu cca 90 km/hod, klidně bych oba předjel, nicméně v levém pruhu mě předjíždí další kamion, ten jede asi 95 km/hod. Najedu za něj, a on jede pořád 95 km/hod.
Takže mě předjíždějí všichni, co jedou v pravém pruhu. Ani se jim nedivím ...
cestovatelcasem
**
Příspěvky: 144
Registrován: 07 dub 2022, 17:19

Re: Nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi vozidly 🚗

Příspěvek od cestovatelcasem »

milosh píše: 07 srp 2023, 14:40 No to s tim vubec nesouvisi, napr. vcera jsme jeli v noci z Prahy z koncertu a treba na 3 proudove silnici jedou vsichni uprostred, jako by ten pravej pruh smrdel. Hodne "ridicu" by si melo zajit do autoskoly znova...
Prej na tohle (neodůvodněný ježdění v levym pruhu) jsou hodně alergický policajti v Německu i Rakousku a docela za to dávaj pokuty... Zkušenosti kolegy autíčkáře, co bydlí hned za hranicema a co se svými BMW 5/Mercedes Viano jezdí do Reichu často...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“