skripanie:(

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

skripanie:(

Příspěvek od zubmachine »

Zdravim vsetkych spokojnych majitelov Getz-ov. Potrebujem radu, kedze ma v poslednej dobe prenasleduje hnusne skripanie z kufra :? konkretne pri prejazde nerovnostami, aj tymi najmensimi, pocujem hlasne skripanie, ktore z najvacsiou pravdepodobnostou sposobuje umela hmota z lavej casti kufra:( konkretne v casti kde sa spaja siva umelina s bielou (nad svetielkom v kufri, tam kde lezi plato). pozeral som aj ci sa to tam neda niekde rozsrubovat a upevnit zvnutra, no nenasiel som ziadne otvory na sruby,alebo podobne.. no vsimol som si,ze oproti pravej strane je tam vacsia medzera a vidno aj drazky,ktre by mali do seba zapadnut,no nedari sa mi to nijak zatlacit. Tak isto mi skripu aj prave zadne dvere, prestriekanie wd40 pomoze asi na tri dni.. Daju sa tieto veci aj ako reklamacia pri servisnej kontrole? diki moc za kazdu radu
Reklama
 

vipe

Příspěvek od vipe »

zubmachine určitě se to dá reklamovat při servisní kontrole, ale zajel bych tam hned ať to odstraní. Ve dveřích dost často vržou omezovače bylo ticho do první garančky pak to nastříkaly nějakym sajrajtem (bíla pěna) a od té doby jak se dveře nepoužívaj delsí dobu tak vržou, prostríkám chvilku dobrý a pak zase vržou. :twisted:
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

známy to problém

Příspěvek od Juraj »

:lol: ...aj ja som sa stretol s tým zvukom z kufra. Pomohol WD40 a do medzierky medzi bielym a tmavým plastom som ho rovnomerne po celej dlžke jemne striekol. ...a pomohlo :wink:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Zdravím, je mi jasné, že tuto odpověď nepotřebuješ a moc neuvítáš, ale zkus pohledat ve starších tématech. Už se to tu párkrát probíralo. Veškerým zdrojem pazvuků jsou kovové spony, pomocí kterých jsou přichyceny vnitřní plasty přímo do karoserie, tzn. kov na kov. :? Někteří situaci řeší WDčkem, jiní si zadní prostor vytlumili Mirelonem... já zatím ještě taky nevím, jak to vyřeším. Ale musím, protože mě to taky štve :evil:
Getz 1,3 MAX
petan

Příspěvek od petan »

Měl sem ten samý problém,nemohl jsem zjistit odkud to vrzání je,pak mě napadlo prostříkat WDčkem uložení zadních ramen.Jsou uloženy v gumových silentblokách a pomohlo to.Původně jsem myslel,že to jde z vnitřku vozu.
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 59
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Chlapi, diki za odpovede:) zajtra kupim WD a nastriekam. Dufam,ze to bude potom v pohode.

petan
No ja presne viem, kde to sripe, kedze po zatlaceni na ten plast to skripe tak isto ako pocas jazdy :roll:
i40cw 1.7crdi 7dct.. 75000km
i30cw 1.6vvti classic.. predane
1.3i/62.5Kw - 60500km - Predane....
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Mám najeto ani ne za rok asi 13 tis. km a také se mi ze zadu ozývá vrzání, hlavně když přejíždím nerovnosti (auto se houpe). Jde to od zadního pravého kola a je to dost hlasité. Zní to jako když vrže nějaká guma. Možná něco při výrobě zapoměli namazat? Neřešil jste to někdo?
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

vrzganie

Příspěvek od dedecko »

To se mi taky stává. Když je venku chladno tak prvních pár metrů někde vzadu vpravo vychází zvláštní kvičivý zvuk. Zatím to neřeším. Jsou horší problémy s autem.
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Tak uz jsem se naprdnul. Vrzání jde od pravého zadního kola. Rameno zadního kola je uchyceno v gumovém silenbloku a ten neuvěřitelně vrže. Už si připadám jak v nějakym žigulíku. Každá moje cesta autem je doprovázena neuvěřitelným vrzáním až se stydím kohokoli vézt. Už jednou to bylo v Auto Zeman, kde to údajně promazali. To vydrželo asi 14 dní. Sám jsem na to potom vlítnul s nejakým olejem ve spreji (něco jako WD), ale pomohlo to zase jenom na chvíli. Je to čím dál horší. Jsem znova objednán do servisu, tak uvidím. Neopravovali to někomu z vás? Přece nebudu kolem auta pořád lítat s olejem :oops:
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Radovan
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2007, 17:01

Příspěvek od Radovan »

To jseš na tom dobře pokud víš co to dělá :wink:
Autoservis Lípa v Novém Jičíně si s naším problémem rady neví.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=4611
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Dlužím sem odpověď. Tentokrát při reklamaci rozebrali komplet zadní rameno, nic nenašli ale promazali a slíbili, že pokud s tím samým problémem přijdu znova, tak to vymění. Zřejmě to promazali důkladně, protože už je to nějaký pátek a od té doby mám svatý pokoj :-)
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Odpovědět

Zpět na „GETZ“