Převodové stupně a řazení rychlostí

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Zdeněk-stříbrný Getz
*
Příspěvky: 22
Registrován: 08 pro 2005, 19:38

Převodové stupně a řazení rychlostí

Příspěvek od Zdeněk-stříbrný Getz »

Zdravím všechny příznivce Hyundaie :twisted: ,pokud byste chtěli,našel jsem na internetu s pomocí p.Černého ze SM,který mi poslal převodové stupně na Hyundai Getz 1.3--62,5 kW--5500ot./min.
Převodový stupeň 1-3,62
Převodový stupeň 2-1,95
Převodový stupeň 3-1,29
Převodový stupeň 4-1,03
Převodový stupeň 5-0,83
Stálý převod - 3,25
Zpátečka -3,84
Jsou dvě varianty.
První ja tabulka ,kde se hodnoty dosadí do políček a u každých otáček se mění rychlost.Stránky jsou www.cortina-mk3.webzdarma.cz/prevody.html

Druhá varianta je na stránce www.mondeo.fordclubs.org/motor/m-prevod12.htm
Zajímá nás druhá část výpočtu rychlosti vozu při konkrétních otáčkách,kde se rychlost rovná-0,00006*obvod kola*otáčky motoru/stálý převod/převod
Výpočet obvodu kola najdeme na www.e-pneu.cz
Pneumatiky mám 175/65 R14-obvod kola mám 1832
Otáčky motoru při 6000 jsem změnil na 5500-tj.-0,000055
Např.0,000055*1832*2000ot. a dělíme stálým převodem a převodovým stupněm např 1/3,62/ a vyjde Vám konečná rychlost.Pokaždé měníme otáčky motoru.Jak poznáte,rozdíl mezi tabulkou a druhým výpočtem se nepatrně liší.Přeji mnoho zdaru,
Zdraví Zdeněk :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Převodové stupně a řazení rychlostí

Příspěvek od Josef »

Zdeněk-stříbrný Getz píše:Zdravím všechny příznivce Hyundaie :twisted: ,pokud byste chtěli,našel jsem na internetu ...
Zdraví Zdeněk :mrgreen:
Nový člen fóra a hned takový příspěvek VÍTÁM takové přírustky do rodiny. JE TO POUŽITELNÉ PRO VŠECHNY. :lol: :lol:
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Re: Převodové stupně a řazení rychlostí

Příspěvek od solva »

Doufam, ze to nebude nikomu vadit. Vybrakoval jsem puvodni prispevek, vybrakoval jsem odkazovane internetove zdroje a spachal jsem excelovskou tabulku, ve ktere se vypocty jednoduse provedou.
Staci zadat obvod kol, pozadovane otacky a vypocita se rychlost pro vsechny rychlostni stupne. Tabulka se da upravit i pro jine vozy, pokud dotycny bude znat pomery.
Tabulka se da stahnout tady: http://personal.carodej.com/rychlosti_getz.xls a ma cca 20kb.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
xsarahdi
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2005, 16:22

NOVY GETZ

Příspěvek od xsarahdi »

neviete nahodou prevody na novy motor 1.4 16V
DIK
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Převodové stupně a řazení rychlostí

Příspěvek od Josef »

solva píše:Doufam, ze to nebude nikomu vadit. Vybrakoval jsem puvodni prispevek, vybrakoval jsem odkazovane internetove zdroje a spachal jsem excelovskou tabulku, ve ktere se vypocty jednoduse provedou.
Staci zadat obvod kol, pozadovane otacky a vypocita se rychlost pro vsechny rychlostni stupne. Tabulka se da upravit i pro jine vozy, pokud dotycny bude znat pomery.
Tabulka se da stahnout tady: http://personal.carodej.com/rychlosti_getz.xls a ma cca 20kb.
každé vylepšení již uveřejněného příspěvku je pouze přínosem
ALE
- oba listy jsou zamknuty, takže jiné hodnoty než uvedeny nelze měnit
LIST vypocet_rychlosti
- v buňce B4 by měl být odkaz "=A20" a měla by být zamčena
- buňka B5 by měla být odemčena, aby bylo možno měnit otáčky nebo odkaz na LIST "konstanty B11" potom může zůstat zamčena
Protože je zamknuto, nelze použit na jiné vozy
Protože jsi nezamkl odkazy na vzorce v řádku vzorců tak jsem vyzkoušel i na jiné hodnoty a FUNGUJE :) (holt matematika)
Promiň :lol: , ale né každý rozumí EXCELU jaky Ty (a já :oops: )
Je to Tvoje dítě - zkus domyslet pro všechny
Zdeněk-stříbrný Getz
*
Příspěvky: 22
Registrován: 08 pro 2005, 19:38

Re: NOVY GETZ

Příspěvek od Zdeněk-stříbrný Getz »

xsarahdi píše:neviete nahodou prevody na novy motor 1.4 16V
DIK
Zdravím :lol: ,co se týká nového motoru Hyundaie 1,4,adresa je e-mail na -svet.motoru@axelspringer.cz,nebo textovými zprávami na číslo 724 224 493 anebo rychlovka od pana Černého,který je přímo ze SM a adresa ja na -Ladislav Černý- :oops: tak ať Ti to vyjde,zdraví
Zdeněk :mrgreen:
Návštěvník

Re: Převodové stupně a řazení rychlostí

Příspěvek od Návštěvník »

- oba listy jsou zamknuty, takže jiné hodnoty než uvedeny nelze měnit
>To je divny, protoze me hodnoty jdou menit i v zamknutem sesite, dal jsem je do vyjimek (excel 2002),
v sedive casti nejde zmenit nic v bilych polich jdou menit hodnoty, nekolikrat jsem to zkousel.

LIST vypocet_rychlosti
- v buňce B4 by měl být odkaz "=A20" a měla by být zamčena
>Nezamknuto proto, aby tam sla doplnit hodnota z webu, na e-pneu.cz vychazi vysledny obvod o 1cm jinak, ne ze by na tom 1cm nejak zvlast zalezelo :-)

- buňka B5 by měla být odemčena, aby bylo možno měnit otáčky nebo odkaz na LIST "konstanty B11" potom může zůstat zamčena
>Tady je asi chybne pochopeni. Vychazel jsem ze vzorce
rychlost = 0,000055 * obvod kola * aktualni otáčky motoru / stálý převod / převod [km/k], a konstanta 0,000055 se vypocita z otacek za minutu z listu konstanty. a na listu pocet otacek se uvadi aktualni otacky a pak je videt aktualni rychlost pri zarazeni daneho rychlostniho stupne.

Protože je zamknuto, nelze použit na jiné vozy
Protože jsi nezamkl odkazy na vzorce v řádku vzorců tak jsem vyzkoušel i na jiné hodnoty a FUNGUJE :) (holt matematika)
>Nechapu, hodnoty v listu konstanty by mely byt pristupne a kazdy by je mel mit moznost zmenit jak potrebuje (bila pole v sedem ramecku :-) A proto by melo byt pouzitelne pro jiny typ vozu.

Promiň :lol: , ale né každý rozumí EXCELU jaky Ty (a já :oops: )
> Excelu nerozumim = nutne zlo (MS forever) :-) Kazdopadne navrhuju presunout diskuzi o excelu do soukromych zprav, at zbytecne nedelame Flame pro ty co to nezajima,
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Psal jsem to ja :-)
zamknuto pro neznale excelu, aby to meli castecne neznalosti vzdorne. a pro ty znale je heslo "heslo" :-)
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
xsarahdi
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2005, 16:22

prevody

Příspěvek od xsarahdi »

chlapi vysvetlite mi prosim tie cisla pri jednotlivych stupnoch,kedy je dlhy stupen a kedy kratky.je lepsie mat napr.- 3.68 alebo 3.18?
DIK
Uživatelský avatar
HJugo
*
Příspěvky: 89
Registrován: 20 zář 2005, 14:33
Bydliště: Šaľa, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HJugo »

Zdar.
Ja by som len chcel poopravit vzorcek, ktory bol napisany originalne spravne.
Ta konstanta 0.00006 nie je o otackach, ale o prevode z obvodu kolesa v mm na km t.j. 1/1000000 (aby sme dostali vysledok v km/h), a ta 6-ka je:
ak mame otacky/minutu, tak potrebujeme dostat otacky/hodinu (opat aby bol vysledok v km/h), teda 1hodina=60minut, preto 60/1000000=0.00006.
To len pre upresnenie. Alebo ked chcete, tak do vzorca dosadte obvod kolesa v (km) a otacky motora v hodinach a bude ok bez konstanty 0.00006.

Rada pre vsetkych, co maju stiahnuty vyborny pomocnik na vypocet rychlosti pri danych otackach a prevodovych stupnoch, nech si v liste konstanty udaj ot/min 5500 zmenia na 6000 a nemenia ho!!!!!!!!!!! Nejde o otacky za min!!!

Solva vdaka za xls.
Hyundai Accent 1,3 12V '04, H&R, BitPower Technology, 195/50R15 Rainsport1 (plechace R15 6J), K&N in Box, NGK Iridium IX
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To zni rozumne :-) Nedocvaklo mi to. Uz jsem to opravil, tabulku jsem i odemkl, protoze na starsich MS Officech opravdu nejdou menit hodnoty, protoze neumi vyjimky.
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Převodové stupně

Příspěvek od vlkobass »

www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
xsarahdi
Příspěvky: 8
Registrován: 22 říj 2005, 16:22

DIK

Příspěvek od xsarahdi »

dik super. ale nezda sa mi tam ta 1.4 pisu tam,ze je SOHC a 3V na valec ale predsa 1.4 je 16V.nie?
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: DIK

Příspěvek od ivan »

xsarahdi píše:dik super. ale nezda sa mi tam ta 1.4 pisu tam,ze je SOHC a 3V na valec ale predsa 1.4 je 16V.nie?
Na tom odkazu od Vlkobasse je skutečně 1.4i SOHC -3V což je pouze 12V!
Jeden výfukový ventil a dva sací vetily!! :wink:
Aby to byl 16V musel by mít tento motor rozvod ventilů DOHC :!: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
arny

věrohodnost údajů

Příspěvek od arny »

Nejsou hodnoty u zpátečky a celkového převodu přehozené?
Odpovědět

Zpět na „GETZ“