problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Příspěvek od vojtop »

Posledných zopár postov je trocha offtopic, ale jeden navyše už azda vadiť nebude. Chcem iba potvrdiť Rudolfove slová, že nová Fabia za ten cenový rozdiel nestojí. Aj porovnanie so starou vyznieva lepšie pre Accent. S Fabiou Combi 1.4 som jazdil sedem rokov. Na spoľahlivosť nemôžem povedať jediné zlé slovo, s Accentom mám najazdenú prvú tisícku km, takže zatiaľ priskoro hodnotiť. Ale pohodlie, výkon motora, jazdný komfort a celkový pocit pri jazde hovoria jasne v prospech Accenta. Spotreba je zatiaľ vyššia, ale to sa časom upraví.
A mimochodm, oba vozy sú podľa mňa v rovnakej kategórii - či už z hľadiska kubatúry (do 1.4), alebo ceny (plus minus 400 tis. Sk).
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

ZdeněkSvoboda píše: Je fobie a accent ve stejné třídě??
Triednym partnerom pre Fabiu je Getz. Accentom a Riom urobili korejci medzitriedu medzi malymi autami a nizsou strednou. Takze Accent je realne o pol triedy vacsi ako Fabca. Ale s nastupom novych modelov to asi zanikne- bude len i20 (teraz Getz) a i30 (nizsia stredna). Vsak uvidime.
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Accent 1.5 CRDI předehřev vody?

Příspěvek od PedroKV »

se mi stala taková věc: nastartuju auto a slyším takovej "šmajdavej" zvuk od motoru. Otevřu haupnu, nic podezřelého nevidím, zhasnu motor a jdu zkoumat dál. Objevil jsem u přepážky do kabiny před spolujezdcem rozpojený asi 3 polový konektor, vedou k tomu silné vodiče. Horko těžko jsem ho spojil zpět, kucí korejský udělaly dost krátký kabely. Zvuk přestal. Dneska jela mladá do servisu (já mám neschopču) a tam jí řekli, že by to ničemu nevadilo, že to byl elektrický předehřev vody v systému, aby se dřív ohřál motor a měl příznivější emise. Vím, že některá novější auta to mají, ale fakt to má i tenhle Accent 1.5 diesel z r. 2005?

A ještě jedna věc: potom, co jsem znovu nastartoval, jsem zkontroloval většinu el. přístrojů (světla, vyhřívání zrcátek, stěrače, klakson)-pro jistotu no a zjistil jsem, že poté, co otočím vypínačem větráku ventilace kabiny (nemám klimu), tak hodně pohasne podsvětlení lcd displeje pod tachometrem. Během dvou dnů jsme vysledovali, že to dělá někdy a zejména, když je auto studený. Mladý v servisu řekli, že je to normální, podle mě ji lidově řečeno vyfakovali, protože to dřív nedělalo, resp. už mi to asi před rokem začlo dělat a něco mi v autě měnili, tuším relé toho větráku a přestalo to dělat. Ale to jsem byl v jiném servisu. Máte s tím někdo zkušenosti?
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent 1.5 CRDI předehřev vody?

Příspěvek od tvist »

PedroKV píše:se mi stala taková věc: nastartuju auto a slyším takovej "šmajdavej" zvuk od motoru. Otevřu haupnu, nic podezřelého nevidím, zhasnu motor a jdu zkoumat dál. Objevil jsem u přepážky do kabiny před spolujezdcem rozpojený asi 3 polový konektor, vedou k tomu silné vodiče. Horko těžko jsem ho spojil zpět, kucí korejský udělaly dost krátký kabely. Zvuk přestal. Dneska jela mladá do servisu (já mám neschopču) a tam jí řekli, že by to ničemu nevadilo, že to byl elektrický předehřev vody v systému, aby se dřív ohřál motor a měl příznivější emise. Vím, že některá novější auta to mají, ale fakt to má i tenhle Accent 1.5 diesel z r. 2005?

A ještě jedna věc: potom, co jsem znovu nastartoval, jsem zkontroloval většinu el. přístrojů (světla, vyhřívání zrcátek, stěrače, klakson)-pro jistotu no a zjistil jsem, že poté, co otočím vypínačem větráku ventilace kabiny (nemám klimu), tak hodně pohasne podsvětlení lcd displeje pod tachometrem. Během dvou dnů jsme vysledovali, že to dělá někdy a zejména, když je auto studený. Mladý v servisu řekli, že je to normální, podle mě ji lidově řečeno vyfakovali, protože to dřív nedělalo, resp. už mi to asi před rokem začlo dělat a něco mi v autě měnili, tuším relé toho větráku a přestalo to dělat. Ale to jsem byl v jiném servisu. Máte s tím někdo zkušenosti?

Ahojda.Čoveče nevím to jistě,ale tohle mi dělal accent taky.Je to baterkoum,podle mě.Mě se třeba stalo,když sem zapnul světl,dálkový,větrák atd..tak mi sjely otáčky na volnoběh a deska jako by umírala v křečích nedostatku šťávy.A nebo altík nedává tolik,kolik by měl dávat,ale je to jen můj názor na věc....Někdy se divím,co dokázali soudruzi z KLDR vymyslet.....
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Pánové mam problém. Nefunguje klima!!!!!! Byl sem v H servisu auto měli na dílně 45min a upřímně řekli že vůbec netuší čím to je!!!!!! sem objednám na čtvrtek na celý den....... Co máte Crdi klesnou po zapnutí otáčky nebo jde to nějak poznat že klima v lastně kompresor jede?? nějaké sepnutí atak.... sem smutný a mam neblahé tušení že nato nedojdou..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Záruka to jistí,ne? :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Kamil píše:Záruka to jistí,ne? :)
ja vím ale 2 měsíce ho mam a podle mě ta klima nejela od novoty......
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

David C3 píše:Co máte Crdi klesnou po zapnutí otáčky nebo jde to nějak poznat že klima v lastně kompresor jede??
Nic takového, po zapnutí snad ani necvakne žádné relátko, otáčky neklesnou (drží je řídící jednotka...?) a jediné, co se stane je, že fouká studený vzduch.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

To na tom přeci nic nemění,že to musí dát do kupy,ne?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
hubis
*
Příspěvky: 55
Registrován: 15 úno 2008, 14:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubis »

CzechJoker píše:
David C3 píše:Co máte Crdi klesnou po zapnutí otáčky nebo jde to nějak poznat že klima v lastně kompresor jede??
Nic takového, po zapnutí snad ani necvakne žádné relátko, otáčky neklesnou (drží je řídící jednotka...?) a jediné, co se stane je, že fouká studený vzduch.
Taky nic neslyším. Oni to najdou, proč to nejede.
Hyundai Accent 07/07
1.5 CRDi Elegance Gold beige ZLATUNA
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

hubis píše:
CzechJoker píše:
David C3 píše:Co máte Crdi klesnou po zapnutí otáčky nebo jde to nějak poznat že klima v lastně kompresor jede??
Nic takového, po zapnutí snad ani necvakne žádné relátko, otáčky neklesnou (drží je řídící jednotka...?) a jediné, co se stane je, že fouká studený vzduch.
Taky nic neslyším. Oni to najdou, proč to nejede.
To bych byl rád jen se ani tak netvárili a vypadali bezradně a pořad se chodili dívat na nového a zapínali klimu tak a u mojeho Accenta... prostě bezradní. Jednu šanci jim dám pak jiný servis... Asi Hodonín
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

David C3 píše:
hubis píše:
CzechJoker píše: Nic takového, po zapnutí snad ani necvakne žádné relátko, otáčky neklesnou (drží je řídící jednotka...?) a jediné, co se stane je, že fouká studený vzduch.
Taky nic neslyším. Oni to najdou, proč to nejede.
To bych byl rád jen se ani tak netvárili a vypadali bezradně a pořad se chodili dívat na nového a zapínali klimu tak a u mojeho Accenta... prostě bezradní. Jednu šanci jim dám pak jiný servis... Asi Hodonín
Jen jestli ti jí ve výrobě nezapoměli namontovat...???... :idea: Třeba máš jen tlačítko

Ale teď vážně.:
Po zapnutí při volnoběhu je pozorovatelné hodně krátké zhoupnutí otáček, to je jediné co jsem vypozoroval.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

tom píše:
David C3 píše:
hubis píše: Taky nic neslyším. Oni to najdou, proč to nejede.
To bych byl rád jen se ani tak netvárili a vypadali bezradně a pořad se chodili dívat na nového a zapínali klimu tak a u mojeho Accenta... prostě bezradní. Jednu šanci jim dám pak jiný servis... Asi Hodonín
Jen jestli ti jí ve výrobě nezapoměli namontovat...???... :idea: Třeba máš jen tlačítko

Ale teď vážně.:
Po zapnutí při volnoběhu je pozorovatelné hodně krátké zhoupnutí otáček, to je jediné co jsem vypozoroval.
ten jeden pořád říkal že se nezepne ventilátor který to má dochlazovat.. vubec tomu podle mě nerozuměli...... a stím ventilátorem je to podle mě blbost. Nikdy mě to u žádného auta nedělalo....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

David C3 píše:
tom píše:
David C3 píše: To bych byl rád jen se ani tak netvárili a vypadali bezradně a pořad se chodili dívat na nového a zapínali klimu tak a u mojeho Accenta... prostě bezradní. Jednu šanci jim dám pak jiný servis... Asi Hodonín
Jen jestli ti jí ve výrobě nezapoměli namontovat...???... :idea: Třeba máš jen tlačítko

Ale teď vážně.:
Po zapnutí při volnoběhu je pozorovatelné hodně krátké zhoupnutí otáček, to je jediné co jsem vypozoroval.
ten jeden pořád říkal že se nezepne ventilátor který to má dochlazovat.. vubec tomu podle mě nerozuměli...... a stím ventilátorem je to podle mě blbost. Nikdy mě to u žádného auta nedělalo....
Ten ventilátor vpředu u některých aut se spíná hned po zapnutí klimy, ale u accenta (alespoň u mého) se ventilátor spíná někdy až dojde k zahřátí chladiče na určitou teplotu.
To znamená:
Nastartuju, zapnu klimu, během chvilky začne foukat zima a někdy časem když auto stojí na místě se teprve spíná ventilátor u chladiče.
Jinak klima se nesepne když je venku zima, ale v teplotách jako teď cca 5-10-15°C funguje bez problému...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Byl jsem to ještě zkusit, takže:
1, Ventilátor spíná a rozpíná...
2, Při zapnutí klimy a odklopené kapotě je slyšet slabé cvaknutí jak sepne spojka u kompresoru.
3, Potrubí klimatizace v motorovém prostoru jsou během chviličky studený.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“