1. servisní prohlídka 1,5 CRDi

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Spokojenost s přístupem servisu???

ANO
17
71%
NE
2
8%
CIASTOCNE
5
21%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

Mexican píše:***strih***...u dovozcu ked som sa pytal, dam tam ten Total snad neurobim zle :D
Mne po prvej garancke vliali Total 5W40, tak asi neurobis zle ani ty.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

CzechJoker píše:
tute píše: mam otazku. Ako dlho trva prehlaidka po 15t km.

dik tute
Údajně 3,5 hodiny. Akorát na termín jsem čekal 2 týdny, resp. 2500 kilometrů...***strih***
Mne prva garancka trvala priblizne 1,5 hodiny.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

1. gar. prehliadka absolvovana

Příspěvek od diosko »

Rozpis 1.gar. prehliadky:
Casova norma prehliadky 650,-Sk
Drobny jednicovy material 42.29,-Sk (haliere a slovo "jednicovy" ma dostali ;-))
Filter oleja-tdi-d4fa 400,-Sk
Filter-air cl 560,-Sk
Olej total 5w40 (5Litrov) 2300,-Sk
Filter pelovy 969,-Sk
------------------------
Celkom 4911.29
DPH 933.10
Spolu k uhrade 5844,-Sk

Servis: Portas s.r.o., Zvolen
Pristup: relativne som spokojny, ponukli standardne sluzby.

K filtrom - AC a AIR filtre mi pred vymenou ukazali, boli sedivo cierne az cierne.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leachimflow »

Majco: ja som sa tiez pytal ohladne servisovania Accenta mimo statu, kde som ho kupil. auto mam zo Slovenska a pytal som sa konkretne na servis v Grecku (druhu garancku tam budem mat niekedy v decembri). Povedal, ze nie je problem.

Z pravneho hladiska ma vsak zaujma garancia na treti rok. Na Slovenksu sa totiz dava predlzena zaruka az na tri roky. Garancia sa poskytuje vramci EU dva roky od kupy a da sa uplatnit v kazdom mieste, kde ma vyrobca/predajca zastupenie. Ten treti rok sa da uplatnit kde:
a) kdekolvek, kde je zastupenie Hyundai, alebo
b) iba na Slovensku ???
Kto dava na Slovensku predlzenu zaruku: predajca, alebo vyrobca? A je predlzena zaruka v celej EU, alebo iba na Slovensku?
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

diosko píše:
Mexican píše:***strih***...u dovozcu ked som sa pytal, dam tam ten Total snad neurobim zle :D
Mne po prvej garancke vliali Total 5W40, tak asi neurobis zle ani ty.
no ja som s tym Total Quartz maximalne spokojny, motor je viditelne "maksi" a ma lepsiu odozvu aj ked je studeny. Zohrieva sa rychlejsie, ale to je skor tym ze vonku je uz teplejsie. Myslim, ze za tie peniaze perfektny olej (6l za 1300Kc, 3/4 litra mi ostalo na doliatie)

od garancky som presiel 5000 km a zatial som nepotreboval dolievat ani naprstok :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
llubos
*
Příspěvky: 20
Registrován: 24 kvě 2008, 07:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od llubos »

dnes som absolvoval svoju prvu garancku - odbehol som si do dunajskej stredy a moje hodnotenie je VYSOKO POZITIVNE! pred ukonom mi garancny technik najskor vysvetlil, co vsetko sa na aute bude kontrolovat, s tym, ze keby bolo treba vymenit nieco ine, ako olej a olejovy filter, spravi to az po mojom suhlase!
olej som mal svoj - total quartz 9000 - bol som pochvaleny za dodanie kvalitneho oleja (diky mexican, vdaka tebe som vyzeral ako odbornik :lol: )
zaroven som tuto garancku vyuzil na namontovanie zastierok (tip od makra - tiez dik :) )
na aute nebolo treba nic zvlastne menit - vraj vyzera ako "nove" a celkom ma to stalo 3.550 + 1.780 olej + 200 nafta = 5.530 --> ked od toho odratam zastierky, ktore do garancky nepatria, za prehliadku po 15-tis. km som zaplatil 5.330 - 1.800 = 3.550 Sk - na paradu :lol:
s tak prozakaznickym pristupom servisu som sa uz dlho nestretol. zial, kedze som uz musel riesit dve skodove udalosti, mam moznost porovnat to s panonskou, kde som mal pocit, ze zakaznik ma jedinu vlastnost - byt otravny a patricne mu to davaju aj najavo... v dun. strede boli fakt mili a viem, ze do ineho servisu uz nejdem. + bonus: robia v sobotu (pre mna dost dolezite, ze konecne niekto pochopil, ze ludia nemaju cas ist do servisu pocas pracovnych dni...)

radio mam s vyberatelnym prednym panelom a informoval som sa, kolko by stala vymena za "zabudovane", tzn. priamo vsadene do pristrojovej dosky (ako modely 2008) - odhad bol od 15 do 20 tis, co samozrejme, pre mna nie je adekvatna cena za danu sluzbu - skoda.

zaver mojho prispevku:
1. garancka - dunajska streda - 3.530 sk - skvely prozakaznicky pristup - VRELO DOPORUCUJEM! :)
Accent Elegance, 1.5 CRDi VGT, 08/2007, Gold beige
Nemecky ovciak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2008, 19:27
Bydliště: Zahorie

Servis v DS

Příspěvek od Nemecky ovciak »

Ahojte, podobne ako llubos, tiez som bol minuly piatok na prvej garancnej prehliadke v Dunajskej Strede a rovnako ako on som bol nadmieru spokojny. Vo vseobecnosti mam s Dunajskou Stredou velmi dobre skusenosti s pristupom k zakaznikovi a netyka sa to len servisu Hyundai, ale nechcem odbocit od temy. Garancku som mal medzi 7.00 a 9.00, musel som vyrazat trosku skor. Konecne som na vlastne oci videl tu katastrofalnu dopravnu situaciu v smere od Samorina do Bratislavy uz od siestej rano, esteze som siel opacnym smerom. Na prehliadku som si nedoniesol nic, len auto :) . Dostal som olej Castrol SLX 5W30. Netusim, co je to za olej, je to znackovy servis, nechal som ich tam naliat, co uznaju za vhodne. Technik mi musel nastavit svetlomety, lavy svietil trosku do neba, pravy zasa do zeme. Inak vsetko v poriadku, ziadne vady. Platil som spolu 3963,- Sk, bohuzial, nemam pri sebe blocek s rozpisom ukonov. Co ma trosku prekvapilo, neskontrolovali mi geometriu, auto vsak do strany "netaha", ked si pojdem vymenit gumy za zimne, necham si ju skontrolovat v pneuservise. Pre istotu.

Kazdopadne, servis v DS mozem tiez odporucit. Mam ho od domu vzdialny cca 100 km, ale stalo mi za to ist prave tam. Najskor som si totiz volal do o nieco blizsej Trnavy, no tam v momente telefonatu (utorok doobeda) servisny technik nebol pritomny. Povedali mi, ze sa ozve. V utorok poobede som volal, ci na mna nezabudli. Technik tam uz nebol. V stredu na obed ma prestalo bavit cakat a objednal som sa do DS. Technik sa mi ozval vo stvrtok doobedu. Co je na veci pozitivne - nezabudol na mna :) .
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance Wine Red
4.8l/100km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis v DS

Příspěvek od Mexican »

Nemecky ovciak píše:Ahojte, podobne ako llubos, tiez som bol minuly piatok na prvej garancnej prehliadke v Dunajskej Strede a rovnako ako on som bol nadmieru spokojny. Vo vseobecnosti mam s Dunajskou Stredou velmi dobre skusenosti s pristupom k zakaznikovi a netyka sa to len servisu Hyundai, ale nechcem odbocit od temy. Garancku som mal medzi 7.00 a 9.00, musel som vyrazat trosku skor. Konecne som na vlastne oci videl tu katastrofalnu dopravnu situaciu v smere od Samorina do Bratislavy uz od siestej rano, esteze som siel opacnym smerom. Na prehliadku som si nedoniesol nic, len auto :) . Dostal som olej Castrol SLX 5W30. Netusim, co je to za olej, je to znackovy servis, nechal som ich tam naliat, co uznaju za vhodne. Technik mi musel nastavit svetlomety, lavy svietil trosku do neba, pravy zasa do zeme. Inak vsetko v poriadku, ziadne vady. Platil som spolu 3963,- Sk, bohuzial, nemam pri sebe blocek s rozpisom ukonov. Co ma trosku prekvapilo, neskontrolovali mi geometriu, auto vsak do strany "netaha", ked si pojdem vymenit gumy za zimne, necham si ju skontrolovat v pneuservise. Pre istotu.

Kazdopadne, servis v DS mozem tiez odporucit. Mam ho od domu vzdialny cca 100 km, ale stalo mi za to ist prave tam. Najskor som si totiz volal do o nieco blizsej Trnavy, no tam v momente telefonatu (utorok doobeda) servisny technik nebol pritomny. Povedali mi, ze sa ozve. V utorok poobede som volal, ci na mna nezabudli. Technik tam uz nebol. V stredu na obed ma prestalo bavit cakat a objednal som sa do DS. Technik sa mi ozval vo stvrtok doobedu. Co je na veci pozitivne - nezabudol na mna :) .
- dolezite je ci ti vymenili filtre klimatizacie
- geometria staci aj raz za 30 000km, resp po nejakej fakt velkej diere
- Castrol SLX davaju v servisoch, takze vyhovovat to zrejme bude

BTW vyborna cena panove :-) len aby nezabudli na nieco dolezite - radsej sa oplati poriadne to skontrolovat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Nemecky ovciak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2008, 19:27
Bydliště: Zahorie

Re: Servis v DS

Příspěvek od Nemecky ovciak »

Mexican píše:
Nemecky ovciak píše:Ahojte, podobne ako llubos, tiez som bol minuly piatok na prvej garancnej prehliadke v Dunajskej Strede a rovnako ako on som bol nadmieru spokojny. Vo vseobecnosti mam s Dunajskou Stredou velmi dobre skusenosti s pristupom k zakaznikovi a netyka sa to len servisu Hyundai, ale nechcem odbocit od temy. Garancku som mal medzi 7.00 a 9.00, musel som vyrazat trosku skor. Konecne som na vlastne oci videl tu katastrofalnu dopravnu situaciu v smere od Samorina do Bratislavy uz od siestej rano, esteze som siel opacnym smerom. Na prehliadku som si nedoniesol nic, len auto :) . Dostal som olej Castrol SLX 5W30. Netusim, co je to za olej, je to znackovy servis, nechal som ich tam naliat, co uznaju za vhodne. Technik mi musel nastavit svetlomety, lavy svietil trosku do neba, pravy zasa do zeme. Inak vsetko v poriadku, ziadne vady. Platil som spolu 3963,- Sk, bohuzial, nemam pri sebe blocek s rozpisom ukonov. Co ma trosku prekvapilo, neskontrolovali mi geometriu, auto vsak do strany "netaha", ked si pojdem vymenit gumy za zimne, necham si ju skontrolovat v pneuservise. Pre istotu.

Kazdopadne, servis v DS mozem tiez odporucit. Mam ho od domu vzdialny cca 100 km, ale stalo mi za to ist prave tam. Najskor som si totiz volal do o nieco blizsej Trnavy, no tam v momente telefonatu (utorok doobeda) servisny technik nebol pritomny. Povedali mi, ze sa ozve. V utorok poobede som volal, ci na mna nezabudli. Technik tam uz nebol. V stredu na obed ma prestalo bavit cakat a objednal som sa do DS. Technik sa mi ozval vo stvrtok doobedu. Co je na veci pozitivne - nezabudol na mna :) .
- dolezite je ci ti vymenili filtre klimatizacie
- geometria staci aj raz za 30 000km, resp po nejakej fakt velkej diere
- Castrol SLX davaju v servisoch, takze vyhovovat to zrejme bude

BTW vyborna cena panove :-) len aby nezabudli na nieco dolezite - radsej sa oplati poriadne to skontrolovat
Filter klimatizacie nemenili, len ho precistili, rovnako ako vzduchovy filter. Inak, tych necelych 15.000 km sa mi podarilo nabehat za necelych sest mesiacov, z toho prve tri som klimatizaciu pouzival len raz tyzdenne 10 minut podla odporucani v navode (aby sa "premazala"), pripadne na rozmrazovanie predneho skla. Ak nieco zabudli, mam auto este dva a pol roka v zaruke, dufam, ze dovtedy sa prejavia vsetky neduhy. Osobne si myslim, ze po prejazdeni 15 tis. kilometrov na novom aute okrem vymeny oleja a zbeznej prehliadky nie je nic dolezite na sevisnu udrzbu :) . Zatial (klop klop) ziadny problem, akurat po cca 1800 km mi klesla hladina chladiacej kvapaliny na spodnu rysku, po doliati sa vsak vyska jej hladiny uz nemenila. Asi to bolo zavzdusnene.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance Wine Red
4.8l/100km
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

1. Servisná prehliadka v Trnave

Příspěvek od Enigmatique »

Takže máme tu za sebou 1. servisnú prehliadku po 15000km. Bol som v Trnave v AUTOCOMODEXE, pod neho totiž patrí tunajší HYUNDAI.

Mal som prinesený vlastný olej SHELL HELIX ULTRA DIESEL 5W30. (1 liter = 400 Sk)

Čo ma však, tak trochu prekvapilo bola poznámka: "Zakaznik si priniesol vlastny olej v orig. baleni technologicky nevhodny"

Vysvetlenie od prijímacieho technika bolo také, že to musia uviesť vždy, keď sa použije olej od zákazníka, čiže ináč povedané, ak nepoužijem olej zo servisu. :lol:

Ale ževraj to nie je problém, jedine ak by bolo niečo s olejom. No ale keďže je originálny, no problem...

No čo sa týka asi najzaujímavejšej časti môjho pobytu v servise, bola cena.

Celkovo som platil 3877,50 Sk a to za to všetko čo môžete vidieť na obrázku.

No aby som to zhrnul:
- nastavenie geometrie kolies
- výmena filtra klimatizácie
- kontrola klimatizácie
- prehliadka karosérie
- výmena olejového filtra

a samozrejme bežné veci...

Obrázek

Čo sa týka prístupu k zákazníkovi tak ho môžem hodnotiť kladne. Avšak nebol som prítomný počas servisnej prehliadky...
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

No tak ta poznamka o technologickej nevhodnosti je blba. Neda sa im sice zabranit, ked to tam chcu mat, ale zaroven treba trvat na tom, nech tam teda uvedu aj presne typ oleja. Lebo teraz ako dokazes, ked k niecomu dojde, ze je tam spravny olej? Uviedli ho aspon do servisky?
Hoci je uz po funuse, siel by som tam spat a poziadal ich, nech niekde na fakturu hoci aj perom dopisu presne druh oleja, opeciatkuju a podpisu to. A ak povedia, ze si druh uz nepamataju, treba im vybrat prazdny obal z ich smetiaka... snad tam este bude...
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enigmatique »

rastos píše:No tak ta poznamka o technologickej nevhodnosti je blba. Neda sa im sice zabranit, ked to tam chcu mat, ale zaroven treba trvat na tom, nech tam teda uvedu aj presne typ oleja. Lebo teraz ako dokazes, ked k niecomu dojde, ze je tam spravny olej? Uviedli ho aspon do servisky?
Hoci je uz po funuse, siel by som tam spat a poziadal ich, nech niekde na fakturu hoci aj perom dopisu presne druh oleja, opeciatkuju a podpisu to. A ak povedia, ze si druh uz nepamataju, treba im vybrat prazdny obal z ich smetiaka... snad tam este bude...
Presny druh a typ oleja mi nalepili na kryt motora, este to oznacil krizikom, pretoze tam bolo viac typov a daval to tam ich technik.

V serviske to samozrejme nie je uvedene, ale este tam aj tak pojdem v utorok kvoli vymene kladky...
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Aspon ze tak. Ale i tak je dobre trvat na zapise so servisky, lebo z krytu motora to lahko odpadne pri umyvani wapkou.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Safra to už u vás na východě mrzne,že ti dávali ZIMNÍ směs do ostřikovačů :?: Nebyla by lepší na umytí mušek z okna letní-jo já zapoměl,že v červencových mrazech nelétají :lol:
A ta poznámka o předepsaném oleji v origo nádobách není zrovna v pořádku.Co když si zrovna teď leje doma technik do SVÉHO auta tvůj olej a ty tam máš původní/neměněný :?: Motor se "náhodou"kousne.......a ty si škodu zaplatíš,protože jsi donesl "technolgicky nevhodný"olej a oni tě na to na faktuře upozornili a ty jsi souhlasil/podepsal. :( Trval bych na škrtnutí toho nesmyslného dodatku :!:Odpovídá donesený olej požadavku výrobce vozidla-ANO.Tak tam má být-zákazník si donesl olej předepsané specifikace v origo balení :!: Teď by bylo minimálně dobré,aby ti tam alespoň do faktury dopsali typ oleje,aby poději netvrdili,že jsi donesl fritovací-oni tě upozornili o nevhodnosti,ty jsi to podepsal........Vím,možná někdo řekne,že to vidím černě :oops: ,ale víme všichni,jak poctivý je dnes svět(a někteří mechanici si rádi také nějaký ten tisíc k výplatě"uspoří"na nevyměněném materiálu/náplních. :?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

do crdi je 5W-40 a ne 5W30... tak proto asi ta poznámka :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“