Moje pocity

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

tatchwud píše:
vlado1979 píše:Čítal som tom, zello písal. Možno to nebude také tragické. Tá dnešná technika. Priplácame si za daždové a parkovacie senzory, snímače tlaku v pneumatikách a neviem čo ešte a potom musíme riešiť opravy tejto "modernej" techniky, takže sú to ďalšie výdavky navyše. Však sem tam sa stane, že ten alebo onen senzor odéde ... Ale čo už, doba je taká.
Jó,kde jsou ty časy,kdy jsme si hrávali se stavebnicí "Merkur".Jinak jsem nechtěl nikdy kožený sedačky a teď budu mít ve výbavě kombinaci kůže - látka,tak jsem taky tak trochu na rozpacích.No.uvidíme,třeba to bude dobrý...
Však to, Merkúr a lego :) Zlaté časy sú preč a teraz je doba technická. Nechcel som do auta nič extra iba airbagy, abs, centrál, rádio a klíma. To tam je. To, že sú tam elektricky ovládané okná a ovládanie rádia na volante je iba bonus. Mne stačí základná výbava, ktorá je aj tak bohatá a nájdem tam čo potrebujem. Niekto bude namietať, že tam nie je lakťová opierka, hmlovky a iné. Opierka sa dá oželieť a hmlovky som tento rok na peugeote zapol iba raz...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

tatchwud píše:Jó,kde jsou ty časy,kdy jsme si hrávali se stavebnicí "Merkur".Jinak jsem nechtěl nikdy kožený sedačky a teď budu mít ve výbavě kombinaci kůže - látka,tak jsem taky tak trochu na rozpacích.No.uvidíme,třeba to bude dobrý...
Ty kombinované mám v kupéčku a jsou super. Sedák je látkový, takže se to jen tak nerozpálí a nepřilepíš se. A kůže je vedená elegantně po obvodu, nejspíš pro ten dojem a na omak. Taky jsem celokožené nechtěl a líbí se mi to takhle kombinovaně.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

Ty kombinované mám v kupéčku a jsou super. Sedák je látkový, takže se to jen tak nerozpálí a nepřilepíš se. A kůže je vedená elegantně po obvodu, nejspíš pro ten dojem a na omak. Taky jsem celokožené nechtěl a líbí se mi to takhle kombinovaně.
No ona je kůže ještě snad jakoby na bederní opěrce,ale doufám,že to snad půjde.Je tam klima,tak snad vedro na přilepení nebude....Jinak díky.
BakSAj
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2009, 22:28

Couvání

Příspěvek od BakSAj »

Ahoj, i30ku mám asi týden... super auto, ovládání jsem si rychle a intuitivně zažil.
Problém mám jen s couváním. Je to oproti sedanu strašný nezvyk. Když otočím hlavu přes pravé rameno, vidím jen úzký průzor vzadu a výhled do stran prakticky žádný. Zvlášť při couvání na sídlišti v úzké řadě aut, kdy je třeba koukat jestli nějaké nevybočuje z řady. Parkovací sensory bohužel nemám.

Jaká je nejlepší technika couvání? :?
i30 1,4 CVVT Comfort + ESP, Moonlight blue, 11/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Couvání

Příspěvek od alarm »

:mrgreen: cúvacie senzory :mrgreen:
napr.Conrad cena cca 50€,namontuješ sám.
Ale dá sa to aj bez nich.
i30 má perfektné spätné zrkadlá. Na precvičenie a nadobudnutie dôvery v seba samého by som ti doporučil ísť na parkovisko, zobrať dvoch kamarátov, ktorí ti budú robiť pevnú prekážku a skús podla spätných.
Tiež som mal s tým problém, nie si sám, najmä s odhadom vzdialeností za autom-pred tým som mal Accenta, a tam bolo vidno.Dosť mi pomohlo, že keď som zaparkoval, a myslel si, že už som na niekoho nalepený, vystúpil a skontroloval vzdialenosť- a bolo to tak 1m.Potom som znovu zacuval až na nejakých 30 cm a pokúsil som si "zapamatať" ten pohlad do zadu.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Couvání

Příspěvek od matysekul »

Mám to podobně.Zrcátka jsou sice velká,ale trochu zkreslují.Takže buď senzory,nebo praxe.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Moje pocity

Příspěvek od Laxius »

Presne ako to pisal alarm, som to robil aj ja. Snad odkedy mam vodicak, parkujem takmer vyhradne cez zrkadla a chvilku mi trvalo kym som sa v i30cw zorientoval v pomere medzi pohladom v zrkadle a realnou vzdialenostou. Staci si naozaj nejak potrenovat a zapamatat pohlad v zrkadle a jemu prisluchajucu realnu vzdialenost.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“