Jak jezdíte v noci?

Moderátoři: black_sheep, Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Jak jezdíte v noci?

Příspěvek od wasek »

Ahoj, sice to přímo nepatří do coupe sekce, ale jak jezdíte se svými miláčky v noci vy? Zajímá mne to kvůli zvěři. Jakmile se úplně setmí (kolem 9h -10h), tak prostě moje ručička tachometru zřídka kdy překročí 80km/h a pokud jedu nějakou oborou, tak o to jedu pomaleji. Mám poslední dobou často štěstí na zvěř. Jednou mne u krajnice překvapil i jelen. :-) Čím je více noc, tím častější výskyt zvěře. Jenže kolikrát přebíhá zajíc bezrozmyšlení a ono to pak ani z těch 80ti neubrzdíš. Zatím klepu na dřevo, žádný střet se zvěří nebyl. Ale občas mne v noci předjíždí maniak tak ve 130km/h a to podle mne po střetu se zvěří v takovéto rychlosti nezůstane jen prasklý plast nárazníku. :-)
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

v brne sem moc srnek a zajicku zatim nepotkal obcas nejaka srnka vyleze z nejakeho klubu ci hospudky v podnapilem stavu :wink: ale daji se docela dobre objet :) takze vecery se jezdi hezky.

Jinak mas recht taky casto slycham strety se zveri ze maji kamosi skoda si rozmlatit auto, co sem jel asi pred mesicem taky docela rychle a tma ani nebyla stala srnka s prckem primo u krajnice a jen hledeli spomalil sem ze sem zastavil a oni tam porad stali a koukali na me nez sem vytahl fotak pomalu si odkraceli pryc :) Asi mamina ukazovala prckovi kam nema lozit :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wasek »

Přesně tak, oni ty srnky kolikrát jen stojí a čumí :-) Tak taky zastavuju či jen břibržďuji a troubím, dokud neutečou .... tyhle zvířátka jsou fakt hnus, naposlední chvíli ti skočí pod kola .. nepochopitelně ....
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

No ja jedu porad stejne, mozna i rychlejc :oops:
Nedavno sem prejel nakyho psa, nebo co, uz lezel na silnici, asi mrtvej a videl sem ho na posledni chvili, hrozna rana a urval se vejfuk :shock:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Příspěvek od Playgamer »

Dr Meduza píše:No ja jedu porad stejne, mozna i rychlejc :oops:
Nedavno sem prejel nakyho psa, nebo co, uz lezel na silnici, asi mrtvej a videl sem ho na posledni chvili, hrozna rana a urval se vejfuk :shock:
no já jsem zatím s každým autem(kromě coupe) vzal alespoň 1 srnku a alespoň 2 zajíce ... :) když je kam uhnout tak se to dá :) ale taky už v noci nejezím co to bývalo .. ale ani ne tak kvůli zvěři ale spíš že jsem po celem dni už utahaný a nechci nikomu nic udělat ta moje poslední bouračka byla pro dobro věci :)
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wasek »

Jojo, v noci se dá jezdit docela rychle, každý účastník je díky světlům dobře vidět už za zatáčkama. Ale ta zvěř je problém, když jsem ještě jezdil s rapidem, tak jsem to tak moc neřešil, ale te´d už dávám fakt bacha, aby miláček neutrpěl při střetu moc velké šrámy. :-)
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

DEDe píše:v brne sem moc srnek a zajicku zatim nepotkal obcas nejaka srnka vyleze z nejakeho klubu ci hospudky v podnapilem stavu :wink: ale daji se docela dobre objet :) takze vecery se jezdi hezky.
No neviem z tej krcmy to uz nie su srnky ale OPICE :lol:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

v noci jezdím jen o víkendu a srnky, zajíce a dokonce i lišky potkávám pravidelně naštěstí sem vždycky stihl zastavit. Jednou mě zajíc skočil od krajnice asi 100 metrů předemnou do mého pruhu tak sem začal brzdit (jel sem cca 100 km/h)pak uskočil do protějšího tak sem na to zase šlápl ale on si to nakonec rozmyslel a těsně předemnou zase přeběhl zpátky ke té krajnici kde začal :lol: jinak jedinou zvěř co sem srazil byli dva ptačci :oops:
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Srniky

Příspěvek od Romanko999 »

NO ja mam tiež dosť príhod so zverou, kedže Banska Bystrica je opkolesená horami tak je tu aj dosť zvierat:) mám par príhod ... odparkoval som auto na kraj cesty a pozerali sme na výhlad nášho mesta romanticku chvílu prerušila medvedica s dropcami, ale čo bolo na tom dobre chcel som stade zdrhnút ale pred tym na favorite a nie a nie naštartovat, az po spusteny s kopca mi to naskočilo a šiel som stade preč, nedávno som šiel s Coupe previest do jedneho podniku a zrazu vidim v tme na ceste strnku bola v protismere tak som spomalil a ako som sa približoval odskákala preč do lesa:) ale čo ma sere v poslednej dobe vidím same CIERNE MACKY..ale chvala bohu som este niekoho neprešiel až na tie mušky ktore sa rozprcnú na SPŽ-tku...
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

v noci cca o 10-12 km/h pomalsie - teda cosi medzi 80 az 95 tacho... ucastnikov sice vidno ale co nevidiet su diery, lesna zver, chodci pod vplyvom / resp chodci v tmavom a dalsie prekazky (konare stromov, atd)

tym ze je mensia premavka sa v noci paradoxne zvysi priemerna rychlost, takze aj ked clovek cestuje subjektivne pomalsie, nie je tomu vo finale tak
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Pistolník
*
Příspěvky: 49
Registrován: 08 led 2008, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistolník »

teď už jezdím taky pomalej, potkal jsem jednou prase který tam vyskočilo z příkopy, mělo tak 200kg a běželo přímo na mě, já na tachecu tak 100 a nestíhal jsem brzdit, tesně před ním jsem to strhl do protisměru, vymetl jsem trohu mez a cejtil jsem že jsem ho lízl pravíma dveřima, ale naštěstí tam nic nebylo, ani šrábanec, tenrát jsem toho měl plný ruky abych to vybral tak už si dávám velkej pozor.
Hyundai Coupe 2.0
rok 1998
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak potkat medvěda a nenatočit fanouša při úprku, to je jak scéna z hororovýho filmu.. :D. Já naštěstí ještě žádného živočicha nesrazil, ani ježka jsem nepřejel..Ale srnek a zajíců na silnici v noci potkávám taky dost, jednou to asi přijde..Ale zase jet celou cestu 60km/h a bedlivě to hlídat taky nejde..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

NO jo bolo to zvlášne, ja som chcel na nich pozerat ale holka začala panikáriť tak som musel stade prchať:) a vtom nie a nie naštartovať:D tak som to skusil rozbehnuť z kopca a až potom naskočil :D a šli sme spokojne domov...
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Příspěvek od Playgamer »

pánové to je sice hezký ale u nás(v Sedlčanech) před pár lety(bylo mi 16 jezdil jsem jenom na mašině) jsem potkal na sídlišti velblouda .... to jsem si řikal ... sakra to mám docela brzo dost i když jsem nic nepil :) no a pak jsem to řekl kámošovi ... ten přijel a že ho vidí taky ... no a on byl u nás cirkus Berousek a on jim utekl :))
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wasek »

No tak příspěvek s velbloudem v tomto tématu zaručeně vede :D ... Po dnešní noční jízdě další zkušenosti, potkal jsem tak 5 ježků za tu cestu .... nevím, jestli nemají náhodou nějaké pářící období. Vyhnul jsem se všem, ale pochybuju, že tuto noc přežijí všichni :-).

Nejhorší bude určitě srážka s divočákem, tam už pujde určitě o život.
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Odpovědět

Zpět na „COUPE“