Klepání někde od nádrže

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
kingpowder
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Klepání někde od nádrže

Příspěvek od kingpowder »

Zdravím všechny.

Prosím poraďte mi s problémem který trvá již cca. 1/2 roku. Při jízdě zejména po dojezdu se ozývá z oblasti nádrždě podivné klepání, které postupně snižuje frekvenci a pak vymizí. Již jsem slyšel různé názory, ale stále nevím čím to je. Na jízdě či vlastnostech auta se to nijak neprojevuje. Mám jen strach aby to nebylo to nebylo přehřívání nějaké krycí části nádrže od výfukového potrubí a n edošlo k průšvihu. Prosím poraďte. Dík
Tiburon 4ever

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ak mame na mysli to iste tak ja mam podobny problem zatial som to neriesil nerobi to furt ale proste po jazde niekedy pocujem take male klepanie presne ako pisal kolega pripada mi to ako keby nieco bolo napnute a pomaly sa to uvolnuje ja si osobne myslim ci to nema nieco s rucnou brzdou a s lankovym systemom
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

me to dela taky
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
kingpowder
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingpowder »

Já myslím že je to spíš přehřívání čehosi...protože je to slyšet i při jízdě...a po zastavení a vypnutí motoru to pomalu chladne a frekvence se snižuje. Rasty říká, že to jsou pružiny, které se po jízdě retrahují...ale ten zvuk nejde od pružin, je to opravdu někde pod tim plastovym krytem nádrže. Za jízdy se zahřívá snad je potrubí výfuku, plech který chrání plastový kryt je v pořádku a není nijak deformovaný. Víte někdo co tam bv tý oblasti ještě může takovýhle zvuky dělat?

* to brzodvý lanko mě taky napadlo..ale dělá to i za jízdy..a když ručku apk uvolnim...nemá to na praskání vliv.

* stejně tak pružiny či tlumiče to nejsou...protože když se pořádně opřu o záď auta..tak to na frrekvenci taky nemá vliv
Tiburon 4ever

Obrázek
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ja to za jazdy nepocujem iba ked zastanem vypnem motor
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

me to dela taky dycky az zastavim a vypnu motor
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

Mam tiez ten problem, zatial na vykone a ani na spotrebe neubudlo a nepridalo....

Ide to priamo z nazdrze... Mam skor podozrenie ze to je cerpadlo(nasledny ventil prepinania)... No neviem, to su moje dohady...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
kingpowder
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingpowder »

Nemáte něěkdo zkušenosti s palivovým čerpadlem? Co to stojí, jestli je náročná jeho výměna a hlavně, jestli to klepání může dělat právě čerpadlo?

Ještě mě napadá, kdysi na garančce mi mechanik říkal něco jako že mám odlouplej plastovej kryt nádrže či co. Co kdyby výfukové potrubí zahřívalo právě tu část nádrže, kde chybí plastové krytí. Mohlo by to děla můj problém?

Ještě jedna poznámka: někde na zahraničním hyundai fóru jsem se dočetl, že na podobný problém má vliv, když se otevře víčko nádrže. Zkusil jsem to... vypnul jsem motor, klepání bylo jasně slyšel, pootočil jsem víčkem nádrže a frekvence se najednou výrazně zvýšila skoro až do souvislého zvuku a poté rychle vymizelo. Prostě AKTA-X.

O víkendu jedu za HYUNDAI MÁGEM Špetlou, tak uvidíme co zjistí, ale jsem si téměř jistej, že je to něco s nádrží či čerpadlem.
Tiburon 4ever

Obrázek
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

ja kdyz otevru vicko nadrze tak slysim jenom syceni jak nadrz nabira vzduch, kterym nahrazuje benzin, ktery jsem vyjel
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Kingpowder: Kubo Kubo ty si nedáš říct dokud ti to nebouchne pod prdelí :lol: S tim čerpadlem jsem to myslel ze srandy :lol: i s tou cenou ale nečekal jsem že jako skočíš na to že ti čerpadlo skáče v nádrži :roll: :lol: To sem fakt nečekal možná už jen plave :lol: Ne ale opravdu mě ten zvuk dělá taky jen při zastavení a vypnutí motoru. Za jízdy nikoliv jak tu píšou i ostatní. Epicentrum toho zvuku jsem nezkoumal tak podrobně jako ty, ale měl jsem za to že to dělají pružiny nebo v uložení tlumičů. Stav se u Špetly a uvidíš pak dej vědět jak si dopadl. Pokud to bude nákladná oprava či něco vážného, tak moje číslo v tu chvíli zapomeneš a volat nebudeš :twisted: Pokud to bude blbost tak si na číslo prosimtě vzpomeň.
Naposledy upravil(a) Rasty dne 08 říj 2008, 23:25, celkem upraveno 3 x.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání někde od nádrže

Příspěvek od Borek »

Patrně vás naštvu :D ,ale mě žádné zvuky od nádrže nejdou.Klídek,tichoučko......prostě paráda. 8) Ani po dojezdu a vypnutí motoru-naprosté ticho. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání někde od nádrže

Příspěvek od Rasty »

Borek: bude to asi tím že máš míň najeto :wink: Ale zase na druhou stranu třebas já sem na tom lépe. Mě praská na podvozku tobě ne, ale tobě už pomalu praská v kolenou a celém těle u mě stále tichoučko :lol: Mladší auto se dá koupit ale tělo už ne ... :twisted:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání někde od nádrže

Příspěvek od Borek »

Rasty,tak to tě naštvu hned dvakrát-já i auto jsme ve skvělé kondici. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání někde od nádrže

Příspěvek od Rasty »

Borek: ale jak dlouho :twisted: dědo :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
kingpowder
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání někde od nádrže

Příspěvek od kingpowder »

Koukám, že se dobře bavíte :D

Já se bavím poněkud méně. Onen zvuk má jasnou spojitost s nádrží a všemi těmi hejblátky uvnitř. UŠpetly jsem byl, zkusili jsme vyměnit víčko nádrže, ale nepomohlo to. Onen šílený zvuk to přestaně dělt pouze tehdy, když jezdím s pootevřeným víčkem nádrže ( míněno ne na fest dotaženým). Už jsem proletěl US a GB Hyundai fora a našel jsem dva lidi s podobným problémem..jen dva..kua to mám ala štěstí na časté závady co? V nádrži je určitý mechanismus odsávání par...atd... a někde tam je problém. Každopádně po dojezdu je v nádrži velkej přetlak a ten se kompenzuje, tak že to tam někde..někam uniká ..a dělá lupavý zvuky. Mám z toho fakt docela strach. Jsem domluvenenj se Špetlou, že mu to tam kdyžtak příští víkend hodim..páč tohle neni samo sebou.
Tiburon 4ever

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE“