Stresni nosic

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Návštěvník

Stresni nosic

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim vsechny,
mam mensi dotaz. Jak se da pridelat stresni nosic na Accenta, 3 dv. 1996?
Nejsou tam zadny drazky, jen takova umela hmota co se tahne pres celou delku strechy.
Diky Radek
Reklama
 

Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Já je kupoval na www.neumannr.cz
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Diky, me jde spis o to, jak se ty pricniky uchytnou do te strechy. Vyfotil jsem si svoji strechu a je tam jen pas umely hmoty, ta se musi nejak oddelat nebo jak to funguje?
[/img]
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
nomo

Příspěvek od nomo »

Minulý rok som riešil podobný problém, ale na novom Accentovi. Vyriešil som to tak, že som vošiel do predajne, pokecal som si s predavačom a výsledok boli úchyty a priečky od Gev (www.gev.it) pre môjho Accentíka. Oboje prispôsobené na môj typ auta. Úchyty sú pogumované a prichytávajú sa o hranu strechy karosérie. Priečky aj úchytné kity sú uzamykacie. Cena okolo 3000Skk. Plná spokojnosť.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

střešní nosič

Příspěvek od Bruno »

Zkus se mrknout na www.piccolam.cz jsou tam různé nosiče za dobrou cenu, určitě si vybereš.
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Systém uchycení je jak na 120 škodovku :) tj. o střechu (mezi tím dodélným plastem a krajem) se opírá stojna vespodu s gumou a je to zaháknutý do dveří. Ta guna co je okolo se uhne a ačkoliv nám na dovolený hodně pršelo do dveří nenateklo. Montáž buďto děláš imbus šroubem a přes to hodíš krytku se zámkem, nebo klasický točítko rukou.
Všiml jsem si že accent má na horním rámu dveří udělanej takovej důlek cca ve prostřed tak to šteluju tam a uklidňuju se že je to spočítaný idelání misto pro zátěž střechy :O) Vydrželo to plně naloženej box ve 140Km/h OK.
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Jo díky, takovej popis jsem chtěl. Ty máš ale asi 5 dv. já na 3 dv. to o zadní dveře asi nechytím. Ale díval jsem se na tu nabídku na netu a tam je to řešený nějakým napínákem. Zkusím nějaký úchyty vymyslet a udělat, už jsem to jednou dělal na Uno a drželo to super.
Ale díky. :)
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
nomo

Příspěvek od nomo »

Inak stala sa mi taka srandovná vec. Mám nového Accenta a cez leto som často chodil s rodinkou na cyklotúry na Dunajskú hrádzu. Na streche som nosil 2 Authory pre ženu a mňa a jeden detský bicykel pre staršieho syna, čiže celkovo 3 bicykle. Záťaž sa blížila k limitu zaťaženia 75kg na strechu. Stalo sa mi, že som si nedal pozor a slabo som zatiahol úchyt zadnej priečky. Cesta bola hrboľatá, čiže mierne uvolnený kit veľmi jemne tlačil do hrany zadných dverí, čo spôsobilo miniatúrnu deformáciu na pár milimetroch rámu dverí. Bol som z toho trocha nešťastný, a po pár dňoch som si pozrel znova ten rám, akože si zaspomínam akú blbosť som spravil. A čuduj sa svete, deformácia nikde, rám absolútne OK. Veľmi milo ma to prekvapilo. Nevie niekto čo sú tie rámy za materiál? Kov zrejme nie ;o)
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

Pecuch píše:Jo díky, takovej popis jsem chtěl. Ty máš ale asi 5 dv. já na 3 dv. to o zadní dveře asi nechytím.
Dělaj se i na 3dvéř, stačí kouknout do ceníku. Je to tuším řešený že dva příčníky chytneš do předních dveří a v zádu máš jen podpěru.
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Kopecky_J
Příspěvky: 9
Registrován: 25 zář 2005, 20:33
Bydliště: Stěžery - Hradec Králové

Příspěvek od Kopecky_J »

Dají se sehnat i patky pro 3dv provedení originál Hyundai , zadní jsou uchyceny pod gumou zadních oken. Je na to takovej špešl přípravek. Funguje to dobře, jen na poprvé to chce trochu trpělivosti, pak to tam vklouzne samo :wink:
Uživatelský avatar
Karel Blažek
*
Příspěvky: 32
Registrován: 28 led 2006, 15:43
Bydliště: Prachaticko

Střešní nosič

Příspěvek od Karel Blažek »

Já jsem objevil toto: http://www.autodoplnky.cz/index.php?typ ... &idauto=99 pokud to někomu pomůže.
Accent 1,3LS 62Kw 12V,maximální spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“