Ukazatel servisu, oleje...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od cert »

Zdar všichni, tohle je dotaz spíš pro ty, kteří mají už něco najeto....
Na mém předchozím autě (VW Golf) byla taková funkce, kdy si auto hlídalo interval výměny oleje a servisních prohlídek. Po nastartování to na displej na cca 10 vteřin vypsalo místo ujetých kiláků OEL nebo IN01 (malá - roční prohlídka) nebo IN02 (velká - po 2 letech nebo 30k km). Má tohle taky Accentík? V manuálu jsem to nenašel....
Díky za info.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tuhle hračku nemá žádný HYUNDAI. Musíš si hlídat kilometry resp. roky sám :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od Gandalf »

Škodovky to mají od jisté doby v rámci koncernu logicky taky, ale upřímně řečeno pěkně mě to točilo, protože na pravidelný servis jsem dával auto zpravidla před STK a po záruce už nikoliv do autorizovaného servisu Škoda, takže to tam na mě trapně blikalo po každém nastartování. Sice je na to nějaká jednoduchá finta, jak to deaktivovat, ale neměl jsem chuť po ní pátrat...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od Mexican »

cert píše:Zdar všichni, tohle je dotaz spíš pro ty, kteří mají už něco najeto....
Na mém předchozím autě (VW Golf) byla taková funkce, kdy si auto hlídalo interval výměny oleje a servisních prohlídek. Po nastartování to na displej na cca 10 vteřin vypsalo místo ujetých kiláků OEL nebo IN01 (malá - roční prohlídka) nebo IN02 (velká - po 2 letech nebo 30k km). Má tohle taky Accentík? V manuálu jsem to nenašel....
Díky za info.
jedna taka rypava otazka - NACO? pamatat si nasobky 15 000 myslim nie je tazke.. a v pripade ze nejazdis 15 000 rocne, tak si snad pamatas aspon mesiac kedy si to auto kupil. Bola by to zas ficura ktora je pre 99% majitelov nepouzitelna a stalo by to iste nejake bubaky. Preco ta skor netrapi ze k Accentu nedavaju kryt motora, resp nieco co v praxi skutocne pomoze.. toz, koniec rypavej nalady :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od cert »

Mexican píše:jedna taka rypava otazka - NACO? pamatat si nasobky 15 000 myslim nie je tazke.. a v pripade ze nejazdis 15 000 rocne, tak si snad pamatas aspon mesiac kedy si to auto kupil. Bola by to zas ficura ktora je pre 99% majitelov nepouzitelna a stalo by to iste nejake bubaky. Preco ta skor netrapi ze k Accentu nedavaju kryt motora, resp nieco co v praxi skutocne pomoze.. toz, koniec rypavej nalady :-)
Ale ne snad, že by mne to trápilo, ale tak nějak jsem to u auta z touku 2008 předpokládal, když jsem to měl na trojkovým Golfu z roku 1995... Kryty motoru byly na Golfu taky standardně, ale spodní jen na dieselových verzích - já měl 1,8i a tam byly jen malé kryty ze stran motoru (jako od kol).
Co mne spíš trápí je mizerně spasovaný pravý přední blatník dole u prahu - přišel jsem na to když jsem voskoval auto na zimu. Tak jsem se šel poptat do autorizovaného servisu jako co s tím - že na novým autě by se tohle v dnešní době už vyskytnout nemělo - no stavěli se k tomu jako zmrzlá košile - prostě ruce od toho pryč :?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od dav »

cert píše:
Mexican píše:jedna taka rypava otazka - NACO? pamatat si nasobky 15 000 myslim nie je tazke.. a v pripade ze nejazdis 15 000 rocne, tak si snad pamatas aspon mesiac kedy si to auto kupil. Bola by to zas ficura ktora je pre 99% majitelov nepouzitelna a stalo by to iste nejake bubaky. Preco ta skor netrapi ze k Accentu nedavaju kryt motora, resp nieco co v praxi skutocne pomoze.. toz, koniec rypavej nalady :-)
Ale ne snad, že by mne to trápilo, ale tak nějak jsem to u auta z touku 2008 předpokládal, když jsem to měl na trojkovým Golfu z roku 1995... Kryty motoru byly na Golfu taky standardně, ale spodní jen na dieselových verzích - já měl 1,8i a tam byly jen malé kryty ze stran motoru (jako od kol).
Co mne spíš trápí je mizerně spasovaný pravý přední blatník dole u prahu - přišel jsem na to když jsem voskoval auto na zimu. Tak jsem se šel poptat do autorizovaného servisu jako co s tím - že na novým autě by se tohle v dnešní době už vyskytnout nemělo - no stavěli se k tomu jako zmrzlá košile - prostě ruce od toho pryč :?
Tak jsi si měl koupit Golfa :lol: :lol: :lol:
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od cert »

dav píše:Tak jsi si měl koupit Golfa :lol: :lol: :lol:
No, fajn rada - ale upřímně, kdybych na Octavii 2 nebo Golfa V měl, tak jsem jezdil v jednom z nich. Ojetinu jsem nechtěl a nový byl v téhle ceně a +/- stejné velikosti Accent, tak jezdím s ním. Jsem s ním spokojený, ale mušky holt má (tím nemyslím ten ukazatel servisních intervalů).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od CzechJoker »

Kdysi jsem slyšel povedenou historku majitele Laguny. Auto se mu v rajchu na dálnici zastavilo s hláškou, že přetáhl počet kiláků na pravidelný servis a v zájmu zachování zisku společnosti se dál nejede. Zavolal modrýho anděla, který se ďábelsky zeptal, kam že to jede. Pak dopočítal kilometry a v systému mu povolil ujet dalších cca 1800 kilců, akorát tak domů a pak šupkydupky vyklopit lováče do servisu.
Jsem velmi vděčný korejcům, že tuhle vychytávku nenainstalovali. I tak je pravidelná garance po 15k více než často.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od adam221 »

CzechJoker píše:Kdysi jsem slyšel povedenou historku majitele Laguny. Auto se mu v rajchu na dálnici zastavilo s hláškou, že přetáhl počet kiláků na pravidelný servis a v zájmu zachování zisku společnosti se dál nejede. Zavolal modrýho anděla, který se ďábelsky zeptal, kam že to jede. Pak dopočítal kilometry a v systému mu povolil ujet dalších cca 1800 kilců, akorát tak domů a pak šupkydupky vyklopit lováče do servisu.
Jsem velmi vděčný korejcům, že tuhle vychytávku nenainstalovali. I tak je pravidelná garance po 15k více než často.
Toto co pises, sa stalo kamosovi na Moduse v Bratislavskej zapche...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel servisu, oleje...

Příspěvek od Mexican »

myslim ze servisny interval 20 000km by ich nezabil, dnesne olje to vydrzia myslim uplne pohodovo.. a lepsie sa to pamata :o
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“