ESP i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět

Priplatili by ste si za ESP?

jednoznacne ANO
62
61%
neviem
18
18%
urcite NIE
21
21%
 
Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od vlado1979 »

Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP. Jazdím normálne ako "človek". Slovo človek som musel dať do úvodzoviek, pretože si pripadám, že na našich cestách som jediný, kto dodržuje predpisy. Každý ma predbieha. V meste, obci kde je 60-tka, ale aj mimometa, kde je povolená 90-tka. Najhorší vodiči sú drahých áut a potom paradoxne sú to favority a felicie. Niekedy mám 100 chutí tam dať 3-ku a ukázať tým všivákom, ale bojím sa o vodičák... Ako sa môžete cítiť keď vás obehuje favorit alebo felicia ? Nechcem to ani komentovať. Tí hajzli to ale robia rafinovane v obci. Idete si klasicky 60, ale oni kráľovia 80-90. Koľkokrát si poviem, favorit oslavoval 20 ročnicu, stará prehrdzavená felda ... Ale na nich to neplatí. Majitelia týchto áut si omylom myslia, že sú frajeri.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: ESP i30

Příspěvek od Haer »

vlado1979 píše:Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP.
Pokud se mýlím, tak mě někdo opravte, ale ESP je řízení stability, tudíž o tom, zda pracuje nebo ne, člověk běžně nemá tuchy, tedy krom toho, že když by přestalo pracovat, tak by najednou ty dříve tak snadno projížděné zatáčky náhle začaly dělat potíže. Navíc k plnohodnotnému ESP je zapotřebí mít náhon na všechny 4. Při rozjezdu se uplatňuje řízení prokluzu, tedy ASR ...
Já bych nad ESP neváhal ani sekundu.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: ESP i30

Příspěvek od matysekul »

@vlado1979:
Co máš proti frajerům v rezavých feliciích 8) :twisted: :lol: Ano,přiznám se ,taky rád jezdím rychle,ale bezpečně a hlavně v obci dle předpisů.Nehazarduji a neblbnu.Navíc moje felinka slušně jede a ani moc nepapá.Jen už je prostě stará.

Ze všeho nejvíc mně štvou strejcové,kteří jedou neustále 70,ať v obci,nebo mimo obec :twisted:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od Tringi »

matysekul píše:Ze všeho nejvíc mně štvou strejcové,kteří jedou neustále 70,ať v obci,nebo mimo obec :twisted:
Miluju. Mimo obec se za nimi plížím a kilometry čekám na vhodné místo k předjetí, a v polovině následující obce mě dojedou, nalepí se jako kdyby měli stejně schopné brzdy jako já, a jednou mě už dokonce i vyblikával (a to jsem tu padesátku určitě striktně nedodržoval). Fakt někdy nechápu.

Ale k tématu. V Coupé ESP nemám, nicméně četl jsem různé recenze na jízdu s/bez ESP, a pokud auto po okreskách a do začátek opravdu honíte na hranici možností povrchu, pak ESP pomůže. Když už by auto mělo ujet, sníží výkon, případně přibrzdí (?) některé kola tak aby se to nestalo, a když už, tak aby netrvalo tak dlouho, než se kola zase chytí. Co se týče praktičnosti, pak spíš než že umožní jet jako závodník, viděl bych to tak, že ESP pomůže pokud řidič neodhadne, že jede po hladkém povrchu.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od vlado1979 »

Haer píše:
vlado1979 píše:Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP.
Pokud se mýlím, tak mě někdo opravte, ale ESP je řízení stability, tudíž o tom, zda pracuje nebo ne, člověk běžně nemá tuchy, tedy krom toho, že když by přestalo pracovat, tak by najednou ty dříve tak snadno projížděné zatáčky náhle začaly dělat potíže. Navíc k plnohodnotnému ESP je zapotřebí mít náhon na všechny 4. Při rozjezdu se uplatňuje řízení prokluzu, tedy ASR ...
Já bych nad ESP neváhal ani sekundu.
Človek o tom potuchy má kedy zasahuje ESP, pretože v momente zásahu začne blikať kontrolka ESP.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od Mexican »

vlado1979 píše:Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP. Jazdím normálne ako "človek". Slovo človek som musel dať do úvodzoviek, pretože si pripadám, že na našich cestách som jediný, kto dodržuje predpisy. Každý ma predbieha. V meste, obci kde je 60-tka, ale aj mimometa, kde je povolená 90-tka. Najhorší vodiči sú drahých áut a potom paradoxne sú to favority a felicie. Niekedy mám 100 chutí tam dať 3-ku a ukázať tým všivákom, ale bojím sa o vodičák... Ako sa môžete cítiť keď vás obehuje favorit alebo felicia ? Nechcem to ani komentovať. Tí hajzli to ale robia rafinovane v obci. Idete si klasicky 60, ale oni kráľovia 80-90. Koľkokrát si poviem, favorit oslavoval 20 ročnicu, stará prehrdzavená felda ... Ale na nich to neplatí. Majitelia týchto áut si omylom myslia, že sú frajeri.
vobec si to neber.. mna tiez predbiehaju moc casto.. a to jazdim mimo obec tachometrovych 100... lenze horske priesmyky, zakruty.. tam vidis ako vzdy clovek tymto pretekarom lahko utecie bez nejakej namahy alebo intencie... vidim ze mas spotrebu 6litrov, nech ta tesi toto... pretoze ti pretekari pri vzdialenosti ako ty spotrebuju o 20-30% viac paliva a pridu skor mozno o par minut, co nestoji za to... nejak som si uz zvykol, ze mi to nerobi problem... ESP je fajn vec, ale myslim ze je potrebne zvazit ake trasy clovek jazdi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: ESP i30

Příspěvek od Haer »

vlado1979 píše:Človek o tom potuchy má kedy zasahuje ESP, pretože v momente zásahu začne blikať kontrolka ESP.
Ok, na kontrolku jsem zapomnel :)
Nicmene i tak vidim ESP jako prinos. Airbag v aute taky mam, i kdyz doufam, ze ho nikdy nevyuziju.
Zrovna dnes rano jsem videl havarovat Octavku - kdyby ESP mela, mozna by to ustala. :oops:
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od vlado1979 »

Mexican píše:
vlado1979 píše:Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP. Jazdím normálne ako "človek". Slovo človek som musel dať do úvodzoviek, pretože si pripadám, že na našich cestách som jediný, kto dodržuje predpisy. Každý ma predbieha. V meste, obci kde je 60-tka, ale aj mimometa, kde je povolená 90-tka. Najhorší vodiči sú drahých áut a potom paradoxne sú to favority a felicie. Niekedy mám 100 chutí tam dať 3-ku a ukázať tým všivákom, ale bojím sa o vodičák... Ako sa môžete cítiť keď vás obehuje favorit alebo felicia ? Nechcem to ani komentovať. Tí hajzli to ale robia rafinovane v obci. Idete si klasicky 60, ale oni kráľovia 80-90. Koľkokrát si poviem, favorit oslavoval 20 ročnicu, stará prehrdzavená felda ... Ale na nich to neplatí. Majitelia týchto áut si omylom myslia, že sú frajeri.
vobec si to neber.. mna tiez predbiehaju moc casto.. a to jazdim mimo obec tachometrovych 100... lenze horske priesmyky, zakruty.. tam vidis ako vzdy clovek tymto pretekarom lahko utecie bez nejakej namahy alebo intencie... vidim ze mas spotrebu 6litrov, nech ta tesi toto... pretoze ti pretekari pri vzdialenosti ako ty spotrebuju o 20-30% viac paliva a pridu skor mozno o par minut, co nestoji za to... nejak som si uz zvykol, ze mi to nerobi problem... ESP je fajn vec, ale myslim ze je potrebne zvazit ake trasy clovek jazdi
Vôbec si to neberiem, nech idú rýchlo, rýchlejsie, ešte rýchlejšie. Čím rýchlejšie, tým bližšie k cintorínu ... Nepomôže ani ESP, o ktorom je v tejto téme reč, ale títo frajeri ani nevedia čo je ESP, resp. môžu o ňom iba snívať ( favorit, felícia )

Je vôbec normálne čo sa deje na našich cestách ? Minule som išiel po dialnici a predo mnou auto, ktoré išlo 110-120. Pozrel som sa do ľavého spätného zrkadla, za mnou široko ďaleko nič, tak som vyhodil smerovku a pridal na 130-140, aby som ho predbehol. Z ničoho nič za mnou BMW X5 a bliká na mňa nech mu uhnem. V 140-tke na mňa bliká ! Kamoš mi to vysvetlil tak, že oni majú nastavený tempomat na 200 a neche sa im brzdiť. To sú veci... Aj u nás by mal byť zavedený bodový systém ako v Čechách. Bol som tam v júli a tam každý dodržiaval predpisy. V obci ani mimo obce ma nepredbiehal nikto.
Tu nejde o to, že neviem stráviť keď ma niekto predbehne, s tým vôbec nemám žiaden problém, ale o to, prečo sa nedodržiavajú predpisy ? Až tak sa všetci ponáhľame, že zbytočne riskujeme svoje a iné životy ? Potom sa spoliehame na ESP, ale ani to neoklame fyzické zákony ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od Luboshak »

vlado1979 píše:
Mexican píše:
vlado1979 píše:Na P307 som mal ESP a za 2 roky zafungoval iba raz. Pri úplne namrznutej vozovke, keď som pridal pri rozjazde. Inak vôbec. Neviem či by si som si pripatil za ESP. Jazdím normálne ako "človek". Slovo človek som musel dať do úvodzoviek, pretože si pripadám, že na našich cestách som jediný, kto dodržuje predpisy. Každý ma predbieha. V meste, obci kde je 60-tka, ale aj mimometa, kde je povolená 90-tka. Najhorší vodiči sú drahých áut a potom paradoxne sú to favority a felicie. Niekedy mám 100 chutí tam dať 3-ku a ukázať tým všivákom, ale bojím sa o vodičák... Ako sa môžete cítiť keď vás obehuje favorit alebo felicia ? Nechcem to ani komentovať. Tí hajzli to ale robia rafinovane v obci. Idete si klasicky 60, ale oni kráľovia 80-90. Koľkokrát si poviem, favorit oslavoval 20 ročnicu, stará prehrdzavená felda ... Ale na nich to neplatí. Majitelia týchto áut si omylom myslia, že sú frajeri.
vobec si to neber.. mna tiez predbiehaju moc casto.. a to jazdim mimo obec tachometrovych 100... lenze horske priesmyky, zakruty.. tam vidis ako vzdy clovek tymto pretekarom lahko utecie bez nejakej namahy alebo intencie... vidim ze mas spotrebu 6litrov, nech ta tesi toto... pretoze ti pretekari pri vzdialenosti ako ty spotrebuju o 20-30% viac paliva a pridu skor mozno o par minut, co nestoji za to... nejak som si uz zvykol, ze mi to nerobi problem... ESP je fajn vec, ale myslim ze je potrebne zvazit ake trasy clovek jazdi
Vôbec si to neberiem, nech idú rýchlo, rýchlejsie, ešte rýchlejšie. Čím rýchlejšie, tým bližšie k cintorínu ... Nepomôže ani ESP, o ktorom je v tejto téme reč, ale títo frajeri ani nevedia čo je ESP, resp. môžu o ňom iba snívať ( favorit, felícia )

Je vôbec normálne čo sa deje na našich cestách ? Minule som išiel po dialnici a predo mnou auto, ktoré išlo 110-120. Pozrel som sa do ľavého spätného zrkadla, za mnou široko ďaleko nič, tak som vyhodil smerovku a pridal na 130-140, aby som ho predbehol. Z ničoho nič za mnou BMW X5 a bliká na mňa nech mu uhnem. V 140-tke na mňa bliká ! Kamoš mi to vysvetlil tak, že oni majú nastavený tempomat na 200 a neche sa im brzdiť. To sú veci... Aj u nás by mal byť zavedený bodový systém ako v Čechách. Bol som tam v júli a tam každý dodržiaval predpisy. V obci ani mimo obce ma nepredbiehal nikto.
Tu nejde o to, že neviem stráviť keď ma niekto predbehne, s tým vôbec nemám žiaden problém, ale o to, prečo sa nedodržiavajú predpisy ? Až tak sa všetci ponáhľame, že zbytočne riskujeme svoje a iné životy ? Potom sa spoliehame na ESP, ale ani to neoklame fyzické zákony ...

V júly jakého roku jsi byl v ČR? Pokud to bylo hned po zavedení bodového systému, tak to se nedivím, že se ti tu jelo skvěle, každý jezdil se zaťatou prdelí. Před cedulí obce brzdil na 50, aby ji tam měl už před ní, na dálnici všichni max 130 atd. Ale pak se ukázalo, že jedeš někam 300 km a za cestu potkáš jednu hlídku (maximálně), spíš žádnou. A tak se všechno vrátilo do starých kolejí a to co popisuješ z vašich cest se u nás děje taky.
Tuhle mě protroubil řidič za mnou, protože jsem pouštěl chodce, který šel na zelenou (odbočoval jsem na křižovatce doprava a dával přednost chodci).
Tady mě zas vytroubil jinej debil, když jsem pouštěl autobus ze zastávky (autobus blikal, že bude vyjíždět - a to znamená, že nekouká doleva doprava a prostě jede).
Když je zip, je každý nalepenej na toho před sebou, aby mu tam náhodou někdo nevjel z druhého pruhu, i když tím porušuje předpisy a je za magora).
Nedávno na mě zase jeden idiot fakoval, když mě předtím málem sejmul při přejíždění z pruhu do pruhu (vůbec mě neviděl a všiml si mě až když mi skoro najel do auta). To už pak zůstává rozum stát nad jejich drzostí.
A mohl bych pokračovat do nekonečna. Ale i tak je mezi námi hodně řidičů, kteří jsou ohleduplní, s úsměvem tě pustí, nedělají žádné nepředvídatelné manévry a jsou v pohodě. Vždycky je to balzám na duši, když někoho takového potkáš. Sám se snažím jezdit taky tak.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: ESP i30

Příspěvek od Jakub »

laufas: A kdo by ho řídit nechtěl :lol:
Naposledy upravil(a) Jakub dne 06 lis 2008, 15:38, celkem upraveno 1 x.
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: ESP i30

Příspěvek od Jakub »

tak když všichni jezdí podle předpisů tak proč mít abs airbeg atd. není to jenom když jezdíš rychle ale já osobně mezi ty co maj nohu níže k podlaze patřím :)
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: ESP i30

Příspěvek od matysekul »

To já taky,to neřeš.Nejsem sice blázen,abych riskoval a ohrožoval ostatní,ale jezdit pomalu,když nemusím mně fakt nebaví. Jezdím rád rychle ,ale bezpečně.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: ESP i30

Příspěvek od zello »

Jakub píše:tak když všichni jezdí podle předpisů tak proč mít abs airbeg atd. není to jenom když jezdíš rychle ale já osobně mezi ty co maj nohu níže k podlaze patřím :)

Myslim ze ked naburas uz v 80 km/h tak ti airbag moc nepomoze, cize pri rychlosti 130 a vyssie uz mozes zabudnut ze nejaky airbag v aute mas. A ABS Ti podla mna v kritickych situaciach moze podla mna dost pomoct, vratane ESP.
A kriticka situacia nemusi nastat iba vo vysokej rychlosti , kedy uz mas malu sancu ze daco zachranis.

V zime mozes dostat smyk aj vstyridsiatke a vtedy Ti ESP moze dost pomoct udrzat sa vo svojom jazdnom pruhu.

Cize vsetky tie systemy co v aute mas su tam na to aby eliminovali riziko pri normalnych rychlostiach.
Lebo ked to prepalis ani supersystem nedokaze odrbat fyziku.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: ESP i30

Příspěvek od Jakub »

To máš pravdu že fyziku neodrbeš ty všechny systemy ti máj jenom pomoct a né tě zachraňovat. Ale když projíždíš zatočku a je v ní písek a já nevím co všechno tak ti esp hodně pomůže a to mluvím z vlastních zážitků. :?
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Uživatelský avatar
Jakub
*
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis 2008, 08:06
Bydliště: Svatava

Re: ESP i30

Příspěvek od Jakub »

tak už je tu zima a už někdo z vás co má esp to vyskoušel na sněhu??? Já ano a opět mě to utvrdilo že je to dobrá věc. :)
I30 1.6 CRDi VGT PREMIUM 03_2008 vivid blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“